Ondřej Klymčiw: „Dva jezdci mimo hru, ale jedeme dál!“

Ondřej Klymčiw: „Dva jezdci mimo hru, ale jedeme dál!“

První polovinu letošního ročníku rallye Dakar zvládl tým Klymčiw Racing dobře a připsal si pěkné výsledky. Bohužel krátce po startu šesté etapy museli skončit hned dva naši jezdci. Tým je však pozitivně naladěn a pokračuje dál!

První polovinu letošního ročníku rallye Dakar zvládl tým Klymčiw Racing dobře a připsal si  pěkné výsledky. Bohužel krátce po startu šesté etapy museli skončit hned dva naši jezdci. Tým je však pozitivně naladěn a pokračuje dál!

Zdroj: TZ

Šestá etapa letošního ročníku rallye Dakar se ukázala jako klíčová pro tým Klymčiw Racing. Po dobře zvládnuté první polovině soutěže si všichni během soboty užili pár chvil volna a těšili se na druhou část závodu. Hned v úvodu nedělní etapy ale přišly zásadní okamžiky, kdy závod skončil hned pro dva naše jezdce. Skyler Howes musel ze závodu odstoupit kvůli opakujícímu se zranění ramene a Gee Motzkin naopak doplatil na technickou poruchu.

„Včerejšek byl pro nás zásadní. Skyler a Gee jsou mimo hru. Skyler se pohyboval na čtvrtém místě, ale dvakrát si na prvních padesáti kilometrech vykloubil rameno, tak odstoupil. Gee měl pravděpodobně závadu na elektroinstalaci a vypadá to, že odešla baterka. Špatně nic neudělal, zkontroloval všechno, co mohl, ale bohužel to nedopadlo,“ řekl na úvod k nedělním událostem Ondřej Klymčiw.

Skyler Howes

I když jsou z této situace všichni zklamaní, tým to nevzdává. „Skyler je pozitivní a chytrý kluk, ukončil to ve správný čas a nestalo se mu něco víc. To je hlavní. Doufám, že si na příští rok sežene sponzory a pokud si vybere mě, snad mu budu moci znovu dělat mámu. To samé Gee, je zatím velice pozitivní a má do toho chuť. Tým teď pokračuje dál a držíme si dobrou náladu,“ dodává manažer týmu.

S každou další etapou se ukazuje, že si pořadatel dal záležet a terén je opravdu náročný. „Petr Vlček říkal, že je to hodně náročné, písky jsou měkké, plné kamenů, takže nebezpečné a zrádné. Motorka se najednou propadne a musí se tahat ven,“ řekl krátce Ondra ke zhodnocení terénu.

Gee Motzkin

Kromě povinností s týmem měl Ondřej Klymčiw také možnost se setkat s lékařem, který zasahoval u jeho loňského vážného zranění. „Včera jsem si užil milé setkání, když jsem se setkal s lékařem, který se o mě loni staral v helikoptéře. Dostal jsem spoustu odpovědí na otázky, které jsem měl v hlavě, takže to mi udělalo dobře.“

Dnes ráno závodníci odstartovali do sedmé etapy, ale ostatní členové týmu také nezahálí a dál pracují hlavně na videích, které zatím sklízí pozitivní ohlasy. „Teď jedeme na trať, kde se opět budeme snažit natočit něco zajímavého. Chceme s Davidem udělat maximum, aby to fanoušky bavilo a mohli si užít další hezké záběry. Nyní je tu navíc mnohem příjemnější počasí, než bylo v Arequipě,“ pověděl Ondra na závěr při cestě na trať.

Více k šesté etapě  se také dozvíte v následujícím videu.           

Video: OK Dakar 2019 / Duny, zranění a dva lidi out (Den 14, Etapa 06)

Výsledky 6. etapy z pohledu týmu:

  • 47. místo – #71 Garrett Poucher (+02:51:03)
  • 62. místo – #59 Petr Vlček (+04:01:00)
  • 86. místo – #57 Gabriela Novotná (+08:06:45)
  • #73 Skyler Howes – etapu nedokončil
  • #149 Gee Motzkin – etapu nedokončil

Celkové výsledky průběžného pořadí z pohledu týmu:

  • 46. místo – #71 Garrett Poucher (+09:27:18 / penalizace 29:00)
  • 63. místo – #59 Petr Vlček (+13:23:12 / penalizace 46:00)
  • 90. místo – #57 Gabriela Novotná (+26:35:48 / penalizace 7:02:00)
  • #73 Skyler Howes – konec v soutěži
  • #149 Gee Motzkin – konec v soutěži