Zraněný Jakub Kornfeil zajel nejlepší kvalifikaci v sezóně

Jakub Kornfeil odcestoval na Velkou cenu Španělska bez jakýchkoliv očekávání. Na vině byla operace klíční kosti, kterou prodělal ihned po pádu během minulého závodu v Americe. Svými výkony ale jezdec stáje Redox Prüstel GP překvapil.

Zdroj: TZ, Foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP Team)

I přes bolest si v dosavadním průběhu čtvrtého závodu sezóny vede Jakub Kornfeil velmi dobře. V prvním tréninku skončil osmý a o titanovou deštičku a šest šroubů těžší Kubajz začínal pokukovat po postupu do druhé části kvalifikace. Ve druhém tréninku o postup přišel, ale v sobotu ráno sedmým místem a skvělým progresem na čas 1:46,330 prošel mezi nejlepší.

Druhou část kvalifikace odstartoval časem 1:46,906 a několik minut byl čtvrtý. V další části patnáctiminutovky následoval Itala Niccolu Antonelliho, ale zlepšení osobního maxima na konto našeho jezdce nepřišlo. Vydal se tedy k mechanikům. Druhé vyjetí bylo plánováno na dvě rychlá kola. V prvním z nich ale prozatímně sedmý Jakub Kornfeil zvednul ruku a vyjel mimo trať. Motor jeho KTM zhasnul a kvalifikace pro něj skončila. V tu chvíli se jen čekalo, jak bolestivý bude propad v poli jezdců. Nakonec byl odsunut na dvanácté místo, což je i přes technický problém nejlepší startovní pozice této sezóny.

Jakub Kornfeil

„Po včerejšku jsme na motorce udělali pár změn, které se ukázaly jako správné. Ráno jsem se cítil velmi dobře a pojistil si účast v Q2, čímž jsme splnili základní cíl dnešního dne. Do kvalifikace byl plán jasný – tahat od samotného začátku a nepromarnit ani jedno kolo. Od prvního kola jsem ale měl problémy s motorkou. V jedné části ztratila výkon, to jsem ještě dokončil kolo s 1:46.9. V dalších dvou kolech se ale výpadky stupňovaly. Zajel jsem k mechanikům. Na nějaké velké opravy ale nebyl čas. Na trať jsem se vrátil v dobrém umístění. Přede mnou byl Canet a za mnou Masia. Jenže hned v prvním kole motorka zhasla úplně a byl konec. Uvidíme, co nakonec bylo příčinou. Bohužel i toto patří k závodům. Někdy nejsem v ideální kondici já, někdy nás zabrzdí technika. To se nedá nic dělat. Každopádně víme, že na to tento víkend máme a na to se musíme zaměřit. I když o tom mluvíme jako o nepodařené kvalifikaci, pořád je to letos nejlepší umístění na gridu. Moje klíční kost zatím drží. Bolí to…, není to ale nic, s čím bych se nedokázal poprat.“