Nenechte si ujít sobotní Road Racing Free Party v Hořicích

Nenechte si ujít sobotní Road Racing Free Party v Hořicích

I přes to, že se v Hořicích letos nezávodilo, ožije toto podkrkonošské město motorkami. V sobotu 22. 8. 2020 se tu totiž bude konat Road Racing Free Party Hořice 2020.

Zdroj: Museum CRR, Tomáš Jenčovský, Ladislav „Larry“ Kočí

Letošní motocyklová sezóna nebyla vůbec přívětivá k závodům na přírodních tratích, když musely být téměř všechny zrušeny kvůli pandemii Covid-19. Kvůli tomu jsme také přišli o oba tradiční závody v Hořicích v Podkrkonoší. Museum Czech Road Racing se ale rozhodlo fanoušky jedné stopy a závodů na přírodních tratích obzvlášť potěšit jedinečnou akcí, díky které se Hořice opět promění v motocyklové město. V sobotu 22. srpna 2020 se tu bude konat Road Racing Free Party Hořice 2020, která je pořádána jako Pocta Hořickým závodům a všem lidem okolo.

Na akci jsou všichni srdečně zváni a hrstka pořadatelů zároveň prosí o její propagaci. O tom, jak bude akce probíhat, nejlépe vypovídá časový harmonogram.

Časový harmonogram:

9:00 – sraz všech účastníků „Spanilé jízdy po okruhu“ v kempu U věže, řazení motocyklů před branou při výjezdu

9:30 – společné památeční focení v prostoru před startovní věží

10:00 – výjezd závodních motocyklů za asistence Police na spanilou jízdu po okruhu (2 kola) – rychlost určuje Policie ČR, která pojede na čele a na konci. Jízda v pravém jízdním pruhu a bez velkých rozestupů.

10:15 – příjezd závodníků do areálu Musea CRR na nádvoří zámku č. p. 1

10:15 – 10:50autogramiáda jezdců a zajímavé rozhovory na nádvoří zámku

11:00 – společný odjezd po okruhu do „depa“ v kempu

od 11:00akce na náměstí Jiřího z Poděbrad pro širokou veřejnost s motoristickou tématikou i na improvizovaném závodním okruhu – pitbike motorky

11:15 – 13:00 – jízdy pro veřejnost za účasti instruktorů i známých závodníků

13:00 – 14:30závody na pitbicích mezi závodníky z road racingu

14:30 – 17:00 – jízdy pro veřejnost s doprovodným programem

17:00 – 21:00posezení na nádvoří zámku za účasti závodníků a doprovodného programu s motoristickou tématikou (promítání zajímavých videí, rozhovory s jezdci)

Ladislav „Larry“ Kočí zároveň zveřejnil jména závodníků, kteří přislíbili účast. Jsou to:

Daniel Zörnweg, Nicole Galle, Marta Kopecká, Milda Jonák, Marek Němeček, Aleš Nechvátal, Pavel Novák, Jindřich Slavík, Jindřich Štěpánek, David Řezáč, David Kužela, Petr Mandík, Michal Vecko, Petr Wiesenberg, Michal Savinkov, Jiří Petrla, Petr Kunz, Zdeněk Sedláček, Petr Javůrek, Miro Laki Sloboda, Luboš Koňák, Josef Lukšík, Olda Podlipný, Ondřej Mráz, Jiří Průcha, Jan Kovář, Lukáš Fikker, Víťa Vyhnálek, Patrik Kolář, Pavel Tomeček, Zdeňka Kučerová, Marek Zima, Libor Kamenický ml a st, Jiří Šubr, Vladimír Šnajdr, Petr Bičiště, Radek Lamich, Zdenek Sedlák, Ruda Rejl, Pavel Kočí, Jörg Liebmann, Marek Červený, Josef Michalik, Jiří Mika, Jiří Šarkezi, Laurent Hoffmann, Henrik Voit a v jednání jsou další.

Tomáš Jenčovský – ředitel hořických závodů

„Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se letos v Hořících nemohl konat ani jeden motocyklový podnik. Byla by ale škoda, aby se fanoušci našich závodů nemohli alespoň jednou tento rok v Hořících potkat se svými oblíbenými jezdci. Proto jsem moc rád, že se povedla dotáhnout do konce moje myšlenka uspořádat neformální setkání právě jezdců s fanoušky. Největší dík za to patří Martinovi Pourovi, Larrymu Kočímu a Pepovi Kubíčkovi. Pevně věřím, že se všem bude připravený program líbit a že si společný den užijeme. A hlavně věřím, že se již příští rok potkáme opět při motocyklových závodech.“

Video pozvánka