Výsledky závodů Wildmotors Most 26. 7. 2018

Agenturní ježdění má u nás dlouhou tradici a každý, kdo chce okusit kouzlo jízdy na okruhu, má příležitost si vybrat ze spousty termínů. Právě jednu takovou dvoudenní akci uspořádala agentura Wildmotors na okruhu Most. Jezdce první den čekaly volné tréninky a během druhého dne si mohli poměřit síly při závodech. Zde jsou kompletní výsledky z termínu 26. 7. 2018.

Agenturní ježdění má u nás dlouhou tradici a každý, kdo chce okusit kouzlo jízdy na okruhu, má příležitost si vybrat ze spousty termínů. Právě jednu takovou dvoudenní akci uspořádala agentura Wildmotors na okruhu Most. Jezdce první den čekaly volné tréninky a během druhého dne si mohli poměřit síly při závodech. Zde jsou kompletní výsledky závodů z termínu 26. 7. 2018.

Supersport Elite

Jako první vyrazili na trať jezdci třídy Supersport, které čekalo devět kol mosteckého okruhu. Teplota vzduchu vystoupala na 32°C a trať byla rozpálená na 39°C. Chvílemi docela profukoval vítr.

Do závodu nejlépe odstartoval Ondřej Kubička, za kterého se seřadili Mario Tamme a Lukáš Václavovič, nicméně závod byl hned přerušen červenou vlajkou po pádu v prvním retardéru. Kvůli tomu byl závod restartován a start se opakoval. Nový závod se jel na osm kol.

I druhý start dobře vyšel Ondrovi Kubičkovi, který se ujal vedení. Naopak start se moc nevydařil Matoušovi Holzmanovi, kterému se motorka zvedla na zadní. Během prvního kola vznikla na čele tříčlenná skupina, kde jeli Ondřej Kubička, Lukáš Václavovič a Karel Brandtner. Rozdíly mezi všemi byl jen v pár desetinách vteřiny. Za nimi vznikla mezera kolem dvou vteřin, kde jel sám Matouš Holzman. Dále pak byli Patrik Homola a Miloslav Janoušek. Lukáš Václavovič ale ulil start, takže dostal penalizaci dvaceti vteřin.

Ve druhém kole závodu se začal na čele pomalu odtrhávat Ondřej Kubička, který si vytvořil náskok osmi desetin vteřiny na Karla Brandtnera, kterého známe i z road racingových závodů. O třetí pozici jela trojice Matouš Holzman, Patrik Homola a Miloslav Janoušek. Ondrej Kubička dál navyšoval svůj náskok ve vedení a po třech kolech měl náskok přes dvě vteřiny na Karla Brandtnera. Poslední pozici na stupních vítězů udržoval Matouš Holzman. O čtvrté místo to bylo stále napínavé mezi Patrikem Homolou a Jakubem Šprojcarem. Dále pak jel sám Miloslav Janoušek a hodně vyrovnaná skupinka jela o sedmé místo, kde byli Richard Bazala, Petr Faltys, František Dríždal a Filip Haranta, který uzavíral Top10.

V polovině závodu vedl Ondřej Kubička o 3,6 vteřiny, ale Matouš Holzman už se dotáhl na záda Karla Brandtnera, takže se strhla bitva o druhou pozici. Společně měli náskok přes 10 vteřin na Patrika Homolu. Hned v dalším kle se dostal Matouš Holzman na druhé místo, ale Karel Chupa Brandtner na něj ztrácel jen 0,092 s.

Ondřej Kubička udržel svou první pozici až do cíle a oslavil vítězství s náskokem 11,681 vteřiny. Na druhém místě nakonec dojel Matouš Holzman a jen o 0,182 s za ním skončil Karel Brandtner. Jakub Šprojcar skončil čtvrtý a Top5 doplňuje Miloslav Janoušek.

Výsledky závodu

Superbike Elite

V Mostě panuje vyloženě letní počasí, když má teplota vzduchu přes 31°C a trať se vyšplhala už na 41°C. Po jezdcích třídy Supersport na trať vyrazila nejsilnější kategorie Superbike, kterou čekal závod na 9 kol.

Do závodu nejlépe odstartoval Michal Šembera, který si udržel první pozici po startu z pole position. Dominikovi Jůdovi naopak start tak dobře nevyšel, ale nakonec si dokázal druhé místo udržet před Tomášem Holubcem. Na čtvrté místo se posunul Aleš Novotný a na páté místo klesl Miroslav Polach. První trojice se během prvního kola dokázala utrhnout ostatním.

Po prvním kole byl ve vedení stále Michal Šebera, kterého se snažil stále držet Dominik Jůda, i když byl mezi nimi rozdíl kolem půl vteřiny. Společně měli náskok necelých dvou vteřin na Tomáše Holubce a čtvrtý byl stále Aleš Novotný. O páté místo to ale bylo napínavé, když tu společně jela skupinka Aleš Khol, Jiří Petrlík, Ondřej Plesl a Bohuslav Jošt. Dále pak byla dvojice Pavel Tesárek a Radovan Štěpánek, která spolu jela o devátou pozici.

Dominik Jůda se stále snažil tlačit na Michala Šemberu a po třech kolech byl rozdíl mezi oběma jen 0,360 s, takže to bylo velice napínavé o vítězství. Jejich časy na kolo se pohybovaly kolem 1:40 středních. Díky tomu převyšovali zbytek startovního pole, který jel většinou časy od 1:43 dál.

