Museum CRR: Expozice 2019

Museum CRR: Expozice 2019

Hořické museum czech road racing v letošním roce otevřelo druhou expozici, která nám opět představuje krásné stroje a rekvizity spojené s motocyklovými závody nejen v Hořicích.

Hořické museum czech road racing v letošním roce otevřelo druhou expozici, která nám opět představuje krásné stroje a rekvizity spojené s motocyklovými závody nejen v Hořicích.

Zdroj: vlastní

V loňském roce bylo v hořickém zámku slavnostně otevřeno museum czech road racing a jak už název napovídá, věnuje se závodům motocyklů na přírodních tratích. Jak bylo zmíněno loni, každý rok bude museum představovat jinou expozici, aby se sem měli návštěvníci touhu neustále vracet.

Letošní expozice byla představena při závodech 300 zatáček Gustava Havla v květnu a nyní při příležitosti závodů České Tourist trophy a IRRC je jasné, že sem může zavítat další velká porce fanoušků. Přeci jen, když už budete v Hořicích, proč toho nevyužít.

Museum pro víkend upravilo otevírací dobu, která bude od pátku do neděle od 9:00 do 19:00 a otevřeno bude i v pondělí dopoledne od 9:00 do 12:00.

„Jsem moc rád, že pokračujeme v představování nových expozic a doufám, že nás tato tradice přežije. Myslím si, že Hořice jsou Mekkou motocyklového sportu na přírodních okruzích a je potřeba je dále podporovat nejen vlastními závody, ale i uchováváním historie a vzpomínek na jezdce, kteří již nejsou aktivní, a motocykly, které vytvářely tuto legendu,“ pověděl jeden z hlavních iniciátorů musea Martin Pour při představení letošní expozice.

„Myslím si, že jsme si už všichni zvykli na název museum českého road racingu. Rád bych k tomu také připomněl jednu věc. Každé museum má své zaměstnance, pravidla atd., ale toto museum je v podstatě zvláštní tím, že žádné zaměstnance nemá. Vzniklo zásluhou myšlenky vytvořit tu museum, které u nás nemá obdoby a věnuje se historii těchto motocyklových závodů. Realizace se ujal Martin, kterému za to patří dík. Dále díky panu Kotrbáčkovi a několika dalším lidem, kteří museum vybudovali z ničeho. Zásluha padá i na jezdce, činovníky, fanoušky, sponzory a přispěvatele, bez kterých by museum nefungovalo. Doufám, že bude dál plnit funkci, se kterou vznikalo – propagace města Hořice, propagace úžasné tradice tady u nás v Hořicích, tzn. motocyklového sportu a spolupráce města Hořice s Automotoklubem. Doufám, že ta spolupráce bude pokračovat i nadále. Věřím, že si všichni tuto výstavu užijete,“ řekl starosta města Hořice pan Aleš Svoboda.

Expozice 2019 nese název „Od Laurinky po Superbike,“ takže tu můžete obdivovat ty nejstarší i nejnovější stroje, které psaly historii hořických závodů. Letošní expozice byla rozšířena do dvou pater hořického zámku. Ten je na náměstí vedle obchodu Lidl. Děti si mohou užít hru a k zakoupení tu je spousta suvenýrů a knih na téma motocyklových závodů.

Tak jak bývá zvykem, museum před závody připravilo tradiční autogramiádu, která se uskuteční v pátek 16. 8. 2019. Začne v 15:30 s bývalými závodníky a v 16:00 je zde doplní jezdci ČTT a IRRC.

Ukázka letošní expozice