Právě vychází nový Motohouse 12/2019

Právě vychází nový Motohouse 12/2019

Další měsíc za námi a my se můžeme těšit na další číslo časopisu Motohouse a co v něm najdeme?

Další měsíc za námi a my se můžeme těšit na další číslo časopisu Motohouse a co v něm najdeme?

Zdroj: Motohouse

S představením novinek na sezonu 2020 jako by přišel zlom a kormidlo motobyznysu nás nasměrovalo zpět k ryzejším motorkářským hodnotám. Opět jsou v popředí představovány nové supersporty, opět přicházejí na výsluní nakuté naháče, mluví se znovu hodně o koních (o záplavě koní) a ty čerstvé potvůrky jsou tu a oplývají neskrývaně hravými úmysly i talentem pro vítězství do města. Dravost, surovost, rychlost i ochota. To je směr, kam chceme, aby se svět motorek zas na malou chvilku ubíral. Třeba i vy si o to víc užijete tenhle nový Motohouse…

MH EXCLUSIVE: nové Honda Africa Twin CRF1100L / Adventure Sports

Snad nikomu, kdo alespoň okrajově sleduje svět cestovních endur, neuniklo, že se Honda již po dvou letech od faceliftu své litrové Afriky rozhodla tuto legendu inovovat. Jestliže předpokládáte, že se změny týkají jen navýšení objemu motoru, ke kterému Honda sáhla především z důvodu zpřísnění Euro norem

Anglie: Benelli Tornado 900 vs. Ducati 996 vs. MV Agusta F4 750

Na konci tisíciletí už to nebyla jen Ducati, která chtěla být objektem touhy: MV Agusta a Benelli se znovu zrodily a nabídly superbiky, s nimiž chtěly vyhrávat závody a srdce zákazníků. Teď jsou tyhle motorky z plakátů za solidní peníze: jen buďte připraveni na občasné šroubování, ale o to sladší je potom odměna.

VELETRH EICMA 2019

Plná nálož novinek. Nejsledovanější událost motorkářského roku je za námi. Šest narvaných pavilonů milánského výstaviště toho vychrlilo neuvěřitelné množství, my se ale pojďme soustředit na důležité novinky velkých výrobců.

MH TEST – BMW R 1250 RT

V MH 10/2019 jsme si povídali o tuhé a ocelově nekompromisní Electra Glide, v MH 11/2019 pak o měkkém a do posledního šroubečku prokoumaném Gold Wingu. Celou trilogii jsem avizoval čtenářům jako chuť představit motorky skutečně „pro dospělé“, přičemž ale v podstatě nešlo o nic jiného než vytipovat tu nejšikovnější motorku na klasické cestovní platformě.

MH TEST – Yamaha MX 2020

Yamaha se proti rakouské ofenzívě brání zuby nehty a jde na to od lesa – už několikátým rokem pořádá celoevropskou sérii Yamaha MX PRO Tour, kde si úplně zadarmo můžete vyzkoušet nejnovější modely na pořádné motokrosové trati. A k tomu dostanete i kus žvance a menší drobnosti. Letos jsem měl tu čest protáhnout dvacítkové krosky ve Velkých Uhercích.

MH SERVIS – PO SEZONĚ část II.

Pro většinu z nás v těchto dnech končí sezona. A tak nás po přilbách zajímaly i rady na téma, jak se nejlépe postarat o naše motorkářské oblečení. Na přetřes přišla kůže i náročnější textil. Co prát a co jen vyčistit? To se dozvíte na těchto dvou stranách.

MH – srovnávací test: Indian FTR 1200 S vs. Triumph Speed Twin

Až do dnešního dne jsem byl v redakci zastáncem bezklíčkového zapalování motorek, které moji kolegové nesnáší. Teď už tak nějak chápu proč. Je fajn nemuset při každé zastávce řešit klíček. Ale když dorazíte do 120 km vzdáleného dealerství vrátit motorku s tím, že tam sednete na jednu redakční, a tam zjistíte, že jste klíče od ní zapomněli doma v jiné bundě, tak to prostě naštve (jako zasloužilo by si to ještě ostřejší slovo). Řešení? Jet domů a ráno zase celé znovu.

MH TEST – Yamaha XMAX 300 Iron Max

Na první pohled vidíte bytelný stroj. Řada XMAX čerpá z DNA svého silnějšího sourozence a technologiemi nabitého dravce z dvouválce pětsettřicítky TMAX. Dva světlomety se žárovkami LED, aerodynamická kapotáž s bočními kryty ve tvaru bumerangu se vyznačuje precizním zpracováním a ostrými dynamickými rysy, které jsou však ladně zakomponovány do čistého sportovního a přitom tak elegantního vzhledu.

