Výsledky závodů Česká TT a IRRC Hořice 2019

Výsledky závodů Česká TT a IRRC Hořice 2019

V Hořicích v Podkrkonoší se tento víkend rozjela další česká Tourist Trophy, při které se zároveň jedou závody mezinárodního road racingového šampionátu (IRRC) a zde jsou výsledky nedělních závodů.

V Hořicích v Podkrkonoší se tento víkend rozjela další česká Tourist Trophy, při které se zároveň jedou závody mezinárodního road racingového šampionátu (IRRC) a zde jsou výsledky nedělních závodů.

Live Timing: http://live.miksoft.cz/

Výsledkyhttps://racehero.io/events/ctt-irrc-horice-16-18-8-2019-acr210-407/results

Živý přenos: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Motosport/Soutez-Racing/Sezona-2019/179828-IRRC-HORICE-2019.htm

IRRC Supersport – 1. závod

Letošní závodní neděli české Tourist Trophy a IRRC zahájili jezdci třídy Supersport, které čekal první závod. Ten byl vypsán na 10 kol. Podmínky v Hořicích jsou dobré, když je oblačno. Do závodu se vůbec nevydařil start Kamilovi Holánovi, který hodně ztratil. V prvním kole se naopak nejlépe prosadil Matthieu Lagrive, který po prvním kole projel s náskokem 0,9 vteřiny. Za ním byli Christian Schmitz, Petr Wiesenberg. Kamil Holán byl čtvrtý a pátý Tomáš Toth. Bohužel ve druhém kole Tomáš spadl v úseku „u schodů“ a závod byl zastaven červenou vlajkou. Jezdec měl nějaká lehčí zranění a byl převezen do nemocnice, nicméně nešlo o nic vážného. 

Po přerušení přibližně čtvrt hodiny byl restartovaný závod vypsán na 6 kol.

Do restartovaného závodu dobře odstartoval Christian Schmitz, ale během prvního kola se do vedení dostal opět Matthieu Lagrive. Christian udržoval druhé místo a třetí byl Kamil Holán. Na místo čtvrté se dostal Michal Vecko a Top5 doplňoval Lauren Hoffmann. Bohužel hned po prvním kole zajel do boxů Petr Wiesenberg, kterému upadla stupačka. Několik míst získal i Luboš Koňák, který se dostal na 14. místo a naopak zatratil Anssi Kaski, který se propadl na 11. místo.

Matthieu Lagrive si po prvním kole vytvořil náskok 2,4 vteřiny, ale Kamil Holán začal stahovat Christiana Schmitze, takže o druhé místo jeli už společně. Netrvalo dlouho a Kamil se dostal na druhé místo, ale Christian mu předjetí vrátil. Ke konci kola ale Kamil opět získal druhé místo. Za nimi byla také dvojice Michal Vecko a Laurent Hoffmann, kde to bylo také velice těsné. Dále pak byla dvojice Max Gaube a David Datzer. Anssi Kaski se dostal na místo osmé a Top10 doplňovali Sebastian Frotscher a Miroslav Sloboda. Další pěkný souboj vznikl o 13. místo, kde proti sobě jeli Luboš Koňák a Petr Najman, oba dva startující na divoké karty, Petr navíc prvně na Supersportu.

Pro suverénní vítězství si dojel Mattieu Lagrive, který už je v posledním kole pomaleji a po projetí cílem si plácl s mechaniky. Kamil Holán udržel druhé místo a stupně vítězů doplnil Christian Schmitz. O čtvrté místo to bylo napínavé a uhájil ho Laurent Hoffmann před Michalem Veckem a Daviem Datzerem. Další pěkná bitva byla o 8. místo, které získal Miroslav „Laki“ Sloboda.

Výsledky závodu

Klasik 175 a 250 ccm

Další závod v pořadí čekal jezdce třídy klasik 175 ccm a 250 ccm, což byl první závod v rámci české Tourist Trophy. Závod byl vypsán na 7 kol. Po prvním kole byla na čele dvojice Vítězslav Hatan a Jiří Švihnos, o třetí místo spolu jeli Martin Slanec a Gerald Nestler, kteří ztráceli kolem jedné vteřiny na první dva. Pětici nejlepších doplňoval Miroslav Jebavý. To bylo pořadí ve třídě 250 ccm. Ve slabší kategorii byl na prvním místě Jiří Obtulowicz, který byl celkově šestý. Druhým byl Miloš Thér a třetí Jaromír Tázler.

