Výsledky závodů Dymokury 2018

Výsledky závodů Dymokury 2018

Na dymokurském okruhu právě dnes vyvrcholil již 6. ročník obnovených závodů na této trati. Po ránu bylo sice ještě trochu mokro po včerejším a nočním dešti, ale poté trať vyschla a mohli jsme si užít parádní závody, které se obešly bez zásadních komplikací.

Na dymokurském okruhu právě dnes vyvrcholil již 6. ročník obnovených závodů na této trati. Po ránu bylo sice ještě trochu mokro po včerejším a nočním dešti, ale poté trať vyschla a mohli jsme si užít parádní závody, které se obešly bez zásadních komplikací.

Klasik 175 a 250 ccm

Nedělní program v Dymokurech byl zahájili jezdci třídy Klasik v kubaturách 175 ccm a 250 ccm. Kvůli nočnímu dešti byla trať ještě dost mokrá. Do závodu velice dobře odstartovala trojice jezdců Petr Šupík, Dalibor Žiška a David Gilbert, která si začala rychle tvořit náskok na zbytek startovního pole. V úvodních kolech se o prvenství přetahovali Petr Šupík a Dalibor Žiška, než začal Petr Šupík trochu ztrácel a propadl se na třetí příčku. V nejslabší třídě 125 ccm byl ve vedení Jiří Obtulowicz, který se pohyboval na celkovém sedmém místě. Hned za ním se držel Miloš Thér a Jaromír Tázler.

V Dymokurech byl odstartován první závod! Zatím je trať mokrá, ale vyjasňuje se. #roadracing #dymokury #dymokury2018 #klasik #start

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 2. září 2018

Přibližně v polovině závod skončil pro Jaromíra Tázlera a hned v dalším kole skončil David Frencl. Mezi tím začínal Petr Šupík opět zrychlovat a dral se kupředu. Nejprve se dostal na druhé místo a vypadalo to, že začne stahovat i Dalibora Žišku. V průběhu závodu začala trať osychat, takže se mohlo zrychlovat.

Dalibor Žiška nakonec udržel oba dva své nejbližší soupeře za sebou a dojel si pro vítězství. Na druhém místě skončil Petr Šupík se ztrátou 4,7 vteřiny a třetí dojel David Gilbert z Velké Británie. To je pořadí ve třídě 250 ccm. Ve třídě 175 ccm vyhrál Jiří Obtulowicz, který tak po vítězství v Hořicích oslavil další prvenství. Na stupních vítězů ho doplnili Miloš Thér a Petr Mikl. Pokud jde o celkový šampionát, mistrem ČR Tourist Trophy ve třídě Klasik 175 je Miloš Thér, na druhém místě skončil Ivo Koutný a Petr Mikl je třetí. Ve třídě 250 ccm je celkovým vítězem Jozef Ježovica, za kterým jen o bod skončil Petr Šupík a třetí pozici obsadil Milan Bango.

Výsledky závodu

Klasik 350 ccm, 500 ccm a 750 ccm

Hned po jezdcích nejslabších klasiků na trať vyjeli závodníci tříd klasik 350 ccm, 500 ccm a 750 ccm. Během prvního kola se do čela startovního pole dostal Johann Fürböck se strojem třídy 750 ccm. Za ním vznikl menší rozestup na druhého Borise Korčáka, který sedlá třistapadesátku. Na čele to byl pěkný mix, protože jako třetí jel Pavel Novák, který naopak jezdí na pětistovce. Díky tomu jsme mohli přímo sledovat výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými stroji a kubaturami.

Během závodu se bohužel začalo startovní pole roztrhávat a nikde nedocházelo k většímu souboji. Johann Fürböck si postupně vyjel náskok přes deset vteřin a nikým neohrožený si tak dojel pro vítězství ve třídě 750 ccm. O druhé místo to bylo v jednu chvíli pěkně napínavé, když se přes Borise Korčáka snažil dostat Josef Juřík. To se mu nakonec podařilo, ale rozdíl mezi oběma byl stále pod dvě vteřiny. Pavel Novák si udržoval první pozici v třídě 500 ccm, jinak jezdil celkově čtvrtý. Pětici nejlepších doplňoval David Gilbert, který tak po třetím místě v předchozím závodě třídy 250 ccm rovnou usedl na další stroj.

