Závody MMČR Miniracing znovu v Třinci

Závody MMČR Miniracing znovu v Třinci

Předposlední závody letošní sezóny mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing se o víkendu odjedou v Třinci, kde už se tuto sezónu jelo. Závody jsou vypsány pro všechny třídy a pro některé z nich jde o poslední podnik roku.

Předposlední závody letošní sezóny mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing se o víkendu odjedou v Třinci, kde už se tuto sezónu jelo. Závody jsou vypsány pro všechny třídy a pro některé z nich jde o poslední podnik roku.

Zdroj: TZ, Foto: Jiří Lička

Závodní sezóna mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing roku 2019 se chýlí ke konci. O nadcházejícím víkendu pokračuje předposledním závodním podnikem, který je letos již devátý a pro některé kategorie jde o poslední závody sezóny. Závodníky přivítá Steelring v Třinci, kde už se jelo v červnu. Závodní areál je oceňován za své kvality nejen závodního okruhu, ale také za zázemí a personál.

Podle předpovědi to vypadá, že bude o víkendu pršet. Všichni věří, že budou podmínky lepší, než vloni, kdy všechny z okruhu vyhnala prudká bouře. Během letošních červnových závodů to tu také vypadalo na déšť, ale nakonec se všechny závody odjely na suché trati.

Jak již bylo řečeno, závody jsou vypsány pro všechny třídy, takže se tu odjede mezinárodní mistrovství ČR ve třídách Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Minimotard, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP a mezinárodní přebor ČR ve třídě Mini GP O. Součástí závodní soboty jsou i ukázkové jízdy Akademií. Kdo chce, může za poplatek využít pátečních volných tréninků. Pro třídy Mini GP a Jawa 50 jde o poslední závody sezóny. Při pohledu na průběžné výsledky se proto můžeme těšit na mnoho zajímavých soubojů.

Ve třídě Mini GP Stock si letošní titul při minulých závodech ve Vysokém Mýtě vybojoval Jan Gurecký. Za ním ale není rozhodnuto, protože Matyáše Eliáše a Dana Turečka od sebe dělí pouhý bod. Ještě otevřenější je to ve třídě Mini GP Open, kde se o titul poperou Michal Prokeš, Jakub Gurecký a Marek Kindermann. Do tohoto souboje může právě počasí výrazně zasáhnout, protože kluci mokré závody moc nemusí.

Pohárovou třídu Mini GP O ovládl Lukáš Kubík, který už si prvenství pojistil. Otázkou ale je, zda Dita Štipčáková uhájí svou druhou pozici před slovenskými jezdci Brunem KissemLadislavem Veverkou. Ve třídě Jawa 50 RS má drobný náskok Miloslav Vlček, ale Radek Krpec se jistě bez boje nevzdá. Proto je otázkou, zda Vlček nebo Krpec? V kategorii Jawa 50 GP je vše jasné a ani zázrak by s pořadím Lukáš Plíšek, Aleš Opatrný a Petr Plíšek neudělal nic. Kategorie Minimotard nebyla letos bohužel dostatečně obsazená, proto tu nikdo oficiálně neboduje.

Třídy Minimoto Junior A, B a Senior Open budou mít po Třinci poslední závody v Českých Budějovicích. Po dominantních výkonech za celou sezónu jsou mistři ve třídě Minimoto Junior B Adam Vyskočil a v Senior Open 50 Tomáš Zdařil. Ve třídě Minimoto Junior A má velký náskok Vít Bromovský, který mu bude pravděpodobně stačit na titul. Bojovat se proto bude hlavně o titul vicemistra mezi Nikolasem Zaninem a Romanem Durdisem.

Kompletní průběžné výsledky

V tabulce je zelený sloupec, kde jsou sečteny výsledky závodů, které se oficiálně počítají do MMČR a MPČR. U MMČR se započítávají výsledky těch závodů, kde jelo pět a více závodníků.

http://www.motojunior.cz/data/race/pdf/1567489839-190907-prubezne-vysledky-body-zapocitane-do-mmcr-pdf

Video: MMČR Miniracing – Vysoké Mýto 24. 8. 2019

Obecné informace pro závodníky

http://motojunior.cz/news/one/121/steelring-v-trinci-hosti-podruhe-mmcr-miniracing-pro-vsechny-tridy.html

Časový harmonogram

Časový harmonogram v pdf

http://www.motojunior.cz/data/race/pdf/1567586598-190907-timetable-trinec-pdf

Další informace o celém šampionátu naleznete na webu: www.motojunior.cz