Výsledky závodů Kopčany 2019

Výsledky závodů Kopčany 2019

Závodní víkend ve slovenských Kopčanech dnes pokračuje závody všech tříd a jezdce čeká další boj o body do hodnocení letošní sezóny závodů organizace CAMS. V článku naleznete live timing a postupně doplním i výsledky závodů.

Závodní víkend ve slovenských Kopčanech dnes pokračuje závody všech tříd a jezdce čeká další boj o body do hodnocení letošní sezóny závodů organizace CAMS. V článku naleznete live timing a postupně doplním i výsledky závodů.

Zdroj: sporttiming.sk

Live timing: ZDE

Kompletní výsledkyZDE

Foto: Tomáš Baťa

Ve slovenských Kopčanech se dnes rozjel závodní program 10. ročníku Kopčianského rýchlostného motookruhu. Podmínky jsou naprosto skvělé a letní, když je od rána slunečno s teplotami okolo 20°C.

Závod klasik 175 a 250 ccm

Jako první na trať vyrazili jezdci tříd klasik 175 ccm a 250 ccm. V nejslabší kategorii vyhrál Jiří Obtulowicz, který cílem projel s náskokem téměř čtyř vteřin na druhého Milana Šobáně. Stupně vítězů doplnil Miloš Thér, který už ztratil mnohem víc. Ve třídě 250 ccm zvítězil Josef Lukšík. Až do pátého kola to bylo velice napínavé právě mezi Daliborem Žiškou a Josefem Lukšíkem, které od sebe dělily jen tři desetiny vteřiny. Poté se začal Josef Lukšík postupně odpoutávat od svého pronásledovatele a následně začali dojíždět jezdce o kolo a bylo rozhodnuto. Domácí závodník Dalibor Žiška nakonec dojel druhý se ztrátou 22,5 vteřiny a poslední pozici na stupních vítězů získal Milan Bango. První čtyři jezdci v obou třídách závod dokončili ve stanoveném počtu kol, zbytek dostal kolo.

Výsledky závodu

Závod klasik 350, 500 a 750 ccm

Druhý závod klasiků se odjel hned ve třech spojených kubaturách. Pro vítězství si dojel Marek Stibor, který postupně navyšoval svůj náskok a v cíli byl o téměř minutu dříve, než ostatní, takže oslavil vítězství v nejsilnějších sedmsetpadesátkách. Na druhém místě projel rakouský závodník Johann Fürböck. Jako třetí závod dokončil domácí jezdec Boris Korčák, nicméně ten sedlá stroj třídy 350 ccm, takže v této kategorii oslavil vítězství. Za ním projel cílem vítěz pětistovek německý závodník Ronald Neef. Karel Havlíček skončil jako druhý v této třídě. Josef Juřík si připisuje druhé místo ve třídě 350 ccm a stupně vítězů v 500 ccm doplňuje Otakar Talaga. Třetí v nejsilnější kubatuře dojel Josef Vontor a ve 350 ccm Jindřich Štěpánek. V cíli už byly mezi jednotlivými stroji už větší rozdíly.

Výsledky závodu

Závod 125 SP

Po závodech klasiků už došlo na moderní třídy a jako první opět vyjeli jezdci třídy 125 SP. Zde si pro vítězství dojel Michal Vecko z AMK Městec Králové a dobře tak rozjel závodní den, ve kterém ho ještě čekal závod na šestistovce. Na druhém místě za ním dojel se ztrátou více než sedmi vteřin domácí závodník Marcel Hruboš. O poslední místo na stupních vítězů to ale bylo napínavé a jelo tu pět jezdců. Z nich byl nakonec nejlepší Marek Zima, který tak oslavil třetí pozici. Jen o tři desetiny vteřiny za ním dojel Marin Prouza. Eduard Werner ztratil něco málo přes 1,5 vteřiny na tuto dvojici a dovezl si před domácím publikem páté místo. Až za ním skončil na šesté pozici Lukáš Fikker, který určitě nebude tak spokojený, protože jindy bojuje o stupně vítězů. Závodnice Staňka Malinová si na své konto připsala dva body za čtrnácté místo.