Vítězem třídy 350 ccm je Josef Juřík, za kterým o 1,4 vteřiny skončil Boris Korčák a další třetí místo oslavil David Gibert. Ve třídě 500 ccm vyhrál Pavel Novák, kterého na stupních vítězů doplnili druhý Ronald Neef a třetí Jiří Grech. Ve třídě 750 ccm zvítězil Johann Fürböck před druhým Josefem Vontorem a Karlem Matušem. V šampionátu třídy 350 ccm mají shodně 70 bodů Josef Juřík a Boris Korčák a třetí skončil Roman Procházka. Ve třídě 500 ccm letos v CAMS vyhrál Pavel Novák s bohatým náskokem 35 bodů na Ronalda Neefa a třetí skončil Tomáš Maixner, který v Dymokurech nebyl. V nejsilnější třídě klasiků letos vyhrál Karel Matuš před Josefem Práškem a Markem Stiborem.

Výsledky závodu

Po závodech klasiků bylo na programu oficiální slavnostní zahájení, kterého se zúčastnili bývalí závodníci a mistři republiky.

125 SP

Po závodech klasiků a slavnostním zahájení už došlo na závody moderních tříd a my se mohli těšit na nejpočetnější startovní pole, když na závodní okruh vyjeli jezdci třídy 125 SP. Před závodem to bylo pro jezdce velice těžké v otázce výběru pneumatik, protože i když trať velice rychle osychala, stále byla dost vlhká. Někteří proto jeli na mokrých pneumatikách, jiní volili gumy do sucha. Do závodu velice dobře odstartoval Lukáš Fikker z domácího automotoklubu z Městce Králové. Lukáš to ale neměl jednoduché, protože mu byl v patách týmový kolega Michal Vecko, který na něj ztrácel jen pár desetin vteřiny a dále pak jeli Eduard Werner a Marek Zima. Této skupiny se také snažil udržet David Řezáč a pěkné souboje jsme mohli sledovat i ve zbytku startovního pole.

Bohužel už po třech kolech z vedoucí skupiny odpadl Lukáš Fikker, který byl do té chvíle první a své soupeře ve zbytku závodu sledoval už z prostoru boxů u startu. Na čele to bylo stále velice napínavé mezi Markem Zimou, Michalem Veckem a Martinem Prouzou, který se dotáhl k vedoucí skupině, zatímco z ní postupně odpadal Eduard Werner, který jel na mokrých pneumatikách. Moc pěkný souboj předváděla také Staňka Malinová s Jakubem Rolfem o deváté místo. Bylo zajímavé sledovat, jak si počíná závodnice proti ostatním jezdcům a naopak i Jakub, který jel na této trati poprvé.

V polovině závodu byl ve vedení Marek Zima, ale Michal Vecko s ním jel bok po boku, takže mezi nimi byly jen těsné rozdíly. Hned za nimi jeli David Řezáč a Martin Prouza, takže stále nebylo nic rozhodnuté, navíc se této čtveřice stále držel Eduard Werner. V posledních kolech se dokázal domácí Michal Vecko od ostatních přeci jen odtrhnout a začal si budovat náskok. Vítězství si udržel a projel s náskokem 2,4 vteřiny. Druhou pozici nakonec získal Martin Prouza a stupně vítězů doplnil Marek Zima, který zároveň oslavil titul mistra ČR Tourist Trophy v této třídě. Na druhém místě celkově skončil Martin Prouza a třetí skončil Eduard Werner. V závěru závodu také přišel pád v první zatáčce, když se odporoučel k zemi Jakub Rolf při souboji se Staňkou Malinovou. U obou to vypadalo podobně jako na čele závodu, i když spolu jeli o 9. místo. Kuba šel trochu později na brzdy a poté už mu uklouzlo přední kolo, ale naštěstí se mu nic nestalo.

Výsledky závodu

400SSP a Supermono

Přímo raketový start předvedl Daniel Zörnweg, který ovládl závod třídy Supermono a 400 SSP. Německý závodník si od prvního kola rychle budoval náskok a nikomu nedal šanci ho na čele ohrozit. Už po prvním kole vedl o jednu vteřinu. Za ním jeli Marek Němeček a poté Milan a David Hanzalíkovi, kteří byli nejlepší ve třídě 400 SSP. Pětici nejlepších uzavíral Tomáš Heimerle jako třetí nejlepší ve třídě 400 SSP. Třetí nejlepším jezdcem ve třídě Supermono byl průběžně šestý Pavel Macháček.

Přibližně v polovině závodu si Daniel Zörnweg stále udržoval první pozici. Na druhém místě jezdil Marek Němeček a třetí Milan Hanzalík. V tu chvíli už se mezi jezdce začali míchat kolaři. Chybu v první zatáčce udělal David Hanzalík, který vyjel mimo trať, ale rychle se vrátil.