Po druhém kole si Vítězslav Hatan na čele vytvořil náskok jedné vteřiny na Jiřího Švihnose a na třetí místo se dostal Gerald Nestler, který ztrácel další 2,6 vteřiny. Martin Slanec v dalším kole ztratil další pozici, když se přes něj dostal Miroslav Jebavý. Jiří Obtulowicz byl stále první ve své kategorii s náskokem jedné vteřiny na Miloše Théra a Jaromír Tázler byl stále třetí.

Pro vítězství si dojel Vítězslav Hatan, kterého stíhal Jiří Švihnos a jeho ztráta byla nakonec 0,7 s. Třetí místo uhájil německý závodník Gerald Nestler, který projel se ztrátou devíti vteřin. Bohužel v posledním kole odstoupil Miroslav Jebavý, který měl technickou poruchu a přišel tak o šanci získat stupně vítězů. Ve třídě 175 ccm vyhrál Jiří Obutlowicz, který byl v cíli celkově čtvrtý v kombinaci obou tříd. Na druhém místě v této kategorii skončil Miloš Thér a Jaromír Tázler doplňuje stupně vítězů. Pěkný boj o 11. místo nám předvedli Martin Slanec, Petr Mikl, Antonín Plevák a Ivo Koutný, kteří přijeli do cíle společně a dělili je jen setiny vteřiny.

Výsledky závodu

IRRC Superbike – 1. závod

První závod třídy Superbike byl odstartován s lehkým zpožděním oproti původnímu harmonogramu, nicméně nebylo zdržení ještě tak velké. Počasí v Hořicích se zlepšilo a už je slunečno. Závod byl vypsán na 10 kol a nejlépe v prvním kole odjel Danny Webb, který se ujal vedení. O druhé místo to ale bylo velice napínavé mezi jeho týmovými kolegy Markem Červeným a Davey Toddem, který tady v Hořicích jede poprvé. Erno Kostamo se z druhého místa propadl na čtvrtou pozici a ztrácel 2,5 vteřiny. Hned za ním jel Didier Grams, který doplňoval pětku nejlepších. Dále pak byli David Datzer, Kamil Holán, Virgil-Amber Bloemhan, Pavel Tomeček a Lukas Maurer. Dále pak byli Aleš Nechvátal a Tomáš Borovka, kteří v této sezóně jezdí velice vyrovnaně proti sobě.

Video: Start závodu

Start prvního závodu třídy IRRC Superbike v Hořicích 😍✊ #IRRC #superbike #roadracing #horice

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 18. srpna 2019

Hned po třetím kole to bylo na čele stále vyrovnané, kdy sice vedl Danny Webb, ale Marek Červený na něj ztrácel jen tři desetiny vteřiny a o jednu desetinu vteřiny dál byl Davey Todd, navíc o další vteřinu dál by Didier Grams, takže i on byl ve hře v boji o stupně vítězů. Erno Kostamo se tak propadl na místo páté a ztrácel necelé čtyři vteřiny. O místo šesté spolu jeli David Datzer a Kamil Holán.

V polovině závodu se na první místo dostal Davey Todd, který měl náskok 0,7 vteřiny na Dannyho Webba. Didier Grams se dotáhl už na záda Marka Červeného, takže to byla na čele strhující podívaná. Didier i díky tomu, že zajel nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 2:15,284.

V šestém kole byl závod přerušen červenou vlajkou, když na trať od Lukaveckého vracáku vjelo auto. Naštěstí se mu všichni jezdci vyhnuli, navíc při vjezdu do trati najel na pořadatele. Poté byl sveden z trati a předán policii. 

Nakonec bylo rozhodnuto, že je závod ukončen. Vítězem se stal Davey Todd, za kterým skončili Danny Webb a Marek Červený. To byla velká škoda, protože závod byl skvělou podívanou a rozhodně mohl být napínavý až do konce. 

