Výsledky MotoGP testu v Kataru 2019

Na okruhu Losail v Kataru včera skončil letošní poslední předsezónní test královské třídy MotoGP. Během posledních tří dní měli týmy plné ruce práce, aby se co nejlépe připravili na úvod sezóny. Zde jsou kombinované výsledky za všechny tři dny.

Zdroj: MotoGP, Týmy

Závodníci královské třídy MotoGP mají za sebou poslední předsezónní test, který se tentokrát konal na okruhu Losail v Kataru. I přes to, že měli k dispozici tři dny, jako u jiných testů, podmínky byly jiné. Nejen, že na osvícené trati v Kataru mají omezený čas na testování, ale podmínky se hodně mění právě se zapadajícím sluncem a ke konci dne už byla trať hodně suchá. Na začátku bylo naopak na trati naváto dost písku. I kvůli tomu bylo dost pádů, ale všichni by měli být v pořádku.

Nejrychlejším jezdcem za všechny tři dny se v kombinaci časů stal Maverick Viñales, který zajel kolo za 1:54,208. Na místě druhém skončil nováček Fabio Quartararo, který také sedlá Yamahu. Místo třetí získal díky času ze druhého dne Álex Rins z týmu Suzuki, který tak potvrdil dobrou formu a navázal na vydařený test v Sepangu. Úřadující šampion Marc Marquez obsadil místo čtvrté, když se snažil zajet co nejvíce kol, i když stále není 100% fit po operaci ramene. Dobrý výkon měli během posledního dne také Valentino Rossi a Jorge Lorenzo, kteří obsadili páté a šesté místo a výrazně den za dnem stahovali svou ztrátu na ostatní soupeře. Yamaha tak potvrdila, že jí tato trať více vyhovuje, než ostatním a že se oproti loňské sezóně zlepšuje. Jorge Lorenzo se naopak po vynechání testu v Sepangu snažil co nejvíce zvyknout na nový stroj a pracoval na nastavení. Český jezdec Karel Abraham skončil se ztrátou 1,7 vteřiny na 21. místě.