Ve stylu start – cíl si dojel pro vítězství ve třídě Supermono Daniel Zörnweg. Na druhém místě skončil Marek Němeček a třetí dojel Petr Kovář. Ve třídě 400SSP vyhrál Milan Hanzalík, Tomáš Heimerle skončil druhý a David Hanzalík doplnil stupně vítězů. V šampionátu ve třídě 400SSP vyhrál Petr Plichta, který v závodě dojel čtvrtý. Na druhém místě celkově skončil Milan Hanzalík a třetí nejlepší je František Volek. Ve třídě Supermono jednoznačně vyhrál Daniel Zörnweg s náskokem 24 bodů nad Ladislavem Vojtkem a třetí skončil Pavel Macháček.

Výsledky závodu

Twin

Další závod čekal velice oblíbenou třídu Twin. Do závodu velice dobře odjel David Hanzalík, který tak navázal na dobrý výkon v předchozím závodě. Hned za ním se držel Petr Plichta a Daniel Zörnweg se pohyboval na třetím místě. Pěkný výkon podával Zbyněk Soukup, který jezdil na čtvrté pozici a pátý byl Petr Najman. Zbyněk Soukup dál pokračoval v dobrém tempu a ve druhém kole už se dostal na druhé místo, zatímco si David Hanzalík udržoval vedoucí pozici.

V polovině závodu vedl David Hanzalík, ale jen s těsným náskokem pár desetin vteřiny na Zbyňka Soukupa. Na třetím místě jezdil Petr Plichta a pěkná skupina jela o čtvrté místo, kde byli Milan Hanzalík, Daniel Zörnweg a Petr Najman. I za nimi to byla pěkná bitva o sedmé místo mezi Markem Šátkem, Davidem Kuželou a Stefanem Holzem.

David Hanzalík svou vedoucí pozici udržel až do cíle s náskokem čtyř vteřin. Na druhém místě projel Zbyněk Soukup a stupně vítězů doplnil Petr Plichta. Nejtěsnější souboj až do cílové čáry ale proběhl o osmé místo, kdy Davida Kuželu a Petra Hulína musela rozsoudit cílová kamera. Rozdíl mezi oběma byl 0,047 s. V celkovém hodnocení oslaví titul David Hanzalík, druhý skončil Marek Stibor, kterého jsme v Dymokurech neviděli a třetí skončil Zbyněk Soukup právě díky druhému místu z Dymokur, díky kterému překonal Marka Šátka.

Výsledky závodu

250 CRR a 125 GP

Doposud to byla v Dymokurech parádní závodní podívaná, ale to nás ještě čekaly tři závody. Do závodu třídy 125GP nastoupili Patrik Kolář, Christopher Eder a Michal Savinkov a i když jel Michal z druhé řady, bylo jasné, že o přední pozice to bylo velký souboj. A přesně tak to bylo. Po startu se ujal vedení Christopher Eder, kterého ale stíhal Patrik Kolář. Patrik byl na Christopherovi nalepený kolo na kolo a samozřejmě, že netrvalo dlouho a začali se předjíždět. Za nimi se na třetím místě držel Meyer Chris, ale ten se tolik do soubojů nezapojoval. Vše bylo mezi vedoucí dvojicí, ale s tím, že byl na dosah a spíš vyčkával na chybu obou soupeřů před sebou. Velice dobré tempo měl Michal Savinkov, který se v úvodních kolech držel na čtvrtém místě. Ve třídě 250 CRR byl ve vedení průběžně pátý Petr Kunz, za kterým jeli David Řezáč a Boris Korčák.

Na čele to byla neuvěřitelně vyrovnaná bitva během všech dalších kol a na cílové rovince spolu vedoucí čtveřice jela velice vyrovnaně. Jakmile se závod přehoupl do druhé poloviny, Michal Savinkov ještě více zatopil, dostal se na druhé místo a chvíli byl i ve vedení. To si samozřejmě Christopher Eder a Patrik Kolář nechtěli nechat líbit a předjetí mu vrátili. Do cíle nakonec dojeli Christopher a Patrik vedle sebe a opět rozhodovala cílová fotografie. Na té byl nakonec o 0,050 s vpředu Patrik Kolář, který v Dymokurech oslavil své první vítězství na této trati. Na druhém místě skončil Christopher Eder, který byl samozřejmě trochu zklamaný, že byl poražen jen o takový kousek. Na třetím místě skončil Michal Savinkov, ale se ztrátou jen 0,6 s. Patrik Kolář zároveň oslavil vítězství v šampionátu, kde na druhém místě skončil Oldřich Podlipný a třetí Michal Savinkov.

Ve třídě 250 CRR vyhrál Petr Kunz, druhý skončil David Řezáč a třetí Petr Křen, který vyhrál celkový titul. Petr Kunz skončil jen o tři body za ním a třetí nejlepší byl letos Lukáš Walter, který měl velice vyrovnané výkony.

