MotoGP ruší závod královské třídy v Kataru

Kvůli omezení cestování vzhledem ke koronaviru se MotoGP rozhodlo zrušit závod královské třídy při první Grand Prix sezóny v Kataru.

Zdroj: MotoGP

Společnosti FIM, IRTA a Dorna dnes večer oznámily, že musí zrušit všechny tréninky a závod královské třídy MotoGP při první Grand Prix letošní sezóny v Kataru. Důvodem je koronavirus a omezení cestování. Všichni, kdo cestují z Itálie a některých dalších zemí do Kataru, tak budou muset pobývat v dvoutýdenní karanténě a Itálie hraje významnou roli v šampionátu MotoGP – jak na trati, tak mimo ni, proto došlo k tomuto zrušení.

Vzhledem k tomu, že jezdci a týmy nižších tříd Moto2 a Moto3 už v Kataru jsou, protože tu dnes skončil třídenní test, jejich závody je možné odjet. To platí i pro Idemitsu Asia Talent Cup, který by měl odjet dva závody. Web MotoGP bude nadále informovat o dalším průběhu víkendu.

Autor příspěvku: Eva

Už pár let se pohybuji v motocyklovém prostředí jako redaktorka, která přináší aktuální informace ze závodního dění různých šampionátů, ale zajímám se také o novinky motorek a vše, co je spojeno s jednou stopou.