Dani Pedrosa podepsal u KTM jako testovací jezdec

Dani Pedrosa podepsal u KTM jako testovací jezdec

Dani Pedrosa v letošní sezóně oznámil, že končí jako stálý závodník MotoGP. Nyní přišlo oznámení od KTM, že se stane jejich testovacím jezdcem v příštích dvou sezónách.

Dani Pedrosa v letošní sezóně oznámil, že končí jako stálý závodník MotoGP. Nyní přišlo oznámení od KTM, že se stane jejich testovacím jezdcem v příštích dvou sezónách.

Zdroj: MotoGP

Tým Red Bull KTM potvrdil, že do svých služeb pro příští sezóny 2019 a 2020 najal Daniho Pedrosu jako testovacího jezdce. Současný jezdec týmu Repsol Honda strávil svou celou kariéru v MotoGP v sedle Hondy a nyní bude pracovat na vývoji konkurenční KTM RC16 spolu s Mikou Kalliem, dalším testovacím jezdcem. Spolu s KTM tak rozjede jejich třetí sezónu v královské třídě MotoGP. Za svoji kariéru dokázal vyhrát nespočet závodů a získal více než 110 umístění na stupních vítězů. Z nižších tříd je trojnásobným mistrem světa a v MotoGP skončil třikrát na druhém místě. Nyní bude zároveň znovu spolupracovat s Mike Leitnerem, který je nyní týmovým manažerem KTM.

Pit Beirer – ředitel motorsportové skupiny KTM

„Získat do našeho projektu jezdce, jako je Dani, s jeho schopnostmi a zkušenostmi, je znamení, že jdeme správným směrem. Budeme na to nadále tak tvrdě tlačit jako doposud. Letošní MotoGP je velice konkurenceschopné, takže i desetiny vteřiny mohou zakrýt opravdový progres, který jsme udělali. Doufáme a máme nadšení z toho, že přínos Daniho spolu s Mikou Kalliem a dvěma týmy na startovním roštu, nám do budoucna pomůže stáhnout ztrátu na ostatní. Nyní můžeme být velice optimističtí s výhledem do příštích sezón. Nyní končíme druhou sezónu v závodech GP a chci poděkovat celému týmu za veškeré úsilí, které vložili do závodů a testovacích kilometrů. Je skvělé, že nám Dani v tom, co děláme, důvěřuje.“

Mike Leitner – manažer týmu MotoGP

„Jsem velice rád za to, že jsme dosáhli dohody s Danim. Díky tomu, kolik let strávil v MotoGP a jaké měl úspěchy, věřím tomu, že bude velkou pomocí v našem projektu a při vývoji motorky. Dani je trojnásobným mistrem světa a trojnásobným vicemistrem světa v nejsilnější kategorii, navíc ho moc dobře znám z naší dřívější spolupráce. Stále je konkurenceschopný a může podpořit naše úsilí v MotoGP.“