Výsledky závodů Hradec Králové 2018

Výsledky závodů Hradec Králové 2018

V Hradci Králové dnes vrcholí poslední český závodní podnik na přírodních tratích letošní sezóny. Jezdce dnes čekají závody a vrcholem dne bude grand finále, což je závod, ve kterém pojede deset nejlepších jezdců tříd do 600 a nad 600 dohromady. Přináším aktuální dění přímo z místa.

V Hradci Králové dnes vrcholí poslední český závodní podnik na přírodních tratích letošní sezóny. Jezdce dnes čekají závody a vrcholem dne bude grand finále, což je závod, ve kterém pojede deset nejlepších jezdců tříd do 600 a nad 600 dohromady. Přináším aktuální dění přímo z místa.

Kompletní výsledky: http://www.casomeric.cz/vysl.php?&lang&view=2494

Nedělní program na okruhu v Hradci Králové zahájil ranní warm up MČR a MSR ve třídě 125 ccm. Ráno bylo docela chladno, když bylo 5°C, ale postupně se začalo oteplovat a před prvním závodem klasiků už teplota vzduchu dosahovala 12°C hlavně díky sluníčku. Dnes to vypadá na pěkný den. 

Závod klasik 175 a 250 ccm

První nedělní závod v Hradci Králové čekal závodníky tříd klasik 175 a 250 ccm. Po prvním kole byl ve vedení Miloš Thér a na druhém místě jel Jiří Obtulowicz a třetí Zdeněk Klimeš. Podmínky na trati jsou dobré, když je sucho a slunečno. Hned ve druhém kole se dostal Jiří Obtulowicz na první pozici, navíc si vytvořil pěkný náskok kolem jedné vteřiny na Miloše Théra. Zdeněk Klimeš udržoval místo třetí a dále pak byli Jan Šofr, Jaromír Tázler, Jiří Průcha, Miroslav Jebavý, Ivo Koutný, Petr Kuchařík a Josef Brill.

Video: Start závodu

Přibližně v polovině závodu byl ve vedení Zdeněk Klimeš s náskokem přibližně 1,5 vteřiny na Jiřího Obtulowicze, takže to bylo na čele stále dost napínavé. Miloš Thér se pohyboval na třetí příčce se ztrátou devíti vteřin. Dále pak byli Jan Šofr a Jiří Průcha uzavíral Top5. Následovali Jaromír Tázler, Miroslav Jebavý, Petr Kuchařík, Ivo Koutný a Josef Brill. Někteří závodníci už byli předjížděni o kolo. 

Vítězem prvního závodu se stává Zdeněk Klimeš ze třídy 250 ccm. Na druhém místě projel Jiří Obtulowicz, který vítěz v kategorii 175 ccm a dále dojeli Jan Šofr jako druhý ve třídě 250 ccm, Miloš Thér, druhý ve třídě 175 cm, Jiří Průcha jako třetí v dvěstěpadesátkách a stupně vítězů v nejslabší třídě doplňuje Jaromír Tázler.

Výsledky závodu

První závod MČR a MSR 125 GP a 125 SP

Druhý závod v pořadí čekal závodníky tříd 125 GP a 125 SP v rámci závodů mistrovství České republiky a Slovenské republiky, který se jel na 18 kol. Start závodu byl lehce pozdržen kvůli tomu, že jednomu z jezdců zhasla motorka. Hned v prvním kole spadl jezdec č. 33 Jiří Merhaut, ale šlo o pád bez zranění.

Video: Start závodu

Po prvním kole byl na čele Michal Savinkov, kterého ale stíhal švédský závodník Tommy Bergstedt. Tommy zároveň zajel nejrychlejší kolo závodu v čase 1:20,17. Dále pak jeli Olda Podlipný, David Polák jako nejlepší jezdec třídy 125 SP, Eduard Werner, Radek Lamich, Michal Vecko, Martin Hrstka, Pavel Nechanický, a Matouš Brdek. Pěkně jel také nováček Jakub Rolf, který se pohyboval na 13. místě.

Výborný souboj na čele nám předváděli Michal Savinkov a Tommy Bergstedt, ale pěkné to bylo také mezi Davidem Polákem, Eduardem Wernerem, Radkem Lamichem a Michalem Veckem. V pátém kole se dostal do vedení Tommy Bergstedt, ale Michal Savinkov byl za ním hodně nalepený. Michal Vecko už se dostal na záda Davida Poláka, takže nám tento závod přinesl pěknou podívanou. 

