Filip Salač po závodě v Thajsku

V thajském Buriramu v neděli vyvrcholila 15. Grand Prix letošní sezóny MotoGP. Na programu byly závody, kde si Filip Salač připsal mistrovské body za 11. místo.

Zdroj: TZ, Foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP)

Zámořská část druhé poloviny letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů se rozjela o uplynulém víkendu na okruhu Chang v Buriramu v Thajsku. Víkend byl pro závodníky náročný hlavně v tom, že tu panovalo velké horko, což se podepsalo i na technice a pneumatikách. Pro českého závodníka Filipa Salače byla navíc trať nová. Po dobrých výkonech ve volných trénincích věřil, že v závodě získá náležitý výsledek. Motorka ale nejela tak, jak si přál a závod byl kvůli tomu ještě těžší. Jak je pro třídu Moto3 typické, celý závod se jelo ve velké skupině. Filip Salač po startu ze zadních pozic postupně získával jedno místo za druhým. V cíli z toho bylo 11. místo a na své konto si připsal pět mistrovských bodů.

Filip Salač

„V ranním Warm Upu jsme zkoušeli jiný tlak v zadní pneumatice, kdy jsme dali o desetinu víc. Když jsem přijel, tak kvůli horku měla zadní pneumatika o čtyři desetiny víc, než má mít, takže to hodně klouzalo. To byl velký rozdíl a byl jsem nejistý. Do závodu jsme kvůli tomu nevyzkoušeli přesně to, co jsme chtěli. Start do závodu byl normální, ale ve druhé zatáčce mezi nás vjel Darryn Binder, trochu si zahrál bowling a do všech narazil, naštěstí nikdo nespadl. Po prvním kole jsem se pohyboval kolem 21. místa. Celý závod jsem jel v jedné skupině, kde jsem bojoval o body. Problémem bylo to, že mi nejela motorka. Myslím si, že stejný problém měl i můj týmový kolega Kuba. Moc mě to mrzí, ale byl to velký problém a uznal to i tým. Musíme se pokusit na to přijít a do příštího závodu v Japonsku to vyřešit. Měli jsme problémy hlavně na rovinkách, kde nás všichni předjížděli a my to museli dohánět v zatáčkách a na brzdách. Nakonec jsem dojel jedenáctý, ale chtěl jsem dojet lépe a ne tím, že tomu pomohly také pády ostatních. I když se tohle ve výsledcích neřeší, určitě to nebyl můj nejlepší závod a nedopadlo to tak, jak jsem si představoval. Uvidíme, jaké to bude v Japonsku. Doufám, že to zlepšíme. Děkuji všem za podporu.“

Příští závody mistrovství světa silničních motocyklů se jedou v Japonsku na okruhu Motegi, kde je Velká cena naplánována na termín 18. – 20. října 2019.