Výsledky závodu

Klasik 350 ccm

Další závod na sedm kol čekal jezdce kategorie klasik 350 ccm, když se celý den na trati střídají moderní a klasické stroje. Závod byl vypsán na sedm kol a jasně dominantní výkon předvedl Vítězslav Hatan. Ten si dojel nejen pro dnešní druhé vítězství, ale zároveň pro 10. vítězství a 10. titul v této třídě. Na druhém místě opět skončil Jiří Švihnos a poslední místo na stupních vítězů vybojoval Karel Kalina. Kromě ocenění tří nejrychlejších jezdců získal cenu od svazu jezdců AČR pan Ludvík Cimburek, který je nejstarším jezdcem letošního ročníku.

Výsledky závodu

IRRC Supersport – 2. závod

Za krásného slunečného počasí a dobrých podmínek na trati se rozjel druhý závod třídy IRRC Supersport, který se opět jel na 10 kol. Stejně jako v předchozím závodě, opět nejlépe odstartoval Matthieu Lagrive, který si jel pro další vítězství. Francouzský šampion si už po dvou kolech vytvořil náskok 1,3 vteřiny. Za ním jeli Christian Schmitz, Petr Wiesenberg, Laurent Hoffman, Sebastian Frotscher, Michal Vecko a Miroslav Sloboda, kteří jeli v přibližně vteřinových rozdílech. Na pěkné desáté místo se dostal Petr Najman, který se navíc dotahoval na devátého Karla Brandtnera.

Video: Start závodu

Supersporty znovu na trati ✊🥰#irrc #roadracing #Supersport #video #start #horice

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 18. srpna 2019

Závodu se nezúčastnil Tomáš Toth, který se do Hořic vrátil po pádu v prvním závodě, ale na základě rozhodnutí hlavního lékaře musel zůstat v roli diváka, ale přišel své soupeře podpořit na start. Na startu byl také Wolfi Schuster, který tu stál jen s koloběžkou a bohužel také do závodu po včerejším pádu nenastoupil. 

V polovině závodu měl Mattiheu Lagrive náskok na čele 8,5 vteřiny, ale za ním to bylo stále více vyrovnané, kdy o druhé místo jeli Christian Schmitz a Kamil Holán. Poté jel sám na čtvrtém místě Petr Wiesenberg. O páté místo jela také skupina, kde jeli Laurent Hoffmann, Michal Vecko, Karel Brandtner a Petr Najman. Závodu v tu chvíli skončil pro Lakiho Slobodu, který měl technickou poruchu a o kolo později ze závodu odstoupil také Sebastian Frotscher.

Čtyři kola před cílem spadl Kamil Holán u Koruny. Kamil byl nezraněn, ale rozbily se bariéry, takže museli být jezdci v tomto úseku opatrní.

Pěkná skupina jela také o deváté místo, kde spolu byli Erwan Bannwart, Kai Zentner, Luboš Koňák a Martin Sedlák.

Matthieu Lagrive opět podal výborný výkon a ve stylu start – cíl si dojel pro další vítězství, když do cíle dojel tak, že seděl na nádrži a zdravil fanoušky. I tak měl náskok sedmi vteřin na druhého Christiana Schmitze a pódium doplnil Petr Wiesenberg. Čtvrté místo uhájil Laurent Hoffmann, ale za ním to bylo velice těsné. Pátý skončil Michal Vecko před Karelem Brandtnerem. Petr Najman na tuto skupinu ztratil dvě vteřiny. Desítku nejlepších doplnili zahraniční jezdci a těsně za Top10 skončil Luboš Koňák.