V polovině závodu byl ve vedení stále Tommy Bergstedt, který si vytvořil náskok tří vteřin na Michala Savinkova a třetí pozici ve třídě 125 GP si udržoval Oldřich Podlipný. Michal Vecko už se dostal na průběžné čtvrté místo, což znamenalo vedení ve třídě 125 SP. Jezdec automotoklubu Městec Králové se svým pronásledovatelům začal postupně vzdalovat, ale za ním to bylo stále těsné mezi Eduardem Wernerem a Davidem Polákem. Někteří jezdci už dostávali od předních závodníků kolo.

Ve druhé polovině závodu bohužel spadl Tommy Bergstedt v předposlední zatáčce a tím přišel o první pozici. Nicméně svou motorku rychle zvedl a zařadil se na druhé místo ve třídě 125 GP. Na čele byl Michal Savinkov, který jezdil s velkým náskokem na ostatní. Třetí celkově projel cílem Michal Vecko, který vyhrál ve třídě 125 SP, když už si na své soupeře vytvořil pěkný náskok. Druhý v této třídě projel David Polák a třetí Radek Lamich. Mezi těmito jezdci dojel na třetím místě ve třídě 125 GP Oldřich Podlipný.

Výsledky závodu

Závod klasik 350, 500 a 750 ccm

Ještě v době, co byly vyhlašovány stupně vítězů předchozího závodu, se na start začali řadit jezdci tříd klasik 350, 500 a 750 ccm. Po startu jedenáctikolového závodu se do čela dostal Libor Mařík, za kterým se seřadili Martin Vraspír, Vítězslav Hatan, Ondřej Mráz, Tomáš Maixner, Pavel Novák, Milan Sedlášek, Josef Juřík a Tomáš Vojáček. Libor Mařík si v dalším kole udržoval náskok dvou desetin vteřiny na Martina Vraspíra.

Video: Start závodu

V polovině závodu byl na čele stále Libor Mařík, za kterým jeli Vítězslav Hatan, Martin Vraspír, Ondřej Mráz a Tomáš Maixner. V závěru závodu se do čela dostal Vítězslav Hatan, který projel jako vítěz. Za ním skončili Libor Mařík a Ondřej Mráz

Výsledky závodu

Závod 125 SP

Jen co se vyhlásily stupně vítězů posledních tříd klasiků, byl odstartován závod třídy 125 SP na 18 kol. Do závodu nejlépe odstartoval Ivo Doležal, ale hned během prvního kola se přes něj dostal Michal Vecko. Na třetím místě jel jeho týmový kolega Lukáš Fikker, za kterým se srovnali David Polák, Eduard Werner, Marek Zima, Martin Prouza, Pavel Nechanický, Matouš Brdek a David Řezáč. I tentokrát šlo o velice vyrovnaný závod, ve kterém byla spousta soubojů. V pátém kole přišel o svou druhou pozici Ivo Doležal, který udělal jezdeckou chybu a do závodu se vrátil na 16. místě. Na čele se tak vytvořila dvojice Michal Vecko a Lukáš Fikker. Třetí David Polák na ně začal postupně ztrácet.

Video: Start závodu

V polovině závodu byl ve vedení stále Michal Vecko s náskokem čtyř vteřin na Lukáše Fikkera, za kterým byl o další čtyři vteřiny dál David Polák. Dále pak jeli Eduard Werner, Marek Zima, Martin Prouza, Ivo Doležal, Pael Nechanický, Matouš Brdek a do Top10 se dostal Jakub Rolf. Jediná závodnice Staňka Malinová se pohybovala na 13. místě. Michal Vecko a Lukáš Fikker se jako jediní z celého startovního pole dostali se svými časy pod 1:20. 

Ve čtrnáctém kole závodu spadli ve druhé zatáčce Lukáš Fikker a Aleš Vochoč, který byl předjížděn o kolo. Závod byl po tomto pádu přerušen červenou vlajkou. Do konce zbývalo pět kol a závod už se nedojížděl. 

Výsledky závodu – opraveno

 

Závod do 600 ccm

Další závod vypsaný na 18 kol čekal jezdce třídy do 600 ccm. Do závodu dobře odstartoval Petr Najman, který se ujal vedení a svou první pozici držel i během dalšího kola. Na druhém místě jel Richard Sedlák, za kterým jeli Petr Wiesenberg, Michal Vecko, David Hanzalík, Luboš Koňák, Pavel Zima, Martin Sedlák, Jan Nehasil a Martin Košek. Penalizaci 20 vteřin za ulitý start dostal Miroslav Medek. Ke konci druhého kola se v závěrečných zatáčkách dostal Petr Wiesenberg na druhou pozici a Riči Sedlák se tak posunul na třetí místo. Do závodu nenastoupil Tomáš Šubrt. 

