Jakub Kornfeil si z Assenu odváží 5. místo

Jakub Kornfeil si z Assenu odváží 5. místo

Výborný výkon dnes v Assenu podal Jakub Kornfeil, který po startu z 23. místa předjížděl jednoho soupeře za druhým a cílem nakonec projel pátý. Dnes by konečně spokojený se svou motorkou, což se pozitivně odrazilo na výsledku.

Výborný výkon dnes v Assenu podal Jakub Kornfeil, který po startu z 23. místa předjížděl jednoho soupeře za druhým a cílem nakonec projel pátý. Dnes by konečně spokojený se svou motorkou, což se pozitivně odrazilo na výsledku.

Zdroj: Jakub Kornfeil

Český závodník Jakub Kornfeil do dnešního závodu Moto3 holandské Velké ceny startoval ze zadních pozic. Tam byl odsunut po páteční dvanáctimístné penalizaci, takže i když si v kvalifikaci vyjel jedenáctou pozici, jel z dvacáté třetí příčky. Během závodu Kuba postupně předjížděl své soupeře a stahoval rozdíly mezi jednotlivými skupinkami. Ve druhé polovině závodu už se dostal do boje o šesté místo. Pár kol před cílem spadli John McPhee a jeho týmový kolega Marco Bezzecchi, takže Kuba bojoval o čtvrtou příčku. O tu nakonec přišel pár metrů před cílem, když ho předjel Jaume Masia. Jak dnešek hodnotí?

CZ: „V ranním warm-upu jsme konečně dotáhli motorku do konce a to byl základ pro dnešní den.“ chválil si svůj stroj Jakub Kornfeil. „Už ráno jsem na ojetých pneumatikách jel stejný čas jako v kvalifikaci. V závodě samotném se dařilo zajíždět rychlé časy shodné s vedoucími jezdci a to bylo klíčové. Snažil jsem se soustředit jen a pouze na sebe a svůj rytmus. To nakonec vyšlo a cesta vzhůru se podařila. Hodně rychle se mně podařilo smáznout rozestupy na kluky přede mnou a dokonce i ve skupině to šlo celkem rychle. Po pádech Johna a Marca byla ve hře bramborová medaile. Tu jsem ztratil v posledním esíčku. V předcházející rychlé zatáčce mě to trošku vysadilo a toho využil Masia. Je to docela škoda, ale musím říct, že s výsledkem jsem i tak nadmíru spokojený. Chci moc poděkovat celému týmu, šéfmechanikovi a mechanikům. Takto nám motorka letos ještě nefungovala a tento výsledek je zkrátka skvělý.“

Jakub Kornfeil

EN: “We found right setup of the bike this morning which was a very positive news today. I was able to equal my qualifying lap time in the warm-up session. In the race, I had the leading group pace from the very beginning. Important was to keep concentrated on my pace and my lap times. I managed to close all the gaps quite quickly and taking the lead in the group was fantastic. When John and Marco both crashed, 4th was the goal. However, in the fast corner before the chicane, I had a moment there and Masia made a move. Anyways, making such a progress in the race is amazing and I would like to thank my team for giving me such an awesome bike today! Huge thanks to my crew chief, mechanics & the whole crew. “