V polovině závodu udržoval první pozici stále Michal Šembera, ale pořád měl na sobě nalepeného Dominika Jůdu se ztrátou jen 0,297 s. Tomáš Holubec si jel na třetím místě vlastní závod, když na vedoucí dvojici ztrácel 10 vteřin a na Aleše Novotného měl náskok přes 8 vteřin. I za těmito jezdci vznikly postupně mezery, takže k největšímu souboji docházelo na čele.

Dominikovi Jůdovi se to nakonec podařilo, v sedmém kole závodu předjel Michala Šemberu a ujal se vedení. Rozdíl mezi oběma byl kolem půl vteřiny. Tomáš Holubec si stále hlídal třetí pozici a ani pořadí za ním se neměnilo.

Dominik Jůda si v posledních dvou kolech závodu dokázal vítězství pojistit náskokem dvou vteřin nad druhým Michalem Šemberou. Stupně vítězů doplní Tomáš Holubec. Aleš Novotný obsadil místo čtvrté a pětku nejlepších uzavírá Jiří Petrlík.

Naked Trophy + Ladies Trophy

Třetí závod v pořadí čekal jezdce třídy Naked, se kterými vyrazily na trať také závodnice. Závod byl vypsán na sedm kol a podmínky na trati jsou stále stejné, když je slunečno s teplotou vzduchu nad 30°C a trati kolem 40°C.

Do závodu nejlépe odstartoval Radek Pyrchala, který se udržel ve vedení, ale pěkně odjel také Petr Pachta, který jel do první zatáčky s Radkem bok po boku. Na třetím místě se pohyboval Jiří Balán a čtvrtý byl Ladislav Hraník. Ze slečen byla nejlepší Petra Fuchsíková, která se pohybovala kolem pátého místa.

Radek Pyrchala si se svým Triumphem dokázal už po prvním kole vytvořit náskok 1,4 vteřiny na Petra Pachtu, který sedlá MV Agustu. Jiří Balán stále udržoval třetí místo, když na jezdce před sebou ztrácel 1,2 vteřiny. Pěkně zajela Gabriela Pachtová, která se dostala na čtvrté místo a tím pádem i do vedení ve své třídě. Na druhém místě v Ladies Trophy jela Petra Fuchsíková, která byla průběžně šestá a třetí nejlepší byla Tereza Pyrchalová. Startovní pole těchto tříd nebylo tak početné, navíc se mezi všemi začaly rychle tvořit větší mezery. O jediný pěkný souboj na trati se staraly dámy, když mezi Gabrielou a Petrou byl rozdíl jen 0,224 s.

V polovině závodu měl Radek Pyrchala náskok už téměř osmi vteřin na Petra Pachtu. Za ním byla mezera dalších téměř tří vteřin, kde jel na třetím místě Jiří Balán. Petra Fuchsíková udržovala průběžné čtvrté místo, navíc si dokázala vyjet náskok dvou vteřin na Gabrielu Pachtovou. Dále pak jeli Ladislav Hraník, Karel Loffler, Terea Pyrchalová, Marco Volleh a Michaela Šmatová.

Pro vítězství ve stylu start – cíl si dojel Radek Pyrchala, za kterým skončil na druhém místě Per Pachta a stupně vítězů doplní Jiří Balán. V Ladies Trophy vyhrála Petra Fuchsíková, za kterou skončily Gabriela Pachtová a Tereza Pyrchalová.

Open race

Poslední závod dne byl vypsán jako open race, který se jel na sedm kol. Podmínky na trati jsou víceméně stejné celý den, když má vzduch kolem 30°C a trať nyní 37°C.

Do závodu dobře odjel Libor Šindler, který se dostal do vedení, zatímco Jan Pražák ulil start. Dobře odjela také Anežka Svobodová, která se hodně tlačila dopředu. Libor Šinder udržoval první pozici i během prvního kola, ale hodně na něj tlačil Jiří Přibyl. Rozdíl mezi oběma byl jen 0,076 s. Na třetím místě se pohyboval Martin Marlík, který na dvojici před sebou ztrácel 1,2 vteřiny. Pěkné čtvrté místo udržovala Anežka Svobodová, ale neměla to jednoduché, protože za sebou měla několik soupeřů, kterými byli Lubomír Vídeňský, Jan Mašek, Martin Kofron a Jan Pražák.

Libor Šindler se snažil od Jiřího Přibyla odpoutat a po druhém kole je od sebe dělilo 0,400 s. Za nimi už mezi jezdci začaly vznikat větší rozdíly. Martin Hamrlík byl stále průběžně třetí a čtvrtá Anežka Svobodová. Přes Lubomíra Vídeňského se dostal Jan Mašek a Jan Pražák předjel Martina Kofrona, takže to bylo mezi touto čtveřicí stále velice vyrovnané.

V polovině závodu to bylo stále hodně vyrovnané. Do čela závodu se dostal Jiří Přibyl po předjetí Libora Šindlera. Martin Hamrlík byl sice stále třetí, ale už měl za sebou Anežku Svobodovu a také Jana Maška. O šesté místo spolu jela dvojice Jan Pražák a Martin Kofron a až poté byly větší rozestupy.

Vítězem závodu je Jiří Přibyl, který dokázal za sebou udržet Libora Šindlera ale v rozdílu jen 0,266 s. Na třetím místě nakonec dojela Anežka Svobodová, která dokázala v posledních kolech závodu za sebou udržet všechny ostatní závodníky ze zmíněné skupiny. Jan Mašek skončil čtvrtý a pátý je Martin Hamrlík.

Někteří jezdci se ale do konečného vyhlašování nepočítali, navíc bylo vyhodnoceno více kategorií, které jely společně v některých třídách. Úplné výsledky naleznete později na webu wildmotors.cz