Výsledky tréninků MotoGP Thajska 2019

Výsledky tréninků MotoGP Thajska 2019

Výsledky pátečních volných tréninků Grand Prix Thajska, se kterou se šampionát MotoGP přesunul do zámoří.

Výsledky pátečních volných tréninků Grand Prix Thajska, se kterou se šampionát MotoGP přesunul do zámoří.

Zdroj: MotoGP

Moto3

Závodní program tradičně rozjeli jezdci třídy Moto3, kteří jako první vyrazili na trať v thajském Buriramu. Podmínky byly celý den dobré, navíc se ukázalo, že v prvním volném tréninku spousta jezdců zajela rychlejší časy, než během odpoledne. Ve druhém tréninku také přišlo oznámení, že za pomalou jízdu dostává Jakub Kornfeil penalizaci 12 míst na startovním roštu a Ayumu Sasaki, který tu dnes slaví 19. narozeniny, bude odsunut na konec startovního pole.

V kombinaci časů obou tréninků zůstal na čele Andrea Migno, který ráno zajel čas 1:42,789. Za ním skončil Tony Arbolino se ztrátou 0,252 s a třetí nejlepší byl Tatsuki Suzuki, všichni s časem z prvního tréninku. Nejrychlejším jezdcem odpolední části byl Gabriel Rodrigo s časem 1:43,107. Dobrý závěr tréninku měl také Jakub Kornfeil, který ve druhém tréninku obsadil třetí místo a celkově je na šesté pozici. Jeho týmový kolega Filip Salač se většinou pohyboval v Top10, ale na závěr klesl na 18. místo. Díky rannímu času je z toho 15. pozice v kombinaci, takže skončil zatím těsně za možným postupem do druhé části kvalifikace. Je možné, že takové pořadí již rozhodne o postupu, protože na zítra i neděli je hlášen déšť.

Kombinované časy obou tréninků

MotoGP

V královské třídě MotoGP se na thajském okruhu nejlépe prosadili jezdci na Yamahách. V prvním volném tréninku byl nejrychlejší Maverick Viñales před Fabiem Quartararem a ve druhém tréninku si pořadí prohodili, když Fabio zajel čas 1:30,404. Za nimi skončil na třetí pozici Franco Morbidelli. Nejlepším jezdcem Ducati je čtvrtý Jack Miller a pátý skončil Valentino Rossi, takže má Yamaha v Top5 všechny čtyři své motorky. Na konci druhého tréninku při trénování startů zhasla M1 Maverickovi Viñalesovi, tak mu Jack Miller pomohl a tlačil ho.

Až na šestém místě skončil Marc Marquez, který se dlouho držel na čele a hlavně, v ranním tréninku měl těžký pád. Po něm šel na vyšetření k lékařům, ale ukázalo se, že se nezranil a mohl pokračovat v práci. Pěkně zajel Aleix Esparagaro, který svou Aprilii umístil na sedmou příčku. Andrea Dovizioso skončil až na osmém místě a Top10 doplňují týmoví kolegové ze Suzuki Joan Mir a Alex Rins. Karel Abraham skončil na 17. místě s časem 1:31,588 se ztrátou 1,184 s. Mika Kallio, který v závěru sezóny v továrním týmu KTM nahrazuje Johanna Zarca, skončil na 21. místě.

Kombinované časy obou tréninků

Moto2

Jako poslední vyrazili na trať jezdci střední třídy Moto2. Podmínky byly v Thajsku stále náročnější, když se během odpoledne pořád oteplovalo. Teplota vzduchu byla již 31°C a trati 47°C. Nejlepším jezdcem dnes byl Luca Marini, který zajel kolo za 1:35,956. Za ním skončil domácí závodník Somkiat Chantra, který má ztrátu jen 0,008 s. Třetí pozici kombinovaně obsadil japonský jezdec Tetsuta Nagashima, který si jako jeden z mála jezdců čas z rána nezlepšil. Pětici nejlepších doplňují Remy Gardner a Alex Marquez. Dobře zajel také nováček Enea Bastianini, který skončil na šestém místě.

Kombinované časy obou tréninků