Filip Salač po prvních trénincích Grand Prix Španělska

Filip Salač po prvních trénincích Grand Prix Španělska

Na okruhu ve španělském Jerezu se dnes rozjela další Velká cena mistrovství světa silničních motocyklů. Filip Salač víkend zahájil v dobrém tempu a během druhého tréninku hlavně testoval pneumatiky.

Na okruhu ve španělském Jerezu se dnes rozjela další Velká cena mistrovství světa silničních motocyklů. Filip Salač víkend zahájil v dobrém tempu a během druhého tréninku hlavně testoval pneumatiky.

Zdroj: TZ, Foto: MotoGP

Mistrovství světa silničních motocyklů se se čtvrtou Velkou cenou přesunulo na španělský okruh v Jerezu. Ten všichni jezdci dobře znají, včetně Filipa Salače, který je nováčkem v mistrovství světa třídy Moto3 a na úvod sezóny se musel učit nové tratě.

Jezdec týmu Redox Prüstel GP začal španělskou Velkou cenu s časem 1:47,952. Se ztrátou rovných devět desetin vteřiny na prvního se pohodlně vešel do rozdílu jedné vteřiny a obsadil 20. příčku. Během odpoledního tréninku se s týmem pustil hlavně do testování pneumatik, protože je v Jerezu nový povrch a jejich opotřebení bude klíčové v nedělním závodě. Útok na zlepšení času v závěru tréninku nevyšel podle představ, takže Filip díky času z rána v kombinaci obou tréninků obsadil výsledné 26. místo se ztrátou 1,157 s.

Filip Salač

Filip Salač

„V prvním tréninku jsem dojel dvacátý a měl ztrátu 0,9 s na prvního, což není špatné. Jel jsem ve skupině, kde jsem netlačil na pilu a motorka se chovala perfektně. Jen se mi zavíral předek, ale to pro mě není takový problém, protože jsem měl grip na zadním kole. To mi vyhovovalo a byla to pro mě dobrá kombinace. Nemám rád opak, když nemám dobrou přilnavost vzadu a předek je dobrý. Ve druhém tréninku jsme testovali pneumatiky, které byly všechny použité. Při první vyjížďce jsme vyjeli vpředu s medium a vzadu s tvrdou pneumatikou, která měla najetých spoustu kol. Při druhém výjezdu jsme jeli obě měkké. Pneumatika se roztrhala, takže jsme poznali, že to nebude fungovat. Pro poslední výjezd jsme zvolili již nové pneumatiky a věděl jsem, že můžu zajet dvě rychlá kola. Při nájezdu do prvního rychlého kola celá skupinka zastavila a čekala, takže jsem čekal s nimi. Při tom jsem ztratil koncentraci a vůbec nevím proč, protože jsem věděl, že mám čas už jen na jedno rychlé kolo. Chtěl jsem na to hodně tlačit, ale nakonec to nevyšlo. Vím, že to bude zítra lepší. Ve třetím tréninku to půjde lépe, protože bude chladněji, ale je před námi ještě hodně práce. Děkuji všem za podporu, týmu a všem sponzorům.“

Další harmonogram třídy Moto3 Gran Premio Red Bull de España (časy uvedeny v SEČ):

Sobota 4. 5. 2019: 3. volný trénink (09:00 – 09:40), kvalifikace (12:35 – 13:15 – 2 části)

Neděle 5. 5. 2019: Warm Up (08:40 – 09:00), závod (11:00 / 22 kol)