Filip Salač hodnotí páteční tréninky v Itálii

Filip Salač hodnotí páteční tréninky v Itálii

Se šestou Velkou cenou se šampionát MotoGP přesunul do italského Mugella. Filip Salač se dnes na své KTM vůbec necítil tak, jak by potřeboval, takže věří, že to do zítra s týmem zlepší.

Se šestou Velkou cenou se šampionát MotoGP přesunul do italského Mugella. Filip Salač se dnes na své KTM vůbec necítil tak, jak by potřeboval, takže věří, že to do zítra s týmem zlepší.

Zdroj: TZ, Foto: Redox Prüstel GP Team (Ronny Lekl)

Mistrovství světa silničních motocyklů se na tento víkend přesunulo do Itálie, kde se jede Velká cena na okruhu Mugello. Známá a mezi jezdci oblíbená trať všechny přivítala slunečným počasím, takže se všichni mohli naplno pustit do práce. Filip Salač chtěl navázat na povedený víkend v Le Mans, ale nakonec se ukázalo, že to nebude tak jednoduché.

Filip Salač celý den s týmem Redox Prüstel GP pracoval na nastavení motorky a i přes spoustu změn se zatím nepodařilo najít takové nastavení, se kterým by se na své KTM cítil dobře. Problémy byly hlavně při nájezdech do zatáček. I přes to dokázal během dne zrychlit o jednu vteřinu a den ukončit na kombinovaném 22. místě s časem 1:58,835 a ztrátou 1,368 s.

Filip Salač

„Od prvního výjezdu na trať motorka nefungovala tak, jak jsem chtěl, takže jsem se s ní pral. Při druhém výjezdu trochu pomohly nové pneumatiky, ale pořád to nebylo ono. To se odrazilo na celkovém výsledku a skončil jsem na 25. místě. Ve druhém tréninku jsem se jezdecky zlepšil v místech, kde jsem věděl, že se dá přidat, nicméně pořád nejsem spokojený s nastavením motorky a necítím se na ní dobře. Během dne jsme zkoušeli docela velké změny, ale ty nefungovaly. S předkem se nic nestalo a naopak se to zhoršilo vzadu, takže musíme dál pracovat a pro zítřek najít něco jiného. Věřím, že to bude lepší a pro zítra s tím něco uděláme, protože teď nejsem spokojený a motorka nefunguje tak, jak bych chtěl. Všem moc děkuji za podporu.“

Harmonogram třídy Moto3 Gran Premio d’Italia Oakley (časy uvedeny v SEČ):

Sobota 1. 6. 2019: 3. volný trénink (09:00 – 09:40), kvalifikace (12:35 – 13:15 – 2 části)

Neděle 2. 6. 2019: Warm Up (08:40 – 09:00), závod (11:00)

Filip Salač