Filip Salač po sobotě v Austrálii

Filip Salač po sobotě v Austrálii

Velká cena Austrálie šampionátu MotoGP byla dnes značně ovlivněna počasím. Kvůli velkému větru a nakonec i dešti bylo obtížné na Phillip Islandu jezdit. Filip Salač den rozjel druhým místem v tréninku a poté v kvalifikaci obsadil 22. místo.

Velká cena Austrálie šampionátu MotoGP byla dnes značně ovlivněna počasím. Kvůli velkému větru a nakonec i dešti bylo obtížné na Phillip Islandu jezdit. Filip Salač den rozjel druhým místem v tréninku a poté v kvalifikaci obsadil 22. místo.

Zdroj: TZ, Foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP Team)

Sobotní program Grand Prix Austrálie mistrovství světa silničních motocyklů dost ovlivnilo nepříznivé počasí. Na Phillip Islandu dnes hodně foukal vítr, což značně znepříjemňovalo jízdu všech jezdců, zejména těch v nejslabší třídě Moto3. Filip Salač i přes to hned ráno podal výborný výkon, když ve třetím volném tréninku zajel čas 1:38,694 a se ztrátou 0,202 s obsadil druhé místo. Časy ale celkově nebyly lepší, než ve včerejším odpoledním tréninku, takže se nedostal do druhé části kvalifikace. Odpoledne byly na programu kvalifikace, kdy se přepokládalo, že bude sucho. Bohužel se předpověď počasí nevyplnila a jelo se na mokré a poté osychající trati. Filip Salač nakonec v první části kvalifikace obsadil 8. místo, což znamená zítřejší start z 22. místa.

Filip Salač

„Dneska to bylo hlavně o počasí. Vítr dosahoval až 70 km/h a s motorkou Moto3 to dělá opravdu hodně. Tím, že je malá a lehká, tak to s námi hodně cloumá a je to dost nebezpečné. Ve třetím volném tréninku jsem měl dobré tempo a měli jsme i docela dobré nastavení. Zkoušeli jsme několik věcí, které fungovaly a věděl jsem, že můžu zajet rychlé kolo. Bylo jasné, že asi nezlepším čas ze včera, protože vítr byl opravdu silný a bylo to těžké. Dojel jsem druhý, navíc bylo dobré, že jsem podobné časy zajížděl ve více kolech. Podle předpovědi počasí jsme předpokládali, že bude suchá kvalifikace. Po prvním kole byla nakonec vyvěšena červená vlajka. To mě mrzí, protože jsme byli na sucho dobře připraveni a měl jsem dobré šance postoupit do druhé části kvalifikace. Jeli jsme na mokru a každé kolo to usychalo, takže jsme nakonec jeli s mokrými pneumatikami na suchu. Jelikož jsem jel sám a nejel ve skupině, tak to nebylo jednoduché. Neměl jsem dobrý pocit a moc mě mrzí, že jsem nepostoupil a hlavně, že nebylo sucho od začátku. Vím, že jsme na suchu byli hodně silní a kluci, kteří jeli ve druhé části kvalifikaci, zajížděli pomalejší časy, než já ráno. Zítra dám do závodu všechno. Uvidíme, jak se nám bude dařit, ale myslím si, že tohle je jedna z dobrých tratí na dobrý výsledek. Děkuji všem, co mě podporují a zítra mi držte palce!“

Harmonogram třídy Moto3 Pramac Generac Australian Motorcycle GP

(časy uvedeny v SEČ, pozor na posunutí Warm Upu kvůli kvalifikaci MotoGP a následnou změnu času z letního na zimní):

Neděle 27. 10. 2019: Warm Up (23:50 – 00:10), Závod 02:00.