Rozpálený Pannoniaring hostil další závody MMČR SZM na závodních okruzích

Rozpálený Pannoniaring hostil další závody MMČR SZM na závodních okruzích

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na závodních okruzích o uplynulém víkendu pokračovalo na okruhu Pannoniaring v Maďarsku. I přes tropické teploty jezdci předvedli skvělé závody.

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na závodních okruzích o uplynulém víkendu pokračovalo na okruhu Pannoniaring v Maďarsku. I přes tropické teploty jezdci předvedli skvělé závody.

Zdroj: TZ, Foto: Dušan Belica

Třetí závodní podnik letošní sezóny mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na závodních okruzích se konal na okruhu Pannoniaring v Maďarsku, kde byly promotérem LUTEC uspořádány závody mezinárodního motocyklového šampionátu Alpe Adria. V letošní sezóně mohou jezdci zapsaní do našeho MMČR bojovat ve třídách Supersport 300, Superstock 600, Superstock 100 a Superbike.

Závodní víkend byl ovlivněn hlavně vysokými teplotami, navíc se na Pannoniaringu nedá nikam schovat, takže to bylo pro všechny velice náročné. Kvůli tomu měli jezdci problémy s přilnavostí trati a několik z nich v neděli spadlo. I přes to jsme opět mohli sledovat pěkné závody plné napínavých soubojů a boj o každý bod ať už do Alpe Adria nebo do českého mistrovství.

Supersport 300

Sobotní závodní program rozjeli jezdci kategorie Supersport 300, kde předvedl skvělou jízdu juniorský závodník z ACCR Czech Talent Teamu – Willi Race Miloslav Hřava, který si dojel pro vítězství. Kromě toho zajel nový traťový rekord v hodnotě 2:07,299. Za ním skončili v těsném rozdílu jen pár tisícin vteřiny Jiří Nespěšný a Manuel Rocca. Ve druhém závodě naopak výborně zajel David Kubáň, který v posledním kole vyhrál souboj a zvítězil jen o setiny vteřiny před Jiřím Nespěšným a Miloslavem Hřavou. Všichni tři se vešli do rozdílu 0,092 s.

Superstock 600

Ve třídě Superstock 600 můžeme letos celkově sledovat velice počtenou konkurenci, díky které jsou na závodní trati výborné souboje. V sobotu v MMČR vyhrál Kevin Ranner, kterého na stupních vítězů doplnili Jiří Mrkývka a Jaromír Chlup. V neděli se karty obrátily, když Jiří Mrkývka hned po startu spadl. Na stupínek nejvyšší zaslouženě vystoupal Tomáš Šubrt. Jaromír Chlup získal další pódium a třetí skončil Silvio Fiore.

Michal Prášek

Superstock 1000

Třída Superstock 1000 má letos méně jezdců, navíc se projevila absence Michala Filly, který se stále zotavuje po zranění ze Slovakiaringu. Michal ale do Maďarska přijel podpořit své soupeře alespoň v roli diváka. Jeho dřívější hlavní konkurent Michal Prášek si připsal vítězství v obou závodech. Za ním skončili Michal Šembera a Marek Szkopek v prvním závodě a v tom druhém stupně vítězů spolu s Michalem Práškem obsadili Tomáš Svitok a Michal Šembera.

Superbike

V nejsilnější třídě Superbike byl opět dominantní tým Fany Gastro BMW Motorrad. V prvním závodě vyhrál Karel Hanika před svým týmovým kolegou Ondřejem Ježkem a třetí dojel Marko Jerman. V neděli dost závodníků skončilo na zemi, včetně Karla Haniky, který měl problém s řazením na svém BMW. Pro vítězství si tentokrát dojel Marko Jerman. Druhou pozici obhájil Ondřej Ježek a po pěkné jízdě si pódiové umístění připsal Jiří Brož.

Karel Hanika

Dušana Harvanová – členka komise SZM AČR

„Třetí podnik letošní sezóny je za námi a jezdci tentokrát bojovali nejen se soupeři, ale i s úporným vedrem a přilnavostí na trati. V sobotním závodě předvedl krásnou jízdu ve třídě Supersport 300 Míla Hřava, kterou završil prvenstvím. Ve druhém závodě naopak vyhrál souboj v posledním kole David Kubáň. Velice zajímavé startovní pole bylo ve třídě Supersport 600 a stupně vítězů byly pokaždé jiné. Bohužel ve třídě Superstock 1000 se projevilo slabší zastoupení jezdců a také chyběla konkurence v podání Michala Filly, který sledoval závody z tribuny. V Superbicích byl i vliv několika pádů. Gratuluji všem jezdcům a přeji zlepšení na dalším podniku v Oscherslebenu v Německu.“

Kompletní výsledky MMČR SZM na závodních okruzích z Pannoniaringu ZDE.

Průběžné hodnocení MMČR SZM na závodních okruzích naleznete ZDE.

Další závody se jedou v německém Oscherslebenu v termínu od 19. do 21. července 2019.