Video: Start závodu

Po třech kolech se na čele držel Petr Najman, ale s náskokem jen pár desetin vteřiny. Za ním jeli Petr Wiesenberg, Richard Sedlák, Michal Vecko a David Hanzalík . Poté vznikla menší mezera, kde jel sám Luboš Koňák a za ním byl rozdíl osmi vteřin na Pavla Zimu. Na čele to bylo stále velice vyrovnané a o stupně vítězů jela celá Top5. 

Během šestého kola se do čela závodu dostal Petr Wiesenberg a Petr Najman jel druhý. Petr Wiesenberg chtěl okamžitě využít volné trati před sebou a začal se svým soupeřům vzdalovat. Richard Sedlák si udržoval třetí místo před čtvrtým Michalem Veckem, ale hned v dalším kole se Riči dostal v první zatáčce před Petra Najmana. V časech na kolo jela vedoucí skupina kolem 1:14. Luboš Koňák také začal zrychlovat a dotáhl se na záda Davida Hanzalíka. Pěkný souboj o 9. místo předváděli Jan Nehasil, Martin Košek a Petr Košťál

V polovině závodu byl ve vedení Petr Wiesenberg s náskokem dvou vteřin na Richarda Sedláka. Za ním vznikla trochu mezera na Petra Najmana a Michala Vecka. Dále pak byli David Hanzalík, Luboš Koňák, Pavel Zima, Martin Sedlák, Jan Nehasil a Martin Košek. Luboš Koňák v jedenáctém kole poskočil na pátou pozici poté, co předjel Davida Hanzalíka. Hned v dalším kole už vedoucí závodníci dohnali jezdce o kolo. 

Petr Wiesenberg se ve druhé polovině závodu dál snažil si vytvořit náskok na ostatní, zatímco o druhé místo spolu jeli v těsném kontaktu Richard Sedlák a Michal Vecko. Luboš Koňák jezdil na čtvrtém místě, navíc se mu podařilo odpoutat od Davida Hanzalíka a Petra Najmana a vydal se na stíhací jízdu za dvojicí před sebou.

V závěru závodu spadl David Hanzalík, ale nic se mu nestalo a zajel do boxů.

Vítězem závodu se stal Petr Wiesenberg, na druhém místě dojel Richard Sedlák, který za sebou udržel dotírajícího Michala Vecka. Za stupni vítězů skončil Luboš Koňák a pětici nejlepších doplnil Petr Najman.

Výsledky závodu

125 GP a 250 CRR

Do závodu tříd 125 GP a 250 CRR K dobře odstartoval Michal Savinkov, ale hned při startu spadl Petr Křen. Petrovi se nic nestalo, ostatní se mu vyhnuli, ale z jeho motorky vytekl olej na trať, takže měli traťoví komisaři plné ruce práce.

Video: Start závodu

Na čele v dalších kolech držel Michal Savinkov před Tommym Bergstedtem, takže to vypadalo podobně, jako v prvním závodě. Na třetím místě byl Oldřich Podlipný, přes kterého se ve třetím kole dostal Petr Kunz, vedoucí jezdec třídy 250 CRR. Dále pak jeli Radim Daniel, Jiří Obtulowicz, David Řezáč, Tomáš Fichna, Jiří Merhaut a Petr Kovář.

V polovině závodu byl na čele stále Michal Savinkov, který si tak jel pro druhé dnešní vítězství. Se ztrátou necelé 1,5 vteřiny za ním jel švédský jezdec Tommy Bergstedt a na třetí místo se vrátil Oldřich Podlipný, takže byli na čele všichni tři jezdci třídy 125 GP. Průběžně čtvrtý a celkově první ve třídě 250 CRR jel Petr Kunz. Za ním jeli Jiří Obtulowicz a Radim Daniel.  

Počasí je v Hradci Králové stále lepší a lepší. Je slunečno a teplota vzduchu už vystoupala nad 20°C

Pro vítězství závodu třídy 125 GP si dojel Michal Savinkov. Michal měl pohodlný náskok, takže projel cílem po zadním. Na druhém místě projel Tommy Bergstedt a stupně vítězů této třídy doplní Oldřich Podlipný v rámci přeboru ČR. Vítězem třídy 250 CRR je Petr Kunz, za kterým skončili Jiří Obtulowicz a David Řezáč, před kterým dojel jako čtvrtý ve třídě 125 GP Daniel Radim.

