Petr Najman poprvé vyzkoušel novou Yamahu R6

Petr Najman poprvé vyzkoušel novou Yamahu R6

Petr Najman vyrazil testovat na okruh Rijeka, kde si poprvé vyzkoušel novou techniku pro letošní road racingovou sezónu.

Zdroj: TZ Petr Najman

Petr Najman využil předsezónního času pro testování a vyrazil do chorvatské Rijeky, kde strávil čtyři dny v sedle závodního stroje. A jak se ukázalo, přestup na novou Yamahu YZF R6 mu sedl dobře. Motorka mu vyhovuje svou ergonomií, podvozkem, brzdami i motorem, což jsou dobré vyhlídky pro start sezóny. V Rijece si vyzkoušel prakticky všechny podmínky, když první dva dny bylo sucho a poté pršelo. Petra stále limituje ruka, kterou si zranil loni při závodě v Imatře, nicméně je vidět neustálý progres, a to potvrdil i na motorce.

Nyní se Petr Najman chystá na trénink na Supermotu ve Španělsku a následně už se bude vše připravovat na Jarní cenu Brna.

Petr Najman

„Bylo to první ježdění po osmi měsících od zranění, navíc na úplně nové motorce. První jízda byla náročná, protože mě všechno bolelo, ale s každou další jízdou se to zlepšovalo. Postupně jsem snižoval čas na kolo, ale ruka je stále velkým hendikepem při prudkém brzdění nebo překlápění motorky. Rozjezdil jsem se a vím, kde jsem ztrácel a kde mě omezovala ruka. Motorka fungovala fantasticky, jezdila bez závad, jen jsme dolévali benzin a měnili pneumatiky.

První dva dny bylo hezky, další dva dny pršelo, takže jsem zajel dost kol i na vodě. To pro mě bylo lepší, protože jsem na to nemusel tak tlačit a jel více v klidu. Zároveň bylo dobré si tyto podmínky také vyzkoušet.

Celkově testování hodnotím velice pozitivně, protože jsem měl ve výsledku čas o necelé dvě vteřiny pomalejší, než je můj rekord. Navíc to byla moje první jízda v životě na Yamaze. Je jasné, že na úplně novém stroji nepojedete hned to, co předtím kvůli seznamování se, navíc moje ruka ještě není stoprocentní. Všichni jsme si tyhle čtyři dny užili, najel jsem přes 500 km, což je slušná porce na první ježdění.

Teď mě čeká příští týden odlet do Španělska na pět dní trénovat na motardu. To bude také dobré na rozježdění. Poté už nás bude brzy čekat Jarní cena Brna.“