Výsledky závodu

Závod 400SSP a Supermono

Společný závod čekal jezdce třídy 400 SSP a Supermono. Do třídy Supermono nenastoupilo tolik jezdců a jednoznačným vítězem se stal Daniel Zörnweg. Za ním to ale bylo napínavé o druhé místo, které nakonec získal Marek Němeček. Tomáš Červený na něj ztratil jen dvě desetiny vteřiny. Ve třídě 400 SSP už jelo více jezdců, nicméně deset klasifikovaných v cíli také není moc, tou desátou byla závodnice Kristýna Jakeschová, což je jedna z mála závodnic, které se v Kopčanech představily. Vítězem se stal domácí jezdec Milan Hanzalík, za kterým skončili na stupních vítězů Ĺudovít Krušina a Daniel Chovanec, takže celé pódium ovládli slovenští jezdci. Ti byli zároveň jediní z této třídy, kteří závod dokončili v plné délce dvanácti kol.

Výsledky závodu

Závod 125 GP a 250 SP

Další spojený závod čekal jezdce třídy 125 GP a 250 SP. Zde na čele utrhla trojice Chris Meyer, Patrik Kolář a Christopher Eder, kteří jeli o vítězství ve třídě 125 GP. Chris nakonec urval výhru pro sebe, i když se ho Patrik snažil udržet. V cíli je pak dělilo 1,3 vteřiny. Christopher Eder nabral už větší ztrátu a dojel sám na třetí pozici se ztrátou šesti vteřin. Ve druhé kategorii vyhrál Jan Vysloužil před Jiřím Obtulowiczem a Petrem Kunzem.

Výsledky závodu

Závod Twin

Třída Twinů je s každým závodem stále více sledovaná a pokaždé nám přináší pěkné závody. Ten v Kopčanech byl hlavně v režii domácích závodníků a bratrů Hanzalíkových. Pro vítězství si dojel David a Milan skončil třetí. Mezi ně se dokázal vklínit Petr Plichta. Místo čtvrté obsadil německý jezdec Daniel Zörnweg a Jiří Petrla, který letos zkouší i tuto třídu na půjčeném stroji, dojel pátý. Další domácí jezdec Eduard Werner, který v minulých sezónách sedlal jen slabší stopětadvacítku, dojel na místě sedmém. Michal Ďurkáč, jenž včera spadl, svůj stroj stihl pro dnešní závod opravit a závod dokončil na 15. místě, takže si připsal poslední možný bod.

Výsledky závodu

Závod nad 600 ccm

Předposlední závod čekal jezdce třídy nad 600 ccm, ve kterém od začátku dominoval Marek Červený.  Závod se odjel na deset kol. Marek tak desetikolový závod nakonec vyhrál s náskokem přes dvacet vteřin. Na druhém místě skončil Tomáš Borovka a o třetí místo spolu jeli Aleš Nechvátal a Jiří Petrla. Nakonec se z umístění na stupních vítězů radoval Alda. Leoš Hlaváček doplnil pětici nejlepších.

Výsledky závodu

Závod do 600 ccm

Poslední závod kopčanského harmonogramu byl vypsán pro třídu do 600 ccm, což nebývá zvykem. Počasí vydrželo celý den dobré, kdy bylo slunečno. Během závodu udělali chybu Michal Vecko a Petr Wiesenberg, po které se propadli v pořadí. Michal ze závodu odstoupil a Petr v závodě pokračuje, nicméně vzadu. Do čela závodu se dostal Tomáš Tóth, David Hanzalík se zařadil na druhé místo a Wolfgang Schuster udržoval poslední místo na stupních vítězů. Tak i závod dokončili. Petr Wiesenberg nakonec dojel na místě čtvrtém. Závod nedokončil i Luboš Koňák, který se pohyboval kolem pódia, ale poté se mu zakousl motor a závod pro něj skončil.

Výsledky závodu