Výsledky závodu

Závod Twin a Supermono

Do společného závodu Twinů a Supermono nejlépe odstartoval Jan Markalous, který se po prvním kole držel na čele. Na druhém místě byl Petr Hulín a třetí jel David Hanzalík. Dále se seřadili Marek Stibor, Petr Najman, David Kužela, Petr Plichta, Milan Hanzalík a Libor Kamenický.

Video: Start závodu

Během třetího kola měl Jan Markalous náskok přes jednu vteřinu a na druhou pozici se dostal David Hanzalík po předjetí Petra Hulína.

Kousek před polovinou závodu se do čela dostal David Hanzalík a Jan Markalous tak poprvé viděl soupeře před sebou. Na třetí pozici se stále držel Petr Hulín, který ztrácel přibližně jednu vteřinu, takže byla vedoucí trojice hezky seřazená za sebou. Dále pak jeli Marek Stibor, Petr Plichta, Petr Najman, David Kužela a Milan Hanzalík. Mezi jezdci vznikaly rozdíly a přední jezdci už dávali kolo těm posledním.

Kvůli technické závadě odstoupil Marek Stibor.

Na prvním místě dojel David Hanzalík, na druhém místě skončil Jan Markalous a stupně vítězů ve třídě Twin doplnil Petr Hulín, který toho letos tolik neodjel, takže byl spokojený za výsledek v této nabité třídě. Ve třídě Supermono vyhrál Petr Najman, druhý skončil Libor Kamenický a třetí Tomáš Červený.

Výsledky závodu

Závod nad 600 ccm

Do závodu nejsilnější třídy nad 600 nejlépe odstartoval Michal Prášek, který jel z prvního místa. Za něj se zařadil Tomáš Borovka, který tak během prvních metrů předjel Marka Červeného. Marek si to ale nenechal líbit a hned ve druhém kole Tomášovi předjetí vrátil v první zatáčce. Michal Prášek si stále udržoval vedení s náskokem kolem jedné vteřiny. Za Markem Červeným a Tomášem Borovkou pak jeli Aleš Nechvátal, Leoš Hlaváček, Dan Vysloužil, Petr Vajner, Luboš Jelínek, Martin Hájek a Jaromír Bednář.

Video: Start závodu

Během dalších kol se Mára Červený dotáhl na Michala Práška, takže byl mezi nimi rozdíl jen pár desetin vteřiny. Za nimi vznikl už po čtyřech kolech rozdíl deseti vteřin, kde jela dvojice Tomáš Borovka a Aleš Nechvátal. Marek Červený jezdil v časech 1:12,62.

Už po sedmi kolech začínali první dva dohánět poslední závodníky, ale naštěstí tolik souboj na čele neovlivňovali.

Přesně v polovině závodu to zkusil Marek Červený poslat pod Michala Práška v první zatáčce. Předjetí ale nevyšlo a Michal na chvíli udržel svou vedoucí pozici, nicméně Mára ho opět předjel při nájezdu do druhé zatáčky, tedy do velice úzké části trati. Oba dva nám předváděli parádní a napínavou podívanou, protože se Michal snažil vrátit do vedení. Oba dva jezdili časy kolem 1:12,4 a kde to šlo, tak se Michal snažil dostat vpřed. Společně už měli bohatý náskok na ostatní, ale i o další pozice to bylo napínavé. Hlavně mezi Tomášem Borovkou a Alešem Nechvátalem, když se nakonec Alda dostal na třetí pozici. Pátý průběžně jezdil Dan Vysloužil, který dvojici před sebou také hezky stahoval a byl s nimi v dobrém kontaktu.

Ve dvanáctém kole udělal Marek Červený drobnou chybu, které okamžitě Michal Prášek využil a vrátil se do vedení.

Souboj mezi Michalem Práškem a Markem Červeným byl napínavý až závěru. Michal v závěru jezdil v časech 1:11,9 a Mára 1:12,1. V posledních dvou kolech už mezi nimi vznikl větší rozdíl, ale oba dva udělali závod velice napínavý. Stupně vítězů doplnil Aleš Nechvátal, který tak za sebou udržel Tomáše Borovku, i když za ním jezdil v těsném kontaktu. Pátou pozici udržel Dan Vysloužil.