Výsledky závodu

Do 600 ccm

Předposlední závod čekal druhou nejsilnější třídu – kategorii do 600 ccm. Do závodu startoval z prvního místa Petr Wiesenberg, který má v poslední době velice dobré výkony. Nicméně na startu se mu to tolik nevydařilo a do první zatáčky ho překonal domácí závodník Michal Vecko. Za Michala se okamžitě zařadil Richard Sedlák, který s ním zároveň bojoval o celkové prvenství v šampionátu. Netrvalo dlouho a tato dvojice se začala všem ostatním vzdalovat. Petr Wiesenberg se snažil udržet třetí místo před Davidem Hanzalíkem. O pátém místě také nebylo vůbec jasno, když o něj bojovali Lukáš Václavovič, Luboš Koňák a Josef Ježovica.

Během dalších kol si vedoucí pozici na domácí trati udržoval Michal Vecko, ale Riči Sedlák mu dýchal na záda, takže bylo o pěkné napětí postaráno. Petr Wiesenberg této dvojici nestačil, navíc se ho ve ztrátě do jedné vteřiny držel David Hanzalík. Luboš Koňák v domácím závodě na chvíli získal páté místo, ale ve čtvrtém kole ho překonal Josef Ježovica. Po šesti kolech ze závodu odstoupil Lukáš Václavovič, takže přišel o sedmou příčku. Pěkně jezdila také Anežka Svobodová, která se držela v Top10.

Druhé vítězství dnes oslavil Michal Vecko, který tak ovládl oba dva závody, do kterých nastoupil. Na druhém místě skončil Richard Sedlák, který měl v závodě problém s převodovkou, což mu přivodilo několik potíží. Na třetím místě skončil Petr Wiesenberg. Můj bratr Luboš Koňák dojel na pěkném šestém místě, které s přehledem udržoval s velkým náskokem na zbytek startovního pole. Anežka Svobodová dojela desátá. V celkovém hodnocení Michal Vecko udržel první pozici a oslavil letošní titul šampiona. Na druhém místě skončil se ztrátou 14 bodů Richard Sedlák a třetí celkově je David Hanzalík, ale ten už ztrácí 49 bodů.

Výsledky závodu

Nad 600 ccm

Závěr dymokurských závodů patřil nejsilnější třídě nad 600 ccm. Jako největší favorit do ní nastoupil Marek Červený, který tu v minulosti pokaždé vyhrál. Vedle něj stáli v první řadě Aleš Nechvátal a Tomáš Borovka, takže zároveň konkurenti i z šampionátu IRRC. Díky tomu byli všichni tři dobře připraveni i díky nedávným závodům v Hořicích. Marek Červený po startu samozřejmě na nic nečekal a hned se ostatním odtrnul. Tomáš Borovka se zařadil na druhé místo a Aleš Nechvátal byl třetí. Pěkně odjel také Jiří Petrla, který startoval z druhé řady a udržoval čtvrté místo. Za ním jeli Josef Ježovica a Dan Vysloužil.

Marek Červený jako jediný jezdil konstantně časy 1:01,3, takže postupně zvyšoval svůj náskok, který byl v polovině závodu už kolem osmi vteřin. Hned v osmém kole už Mára dohnal jezdce z konce startovního pole. Na druhém místě se držel Tomáš Borovka a s odstupem přibližně čtyř vteřin za ním jezdil Aleš Nechvátal. Jiří Petrla měl bohužel problémy s brzdami a dvakrát vyjel mimo trať, kdy sotva dobrzdil. Kvůli tomu přišel o šanci na pěkný výsledek. Problém měl také Dan Vysloužil, který po deseti kolech zajel do boxů.

Pro další vítězství si dojel Marek Červený, který nebyl zatím v obnovených závodech v Dymokurech poražen. Marek se stal také absolutním vítězem a dostal speciální vavřínový věnec. Na druhém místě skončil Tomáš Borovka, pro kterého to bylo první pódium na této trati. Na stupně vítězů se po dlouhé době vrátil Aleš Nechvátal. Jozef Ježovica dojel čtvrtý a Top5 doplnil Martin Sucháček. V šampionátu CAMS Mistrovsví ČR Tourist Trophy vyhrál Michal Prášek, který odjel závody Jarní ceny a v Piešťanech. Na druhém místě skončil Marek Červený, který v Piešťanech naopak nebyl. Třetí celkově skončil Petr Bičiště, který po nedávném zranění z Hořic nemohl do Dymokur přijet.

Výsledky závodu

Kompletní výsledky dnešních závodů: 

http://www.videocom.sk/vysledky/20180901_dymokury.html

Celkové hodnocení šampionátu CAMS (je i na předchozím odkazu pod tabulkami s výsledky), případně zde: 

https://speedhive.mylaps.com/Organizations/63617/Championships