Video: Stupně vítězů

Tohle pódium stálo za to od začátku až do konce 😂 a já si ho užila na 100% 🤩🍾 #roadracing #horice #Supersport #IRRC #podium Mamatt Gr Petr Wiesenberg #christianschmitz 🔝

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 18. srpna 2019

Výsledky závodu

Klasik 500 ccm + 750 ccm

Poslední závod kategorie klasik čekal jezdce nejsilnějších kubatur 500 a 750 ccm. Opět se jelo na sem kol a hned po tom prvním se na čele odpoutal Pavel Jančík, který si vyjel náskok 2,6 vteřiny a byl zároveň vedoucím jezdcem třídy 750 ccm. Za ním jel Rolf Blatter ze Švýcarska, který byl naopak vedoucím jezdcem v pětistovkách. Na místo třetí se posunul Ondřej Mráz, který byl druhým ve třídě 500 ccm. Hned po prvním kole zajel do boxů Dalibor Vik. Dobrý progres udělal Libor Mařík, který se dostal na celkovou druhou pozici a zároveň druhé místo ve třídě 750 ccm. Na místo šesté se posunul Pavel Novák, který byl třetí v pětistovkách.

V polovině závodu byl ve vedení stále Pavel Jančík, který měl už náskok přes deset vteřin. Za ním jela trojice Libor Mařík (750 ccm), Rolf Blatter (500 ccm) a Ondřej Mráz (500 ccm).

Když přední jezdci najížděli do pátého kola závodu, byl závod přerušen červenou vlajkou po pádu Pavla Nováka.

Výsledky závodu

IRRC Superbike – 2. závod

Předposlední dnešní závod čekal jezdce třídy Superbike, pro které to byl druhý závod. Do něho nenastoupil Danny Webb, kterého odradil incident v prvním závodě, kdy uvedl, že byl od automobilu na 10 cm a blízko smrti… Někdo mluvil také o tom, že nechce zasahovat do bodového zisku šampionátu IRRC a pokazit tak celkový výsledek svých týmových kolegů vzhledem k tomu, že některé závody vynechal, ale to Danny nepotvrdil… 

Do závodu dobře odstartoval Marek Červený, který se ujal vedení, nicméně na jeho zadním kole byl nalepený Davey Todd. O třetí místo jeli Didier Grams a Erno Kostamo, ale už ve třetím kole se Didier dotáhl na vedoucí dvojici a zapojil se tak do boje o vítězství. Erno Kostamo se na čtvrtém místě osamostatnil a pátý jel David Datzer. Dále pak byli Kamil Holán, Lukas Mauer, Virgil Amber Bloemha, Pavel Tomeček, Tomáš Borovka a Aleš Nechvátal a právě česká trojice byla také velice vyrovnaná v boji o 9. místo. Ve třetím kole zajel Didier Grams nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 2:15,271.

V polovině závodu se na cílové rovince dostal do vedení Davey Todd, který jen o jednu tisícinu vteřiny překonal Marka Červeného, ale postupně si začal na čele budovat náskok. Třetí Didier Grams měl ztrátu 0,750 s. Hned v dalším kole to byla už trojice, kdy byly mezi jezdci rozdíly od 0,3 do 0,4 vteřiny.

Dvě kola před cílem už poslední jezdci dostali kolo od vedoucích závodníků, kteří měli problém je předjet. To samozřejmě ovlivnilo rozestup mezi sebou. Do posledního kola tak najížděl ve vedoucí pozici Davey Todd  náskokem 1,3 vteřiny na Didiera Gramse a třetí byl Marek Červený, který ale Didimu dýchal na záda.

Davey Todd si dnes dojel pro druhé vítězství, i když tentokrát v plném počtu kol za plný počet bodů. Díky tomu zároveň oslavil letošní titul v IRRC. Na druhém místě skončil Didier Grams a stupně vítězů doplňuje Marek Červený, který tak získal druhé třetí místo.

Výsledky závodu

Sidecar

Poslední závod nedělního programu v Hořicích byl pro posádky kategorie sidecar, které ale čekal závod v pravidelnosti. To znamená, že se jim změřilo první měřené kolo a poté budou z celkových kol vybrána různá dvě a z nich se poté spočítá bodová ztráta. Kvůli tomu jsme tak nevěděli, jaké časy které posádky zajíždí. Nejlépe ale odjeli Jiří a Vojtěch Humlovi, kteří jeli z pole position a poté si vyjeli velký náskok. Pokud by se tedy jelo na rychlost, byli by vítězové právě oni.

Po dlouhém zdržení, kdy časomíře vypadl elektrický proud, byly vyhlášeny výsledky. 

Výsledky závodu