Výsledky závodu

Druhý závod MČR a MSR 125 GP a 125 SP

Poslední závod, ve kterém se jelo o body, byl druhý závod mistrovství ČR a SK ve třídách 125 GP a 125 SP. Do závodu opět nejlépe odstartoval Michal Savinkov, který se ujal vedení. Za něj se na druhou pozici zařadil švédský závodník Tommy Bergstedt a třetí jel Oldřich Podlipný, ale hned za první zatáčkou se přes něj dostal Michal Vecko, který startoval dál jako nejlepší ve třídě 125 SP. Michal získal cenné metry a jezdil na třetím místě. Bohužel hned v první zatáčce spadl Ivo Doležal, ale nic se mu nestalo.

Video: Start závodu

Michal Savinkov se svou GP hned ve druhém kole zajel pěkný čas 1:20,49. Michal Vecko 1:21,7 s motorkou SP a bylo vidět, že je Michal při chuti, protože hodně dotíral na Tommyho Bergstedta. Už po šesti kolech ztráceli poslední jezdci kolo. Ve vedení byl stále Michal Savinkov s náskokem jedné vteřiny na Michala Vecka, který už se dostal před Tommyho a kromě toho se začal dotahovat na vedoucího závodníka. V polovině závodu už to byla vyrovnaná dvojice. Tommy Bergstedt bojoval o třetí místo s Davidem Polákem. Následně jel na pátém místě Eduard Werner a za ním jela další dvojice Oldřich Podlipný a Pavel Nechanický. Desítku nejlepších doplňovali Radek Lamich a Jakub Rolf. Staňka Malinová jezdila na 14. místě. 

Vítězem závodu se ve stylu start – cíl opět stal Michal Savinkov, který si z Hradce Králové odváží spoustu pohárů. Nejrychlejším jezdcem třídy sport production je Michal Vecko, který projel celkově druhý. Na třetím místě dojel Oldřich Podlipný a Tommy Bergstedt dojel třetí ve třídě GP. Eduard Werner a David Polák skončil na druhém a třetím místě třídy SP.

Výsledky závodu

Grand finále

Závěr nedělního závodního programu končil závod nazvaný „Grand finále,“ do kterého nastoupili nejrychlejší jezdci tříd do a nad 600 ccm. Na startovním roštu tak vedle sebe stály superbiky i supersporty, ale bohužel někteří jezdci do něj kvůli únavě nebo i cestě domů nenastoupili, takže byl startovní rošt trochu prořídlý, nicméně ohodnoceno bude pět nejlepších závodníků!

Video: Start závodu

Do závodu nejlépe odstartoval Marek Červený, který se ujal vedení. Za něj se opět zařadil Michal Prášek, takže to slibovalo podobný souboj jako v předchozím závodě. Na třetí pozici jezdil Petr Wiesenberg, takže jako nejrychlejší šestka. Za ním jezdil Tomáš Borovka a pátý byl Luboš Koňák. Následně jeli Pavel Zima, Martin Košek, Martin Sedlák, Petr Košťál, Petr Vajner a Luboš Jelínek uzavíral startovní pole.

Tím, že šlo o exhibiční závod pro diváky, tak se jelo jen na deset kol. V polovině závodu vedl stále Marek Červený, za kterým se držel Michal Prášek v rozdílu pár desetin vteřiny. Poté byla mezera kolem deseti vteřin, ale jela tu vyrovnaná dvojice Petr Wiesenberg a Tomáš Borovka, i když Tomáše hodně bolí pravá ruka. Tento souboj byl pěkný hlavě v tom, že proti sobě jely Yamahy R6 a R1. Brácha Luboš Koňák se osamostatnil na páté pozici.

I během závěrečných kol se snažil Michal Prášek dotáhnout na Marka Červeného. Čas od času jeden z nich udělal drobnou chybu, takže se rozdíl mezi nimi neustále měnil. O třetí místo to bylo také pořád napínavé mezi Petrem Wiesenbergerem a Tomášem Borovkou. Luboš Koňák si stabilně udržoval pátou příčku.

Vítězství v závěrečném závodu udržel Marek Červený, takže získal pohár společnosti Wepol, u které jezdí. Na druhém místě skončil Michal Prášek a třetí pozici obsadil Petr Wiesenberg. Na místě čtvrtém dojel Tomáš Borovka a pátý a poslední cenu získal Luboš Koňák.

Výsledky závodu

Oficiální výsledky závodu ještě nebyly zveřejněny.