Filip Salač: „Zítra chci bojovat o přední příčky!“

Filip Salač si pro domácí závod v Brně v dnešní kvalifikaci vybojoval start ze 14. místa a je tak nejlepším českým závodníkem. Zítra ho čeká start z páté řady, takže může být okamžitě v kontaktu s vedoucí skupinou.

Zdroj: TZ, foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP Team)

Sobotní program Velké ceny České republiky mistrovství světa silničních motocyklů byl značně ovlivněn počasím. Hned ráno se nad Masarykovým okruhem zatáhlo a začalo intenzivně pršet, takže se třetí volné tréninky odjely na mokru. Díky dobrému výkonu ve včerejším druhém volném tréninku měl Filip Salač jisté, že přímo postoupil do druhé části kvalifikace mezi nejlepší jezdce.

Podle předpovědi to vypadalo, že se kvalifikace odjede na suchu, ale to se nakonec nestalo, protože po obědě začalo opět pršet. Přesto dokázal být nováček ve třídě Moto3 konkurenceschopný a pro zítřejší domácí Grand Prix si vyjel 14. místo na startovním roštu s časem 2:20,726 a ztrátou 2,7 vteřiny. Díky tomu, že je tato kategorie velice vyrovnaná má dobrou šanci od začátku bojovat ve vedoucí skupině o co nejlepší výsledek.

Filip Salač

Filip Salač

„Dnešek byl super a jsem moc spokojený s tím, jak to dopadlo. Ve třetím volném tréninku zapršelo, takže bylo jasné, že mám díky včerejšímu výsledku jasný postup do druhé části kvalifikace a za to jsem byl rád. Zároveň jsme si díky předpovědi počasí mysleli, že bude v kvalifikaci sucho, takže jsem na to moc netlačil. Snažil jsem se hlavně najíždět kola a poznat, jak se chová mokrá trať. Zároveň jsem vyzkoušel nový motor. Dojel jsem osmnáctý. Před kvalifikací nám zapršelo, takže mě mrzelo, že jsem na to nakonec v tréninku netlačil víc, abychom si zkusili, jak motorka funguje na mém limitu. Kvalifikace byla mnohem těžší, než třetí trénink, protože jsme měli na druhou část kvalifikace mnohem větší mokro. Nakonec jsem skončil čtrnáctý. Se startovní pozicí jsem spokojený. Samozřejmě, že to mohlo být lepší, ale je to dobrá výchozí pozice. Doufám, že zítra dokážu bojovat o přední příčky, že dobře odstartuji, vše se povede podle představ a nikdo mi nespadne pod kola. Děkuji všem fanouškům a lidem, co mě podporují, jste skvělí! Zítra do toho dám všechno.“