Další závody MMČR Miniracing se odjedou v Mostě

Další závody MMČR Miniracing se odjedou v Mostě

Mezinárodní mistrovství České republiky – Miniracing míří tento víkend do Mostu, kde se odjede již sedmý závodní podnik letošního roku. Oproti předchozím závodům si nyní opět zazávodí všechny třídy.

Mezinárodní mistrovství České republiky – Miniracing míří tento víkend do Mostu, kde se odjede již sedmý závodní podnik letošního roku. Oproti předchozím závodům si nyní opět zazávodí všechny třídy.

Zdroj: TZ, Foto: www.frantisekortmann.eu 

Letošní sezóna mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing o nadcházejícím víkendu pokračuje dalším závodním podnikem, který je letos již sedmý. Závodníky všech tříd přivítá Autodrom Most, kde každoročně vzniká dočasný okruh v areálu polygonu.

Okruh byl poprvé postaven pro závody mistrovství Evropy v roce 2017 a MMČR – Miniracing zde pojede potřetí. Trať disponuje jednotným asfaltovým povrchem o délce 1 279 metrů s minimální šířkou šest metrů. Závodníky čeká celkem 9 pravých a 8 levých zatáček. Trať je výjimečná svou fantastickou pasáží, která připomíná slavnou vývrtku na okruhu Laguna Seca, kdy závodníci projíždějí esíčko v prudkém kopci. Kromě toho jde o nejrychlejší okruh v tomto seriálu.

Jak již bylo zmíněno, pojede se ve všech třídách, takže se mezinárodní mistrovství ČR pojede ve třídách Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Minimotard, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP a mezinárodní přebor ČR ve třídě Mini GP O. Součástí závodního dne budou také ukázkové jízdy Akademií. Závodní den je tradičně naplánován na sobotu, kdy jezdce čekají tréninky, kvalifikace a závody. Kdo chce, může za poplatek využít pátečních volných tréninků.

Ve třídách Minimoto Junior A, B a Senior Open 50 je situace po posledních závodech v boji o titul celkem jednoznačná. Vedoucí závodníci Vít Bromovský, Adam Vyskočil a Tomáš Zdařil si na čele šampionátu udržují velký náskok, nicméně i souboje o druhé a třetí místo budou atraktivní. Titul vicemistra ČR je ve všech třídách stále otevřený.

Ve třídách Mini GP Stock, Mini GP Open a Mini GP O je to naopak a každý bod se bude počítat. Jakýkoli výpadek jezdce z čela tabulky může průběžnými výsledky dramaticky zahýbat. To samé platí i pro třídy Jawa RS a GP. V Jawa GP je sice stále neporažený Lukáš Plíšek, ale náskok 55 bodů se dá smazat velice rychle.

Kompletní průběžné výsledky:

http://motojunior.cz/data/race/pdf/1565255988-190727-mmcr-mpcr-vysledky-2019-sloucene-pdf

Video: MMČR Miniracing – Cheb 18. 5. 2019

https://www.youtube.com/watch?v=lEWdkkV8CR47

Časový harmonogram

Časový harmonogram v pdf:

http://motojunior.cz/data/race/pdf/1565072309-190810-timetable-most-2019-pdf

Další informace o celém šampionátu naleznete na webu: www.motojunior.cz