MH Sport – MotoGP

Motocyklová Grand Prix je živý organismus, má lepší i nudnější ročníky, dráždí a co jí nelze upřít za žádných okolností, to je její snaha posouvat se neustále dopředu a obměňovat svou koncepci. Top v rychlosti, top v technologiích, nejpevnější v tradici, ale také nejprůraznější v organizaci a samotném pojetí byznysu důležitém pro její přežití. Náročný cirkus, který se nesmí zastavit…

MH Sport – Márquez vs. Rea

Na internetu se množí nářky, že jsou silniční závody nuda. „Pořád vyhrávají ten Márquez a Rea, nedá se na to dívat.“ My na to máme trochu jiný názor, protože jednostrannou dominanci v různých érách MotoGP nebo WSBK už jsme tady viděli několikrát. Byla nuda, když neustále vyhrával Agostini? Když měl Rossi jasnou jezdeckou převahu a žádného pořádného soupeře?

MH Sport – rozhovor Petr Najman

V současnosti jedno z nejvíc skloňovaných jmen českého road racingu. Je konec sezony, jak bys tu letošní zhodnotil? Jako zatím nejlepší. Sice to říkám každý rok, ale každý rok dosahujeme lepších cílů. Snažíme se objíždět nové a prestižnější závody. Celkově se mi podařilo obhájit první místo v mezinárodním mistrovství České republiky ve Twinech, což byla meta, které jsem chtěl dosáhnout.

MH Sport – aktuality / Dakar 2020

Aktuální 42. ročník rallye Dakar se pojede od 5. do 17. ledna 2020 a nově se uskuteční v Saúdské Arábii. Po třech dekádách závodů v Africe a jedenácti ročnících uspořádaných v Jižní Americe tak nejslavnější dálková rallye navštíví další kontinent.

MH Klasik test – Honda VTR1000F FireStorm

Jak by se vám líbil sportovní dvouválec s litrovým motorem, krásným hliníkovým rámem, slušnými brzdami a perfektní kvalitou zpracování za necelých padesát tisíc? VTR je přesně motorka, která vám tohle všechno umí dát. Vznikla v době, kdy se ve světě odehrávaly divné věci. Pokud mělo být něco sportovního, pak to musel být řadový čtyřválec s nekonečně otáčkami.

MH Dlouhodobý test – KTM 1290 Super Adventure S

Zas taková kráva přetěžká, předimenzovaná, pomyslel jsem si špatně na začátku loňské sezony, když jako redakční pojezd v dlouhodobém testu vystřídal tenhle Super Adventure předchozí Multistradu, jejíž hmotnost připravila horký chvíle i samotnýmu generálovi ve funkci předsedy vojenskýho výboru NATO. A to není žádnej cápek! Ale jak to bývá, spletl jsem se a pak si zvyknul rád a rychle

Cestopis: OVLK – Ride to bůhvíkam 5/5.díl

Po tom, co jsem překročil hranice do Uzbekistánu, mířím do Samarkandu, kde vím, že se nachází pivovar Pulsar s českým sládkem Jaroslavem, a tak zastavuji přímo před branou a ptám se vrátného, zda je Jaroslav v práci. „Jdi do druhého patra, tam má kancelář, rád tě uvidí,“ povídá vrátný. S Jaroslavem jsem se neznal, nedal o sobě nijak vědět, a prostě to zkusil. Říkal jsem si, že by to byl určitě zajímavý zážitek potkat Čecha, co několik let žije v Uzbekistánu a vede jeden z největších pivovarů v zemi.

MH na akci: All Ride Show 2019

Objekt holešovické Továrny přinesl prvním třem ročníkům All Ride Show bezpochyby neopakovatelnou atmosféru. Tmavý vybydlený industriální prostor měl svoje kouzlo. Jenže developeři vládnou, a tak se letos na jaře celý areál poroučel k zemi. Sehnat náhradu nebylo jednoduché, podobných objektů výrazně ubývá. Jako ideální se ukázala Pragovka na Kolbenově ulici, která je na podobné akce uzpůsobená. Osobně jsem se za celé tři dny nesmířil s optickou změnou – z tmavé Továrny do naopak výrazně prosvícené a bílé Pragovky

MotohouseKy

 „Jakou bys chtěla motorku?“ zeptal se mě můj muž a já odpověděla: „Aby se mi hodila k helmě.“ Zní to, jako bych byla na hlavu padlá (a jako jo), ale v té době, kdy obsah, válce a výrobce pro mě byly tak trochu španělská vesnice, nešlo holt odpovědět jinak. Samozřejmě jsem do budoucna nepodcenila přípravu. Dostala jsem do ruky aktuální katalog Motohousu a jala se podle obrázků hledat stroje, které by se mi líbily.

MH SOUTĚŽE

S našimi tradičními partnery o ceny určené k praktickému užití. Bunda RST IOM TT TEAM od ttman.cz. nebo pláštěnka RSA Huricane od motozem.cz

Nový tištěný Motohouse 12/2019

  • v prodeji od úterý 19. listopadu 2019
  • cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
  • roční předplatné 850 Kč, 899 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)
  • info předplatné: www.send.cz
  • více info na www.motohouse.cz