Filip Salač po GP Rakouska

Filip Salač po GP Rakouska

Grand Prix Rakouska mistrovství světa silničních motocyklů o víkendu skončila na Red Bull Ringu. Závod třídy Moto3 byl ovlivněn mokrou tratí a Filip Salač doplatil na kontakty s ostatními soupeři. Po propadu na poslední pozici se pustil do stíhací jízdy.

Grand Prix Rakouska mistrovství světa silničních motocyklů o víkendu skončila na Red Bull Ringu. Závod třídy Moto3 byl ovlivněn mokrou tratí a Filip Salač doplatil na kontakty s ostatními soupeři. Po propadu na poslední pozici se pustil do stíhací jízdy.

Zdroj: TZ, Foto: Robert Sobčák

O uplynulém víkendu na okruhu Red Bull Ring skončila Velká cena Rakouska mistrovství světa silničních motocyklů. V neděli ráno všechny probudil déšť a ranní zahřívací tréninky se proto odjely na mokré trati. Ta rychle osychala a Filip Salač na ní dokázal zajet pěkné sedmé místo. Když už to vypadalo, že by mohla být trať suchá, začalo opět pršet a před závodem nejslabší třídy Moto3 to byla loterie s pneumatikami. Díky rychle osychající stopě zvolil Filip Salač pneumatiky na sucho. Na začátku závodu bojoval ve skupině o bodovaná místa, ale poté přišlo několik kontaktů s ostatními soupeři, penalizace za překročení limitu trati a jezdec týmu Redox Prüstel GP se musel vydat na stíhací jízdu ze zadních pozic. Do cíle svou KTM nakonec přivezl na 19. místě.

Další závody mistrovství světa silničních motocyklů se pojedou při Grand Prix Velké Británie na okruhu Silverstone od 23. do 25. srpna 2019. Zároveň jde o 12. Velkou cenu letošní sezóny.

Filip Salač

„Nedělní program v Rakousku začal ranním Warm Upem, ve kterém jsme jeli na mokrých pneumatikách. Postupně trať ke konci osychala, já dojel sedmý a měl s motorkou dobrý pocit. Cítil jsem, že jsme na závod připraveni. Před závodem ještě pršelo, takže jsme nevěděli, zda pojedeme na suchých nebo mokrých pneumatikách. Nakonec jsme tak jako ostatní zvolili slicky, ale poslední dvě zatáčky byly i ke konci závodu stále mokré. Celkem to klouzalo, dalo se tam hodně ztratit, ale také hodně získat. Na celé trati byla suchá stopa široká kolem jednoho metru, takže jakmile se udělala chyba, nešlo na slickách na zbytku mokré trati hned zatočit.

Do závodu jsem dobře odstartoval, ale v první zatáčce jsem přišel asi o dvě místa, protože jsem nechtěl riskovat. Kolo poté mě v první zatáčce vystrčil ven Alonso Lopez a následně jsem měl další tři kontakty, po kterých jsem vyjel mimo trať a propadl se na poslední místo. Byl jsem z toho rozhozený, protože jsem se pokaždé kvůli ostatním dostal mimo suchou stopu, musel vyjet na mokrou trať a ztratil hodně míst. Od druhé půlky závodu jsem jezdil časy na kolo jako skupina, která bojovala o desáté místo.

Moc mě to mrzí, myslím si, že je to jeden z mých nejhorších závodů. Motorka fungovala docela dobře, možná mohla být trochu rychlejší, ale určitě měla na lepší výsledek, než na 19. místo. Celý víkend se docela dařilo, až na sobotu, kdy jsem nezjel jedno rychlé kolo. Uvidíme, jaké to bude v Silverstone, protože je to trať, kterou neznám. Chci poděkovat všem, co mě podporují a zároveň se jim omluvit, příště bude líp.“