Vítězný den pro Klymčiw Racing

Vítězný den pro Klymčiw Racing

Jezdci Morocco Desert Challenge mají za sebou třetí etapu letošního ročníku této soutěže a zde její shrnutí z pohledu českých týmů a jezdců.

Zdroj: TZ

Pro dnešní den byla naplánována 372 kilometrů dlouhá, navigačně zapeklitá etapa. Rychlé pasáže střídal kamenitý povrch, který dělal potíže především motorkám. I proto je automobily a kamiony záhy dohnaly.

S tím si však poradil Skyler Howes, který 3. etapu vyhrál. Takto hodnotil dnešní etapu:

„Startoval jsem těsně za Pedrerou, ale už velmi brzy se mi ho podařilo předjet a udělat si slušný náskok, ale pak jsem bohužel narazil na sporné místo v roadbooku a zvolil špatnou trasu. Naštěstí pro mně jeli všichni za mnou. Pokud vím, tak pouze jediné auto v tomto místě nebloudilo. Já jsem tady ztratil 20 minut.“

Dnešní velmi náročná etapa se ukázala být trochu nešťastnou pro dva české jezdce ze stáje Klymčiw Racing. Petr Vlček měl defekt zadního kola a do cíle dnešní etapy dorazil na sběrném vozidle organizátora. Smůla se nevyhnula ani Marianu Starému, který prorazil palivovou nádrž a v bivaku se objevil až kolem sedmé hodiny.

Marian Starý: „Dneska jsem absolvoval jenom dva menší pády, ale nádrž to nevydržela a pod šroubem praskla. Tekl z toho benzín, bál jsem se, aby motorka od rozpáleného výfuku nechytla.  Jinak se mi jelo opravdu dobře, hrozně mě to bavilo.“

Zbytek českých motocyklistů dokončil dnešní den bez větších potíží.

Posádka závodního speciálu Ford Tomáš Ouředníček a David Křípal se dnes také potýkala s potížemi. Těsně před první čerpací zastávkou zjistili, že mají prasklou poloosu. Naštěstí měli dostatek času ji opravit a mohli pokračovat. Do cíle nakonec dojeli na 24. místě.

Po cíle se na 61. pozici podívala i Petra Zemánková, Češka dlouhodobě žijící ve Španělsku, která spolu se svým španělským manželem závodí v Jeepu Rubicom (Krestex Team).

„ Jsme rádi, že se nám každý den daří dojet do cíle. S manželem máme dohodu, že dokončíme každý z osmi závodních dní. Užíváme si to tady.“

Výsledky 3. etapy v kategorii motocyklů

  1. místo #106 Skyler Howes (05h 53‘ 57‘‘)
  2. místo # 155 Zbyněk Olmer jun. (06h 27‘ 29‘‘)
  3. místo #132 Gee Motzkin (06h 29‘ 49‘‘)
  4. místo #165 Martin Novotný (06h 35‘ 53‘‘)
  5. místo # 156 Zbyněk Olmer (07h 56‘ 42‘‘)
  6. místo #107 Gilad Gotfried (07h 57‘29‘‘)

Výsledky 3. etapy v kategorii automobilů:

  1. místo # 307 Jean Pascal Besson, Sebastien Delaunay (04h 32‘ 01‘‘)
  2. místo #302 Tomáš Ouředníček, David Křípal (05h 40‘32‘‘)
  3. místo #365 Jordi Queralto, Petra Zemánková (O8h 19‘57‘‘)