Filip Salač: „S pátečními tréninky jsem spokojený“

Filip Salač: „S pátečními tréninky jsem spokojený“

Na okruhu v Le Mans se dnes rozjela Velká cena Francie a jezdce čekaly první dva volné tréninky. Filip Salač s týmem pracoval na nastavení a se zajetými časy je spokojen, protože na čelo moc neztrácí.

Na okruhu v Le Mans se dnes rozjela Velká cena Francie a jezdce čekaly první dva volné tréninky. Filip Salač s týmem pracoval na nastavení a se zajetými časy je spokojen, protože na čelo moc neztrácí.

Zdroj: TZ, Foto: Redox Prüstel GP Team (Steve Wobser)

Letošní sezóna mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje tento víkend závody ve francouzském Le Mans. Závodní víkend začal tradičně dvěma volnými tréninky, ve kterých Filip Salač předvedl dobrý progres. Počasí naštěstí vydrželo dobré, takže se tréninky třídy Moto3 odjely na suché trati s teplotami kolem 20°C.

Filip Salač zahájil Grand Prix s časem 1:44,025, se kterým se zařadil na 21. místo se ztrátou 1,071 s. Během odpoledne přišlo zlepšení o více než vteřinu. Nejrychlejší kolo bylo v hodnotě 1:43,005, takže jezdec týmu Redox Prüstel GP obsadil 18. místo se ztrátou 0,858 s a nebyl daleko od prozatímního postupu do druhé části kvalifikace.

Filip Salač

Filip Salač

„V prvním tréninku jsme se snažili najít dobré nastavení motorky. Měl jsem problém s tím, že se mi při brzdění zabíral předek, ale na nových pneumatikách to docela drželo. Ke konci jsem zajel dobrý čas, který mě zařadil na 21. místo se ztrátou jedné vteřiny na prvního, což na poprvé nebylo vůbec špatné. Do druhého tréninku jsme hodně pracovali a snažili se motorku dobře nastavit. To se nám podařilo, protože i na použitých pneumatikách jsem jel časy jako dříve na nových. Ke konci tréninku jsme nasadili nové pneumatiky a já zajel 42,9, což mi ukazoval budík na motorce, ale v oficiálních časech to bylo 43 rovných. To není vůbec špatné, 18. pozice a ztráta 0,8 s a přibližně 0,1 s od postupu do druhé kvalifikace, takže jsem spokojený. Myslím si, že jsme udělali velký progres. Od Jerezu jsem se změnil i po psychické stránce, protože se snažím pracovat hlavně na mentální stránce. Dnešní 18. místo mi určitě pomohlo a věřím, že v tom budeme dál pokračovat, protože motorka je dobře nastavená. Nyní musíme najít místa, kde ještě zrychlit. Právě se tu zatahuje a uvidíme, zda bude zítra pršet nebo ne. Děkuji moc celému týmu a všem fanouškům, co mi drží palce!“

Harmonogram třídy Moto3 Shark Helmets Grand Prix de France (časy uvedeny v SEČ):

Sobota 18. 5. 2019: 3. volný trénink (09:00 – 09:40), kvalifikace (12:35 – 13:15 – 2 části)

Neděle 19. 5. 2019: Warm Up (08:40 – 09:00), závod (11:00 / 22 kol)