Sobotní závody Alpe Adria v Assenu 2019

Sobotní závody Alpe Adria v Assenu 2019

Druhý závodní podnik letošní sezóny mezinárodního šampionátu Alpe Adria se jede v Assenu a při něm se zároveň jede mezinárodní mistrovství ČR na závodních okruzích. Jezdce dnes čekaly první závody.

Druhý závodní podnik letošní sezóny mezinárodního šampionátu Alpe Adria se jede v Assenu a při něm se zároveň jede mezinárodní mistrovství ČR na závodních okruzích. Jezdce dnes čekaly první závody.

Live timing: ZDE

Kompletní výsledky: ZDE

Živý přenos závodů: ZDE

Foto: Lutec Racing

Tento víkend pokračuje letošní sezóna mezinárodního šampionátu Alpe Adria, u kterého se zároveň jede Mezinárodní mistrovství ČR na závodních okruzích. Tentokrát se jelo v holandském Assenu. Během pátku jezdce čekaly volné tréninky. Poté se jely kvalifikace, které byly na programu i v sobotu dopoledne. Odpolední program pak byl ve znamení prvních závodů.

Supersport 300

Jako první vyrazili na trať jezdci třídy Supersport 300, kde si pro vítězství dojel domácí závodník Jeffrey Buis. O druhé místo to bylo napínavé až do samotného konce, kdy jezdce v cíli dělily jen desetiny vteřiny. Druhý nakonec skončil další holandský jezdec Colin Velthuizen a stupně vítězů doplnil německý jezdec Troy Beinlich. Jen o jednu desetinu vteřiny skončil za bednou Rick Dunnik, který pokud by dojel na stupně vítězů, byla by celá v režii domácích jezdců. Dobrý výkon podal slovenský závodník Maxim Repák, který při domácích závodech na Slovakiaringu atakoval vítězství, ale spadl. Nyní si dovezl šesté místo. Z našich jezdců byl na tom nejlépe Jiří Nespěšný, který závod dokončil na 11. místě. Michal Búlik, další slovenský jezdec, dojel na 13. místě. O pozici dál skončil Miloslav Hřava, juniorský člen ACCR Czech Talent Teamu – Willi Race.

Výsledky 1. závodu Supersport 300

Superstock 600

Nejpočetnější třídou je kategorie Superstock 600, kde se tedy bojuje o každou pozici i body. Právě o vítězství jela až do samotného konce dvojice jezdců Richard Bodis a domácí Vasco van der Valk. V cíli se nakonec radoval maďarský jezdec, který svého soupeře porazil o 1,1 vteřiny. Holandsko ale opět získalo umístění na stupních vítězů, které doplnil chorvatský jezdec Martin Vugrinec.

České barvy dobře hájil Jiří Mrkývka, který si dojel pro body za šesté místo. Na bodech dojeli za sebou na 14. a 15. místě Tomáš Šubrt a Jaromír chlup. Michal Savinkov, který se letos rozhodl ze třídy 125GP, kde jezdil o vítězství, přestoupit do šestek, závod dokončil na 21. místě. Do třicítky nejlepších se dostali také Zdeněk Ort, Patrik Stachura , Petr Svoboda a Richard Čáp, kteří byli v cíli pěkně seřazeni za sebou. Na 31. místě dojel Jan Novotný.

Výsledky 1. závodu Superstock 600

Superstock 1000

Závod třídy Superstock 1000 v Assenu ovládl švédský závodník Christofer Bergman, který 14 kolový závod vyhrál s náskokem 25,7 vteřin. Na druhém místě skončil německý jezdec Armaud Friedrich a až o třetí místo to bylo zajímavé. To nakonec získal Kamil Krzemien před Vittoriem Iannuzzem. O páté místo nám předvedl pěkný souboj Michal Prášek, který právě na Slovakiaringu v sobotu jel o vítězství s Michalem Fillou. Druhý jmenovaný do Assenu nepřijel a Michalovi Práškovi nyní konkuroval Mate Laczko. Z dalších českých jezdců tu byl Michal Šembera, který si dojel pro 9. místo. Účast v tomto závodě nebyla tak hojná, když tu závodilo jen dvanáct jezdců.

Výsledky 1. závodu Superstock 1000

Superbike

Poslední závod čekal jezdce nejsilnější třídy Superbike, který se jel na 15 kol. Podobně jako na Slovensku, opět tu úřadoval Karel Hanika. Jezdec se zkušenostmi z mistrovství světa opět nedal soupeřům šanci a cílem projel s pohodlným náskokem jedenácti vteřin. Na druhém místě skončil Philipp Steinmayr a stupně vítězů doplnil Kájův týmový kolega Ondřej Ježek, který má také bohaté jezdecké zkušenosti. Vidět opět oba dva naše na stupních vítězů bylo pěkné a tým mohl opět slavit double. Mezi evropskou konkurencí se neztratil ani Miloš Čihák, který závod dokončil na 8. místě. Jiří Brož, který pro letošek pořídil novou Ducati Panigale V4, závod dokončil těsně za hranicí Top10 na 11. pozici. Pro body si také dojeli Stanislav Polák a David Ouředníček. Richard Balcar dojel šestnáctý.  

Stupně vítězů třídy Superbike

Výsledky 1. závodu Superbike