Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

Filip Salač po pátečních trénincích Grand Prix San Marina

Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje tento víkend Grand Prix San Marina a riviéry Rimini na okruhu Marca Simoncelliho Misano. Filip Salač zahájil Velkou cenu dobrým výkonem, ale poté měl problémy s motorkou a nepodařilo se zajet podle představ. Do zítra s týmem pracují na zlepšení.

Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje tento víkend Grand Prix San Marina a riviéry Rimini na okruhu Marca Simoncelliho Misano. Filip Salač zahájil Velkou cenu dobrým výkonem, ale poté měl problémy s motorkou a nepodařilo se zajet podle představ. Do zítra s týmem pracují na zlepšení.

Zdroj: TZ, Foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP Team)

Třináctá Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů se dnes rozjela na okruhu Marca Simoncelliho Misano, kde se jede Grand Prix San Marina a riviéry Rimini. Na programu byly první dva volné tréninky. Podmínky na trati byly dobré, když bylo celý den slunečno.

Filip Salač z týmu Redox Prüstel GP ukončil první trénink v desítce nejlepších, když zajel čas 1:43,552 se ztrátou 0,728 s. Během druhého tréninku zajel kolo za 1:43,663 a s rozdílem 0,646 s obsadil 20. místo. V kombinaci všech časů je to pro něj 17. místo díky rannímu času.

Zítra je na programu třetí volný trénink a kvalifikace, kde má nováček ve třídě Moto3 za cíl se dostat do druhé části kvalifikace a vybojovat co nejlepší pozici na startu.

Filip Salač

Filip Salač

„První trénink v Misanu začal dobře. Na použitých pneumatikách jsem dosahoval docela dobrých časů i tempa. Držel jsem se rychlých jezdců. Motorka celkem fungovala, jen mi chyběl zadní grip. Bohužel ani v jednom tréninku motorka tolik nejela kvůli problému s motorem. Honda mi hodně ujížděla na rovinkách i přes to, že jsem měl lepší výjezdy ze zatáček. Ve druhém tréninku bylo větší horko a se starými pneumatikami jsem byl na začátku druhý. Poté jsem začal mít problémy s přední částí motocyklu, hodně se mi zavíral předek. Během tréninku jsme udělali změnu, se kterou to bylo lepší, ale stále to nebylo ono. Na konci tréninku jsem neměl s novými pneumatikami nejlepší výjezd, bylo tam několik chyb a přede mnou jel pomalu Lorenzo Dalla Porta. Věřím, že do zítra uděláme něco s motorem, protože hodně ztrácím. Sám vím, že jsem tady silný. Mohl jsem dobře předjíždět motorky v technických pasážích a ty, které mi neujížděly na rovině. Doufám, že toho zítra využiji. Nyní budeme s týmem pracovat na zlepšení a doufám, že se dostanu do druhé části kvalifikace. Všem moc děkuji za podporu.“

Harmonogram třídy Moto3 Grand Prix San Marina a riviéry Rimini (časy uvedeny v SEČ):

Sobota 14. 9. 2019: 3. volný trénink (09:00 – 09:40), kvalifikace (12:35 – 13:15 – 2 části)

Neděle 15. 9. 2019: Warm Up (08:20 – 08:40), závod (11:00)