Tito Rabat se chce ve Valencii vrátit do MotoGP

Španěl Tito Rabat usiluje o návrat do sedla své Ducati Desmosedici při posledním letošním závodě MotoGP ve španělské Valencii. Po těžkém zranění ze Silverstone už poprvé vyzkoušel motorku a bude v tom pokračovat i příští týden.

Zdroj: Motorsport.com, Foto: Tito Rabat

Tito Rabat už prý poprvé vyzkoušel jízdu na motorce a bude v tom pokračovat i příští týden. Bývalý mistr světa třídy Moto2 se snaží co nejrychleji vrátit po těžkém zranění trojité zlomeniny pravé nohy ze Silverstone. Jeho cílem je zkusit závodit příští týden ve Valencii, kde se pojede závěrečné kolo letošní sezóny MotoGP.

Tito doufal v návrat už při závodech v Thajsku, ale nakonec se nevrátil ani během trojice zámořských závodů v Japonsku, Austrálii a Malajsii. V týmu Avintia Racing ho v Misanu nahradil Christophe Ponsson a poté místo něj jezdil Jordi Torres.

Nyní během úterních soukromých testů vyzkouší přímo ve Valencii běžnou silniční Ducati. Poté bude záležet na lékařích, zda ho pustí a jak se bude případně cítit během pátečních tréninků. Náhradník Jordi Torres do Valencie také zamíří, i když si v Malajsii zlomil levý palec a tento týden v úterý podstoupil operaci. Nemocnici opustil dnes ráno.

Autor příspěvku: Eva

Už pár let se pohybuji v motocyklovém prostředí jako redaktorka, která přináší aktuální informace ze závodního dění různých šampionátů, ale zajímám se také o novinky motorek a vše, co je spojeno s jednou stopou.