MotoGP přichází s virtuálním závodem

MotoGP přichází s virtuálním závodem

Veškeré sportovní akce si teď musí dát nechtěnou pauzu a organizátoři šampionátu MotoGP se snaží fanouškům dlouhou chvíli zpestřit. Kromě možnosti se dívat na všechna dosavadní videa zdarma naplánovali na tuto neděli virtuální závod.

Veškeré sportovní akce si teď musí dát nechtěnou pauzu a organizátoři šampionátu MotoGP se snaží fanouškům dlouhou chvíli zpestřit. Kromě možnosti se dívat na všechna dosavadní videa zdarma naplánovali na tuto neděli virtuální závod.

Zdroj: MotoGP, MotoGP eSport

Pro většinu fanoušků MotoGP nejde jen o sport, ale o vášeň a koníček, od kterého si nyní musí dát pauzu kvůli koronaviru. Aby čekání nebylo dlouhé, MotoGP přichází s nápady, jak toto období překonat.

Virtuální závod

Už na tuto neděli 29. března 2020 od 15:00 naplánovali virtuální závod, ve kterém se utkají velká jména královské třídy MotoGP. Všichni se vrátí zpátky na trať při hraní online videohry MotoGP, kterou vyvíjí Milestone a se kterou se také jede šampionát eSport. Závod se pojede na oblíbeném okruhu Mugello v Itálii. Před samotným závodem bude pětiminutová kvalifikace, která rozhodne o postavení na startovním roštu. Závod se pojede na šest kol.

Jezdecké složení:

  • Repsol Honda Team: Marc Marquez, Alex Marquez
  • Monster Energy Yamaha MotoGP*: Maverick Viñales
  • Aprilia Racing Team Gresini: Aleix Espargaro
  • Team Suzuki Ecstar: Alex Rins, Joan Mir
  • Petronas Yamaha SRT: Fabio Quartararo
  • Red Bull KTM Tech 3: Iker Lecuona, Miguel Oliveira
  • Pramac Racing: Francesco Bagnaia

Vše bude možné sledovat živě na motogp.com, esport.motogp.com a na sociálních sítích Youtube, Twitteru, Instagramu a Facebooku obou profilů – MotoGP a MotoGP eSport. Kromě toho budou závod také vysílat vybrané televize. Konkrétně SKY Italy, Canal+ ve Francii, DAZN ve Španělsku a DACHS, BT Sport ve Velké Británii, Servus v Rakousku a Německu, Eurosport v Nizozemí, OTE v Řecku, SwissTV ve Švýcarsku, Viasat ve Švédsku, Pop ve Slovinsku, SportTV v Portugalsku, Sport5 v Izraeli, Sportklub v Srbsku, MTV ve Finsku, NBC v USA a ESPN v Latinské Americe.

Videoukázka: MotoGP eSport – závod Mugello 2019

Videopass

Virtuální závod není jediné, co si MotoGP pro fanoušky připravilo. V tuto chvíli si můžete užít veškerý videoobsah zdarma, takže se můžete podívat na minulé závody, rozhovory, dokumenty a další materiál, které jsou v archivu od roku 1992 až do letošní katarské Grand Prix. Pozor jenom na to, že tento pass je nyní zdarma do té chvíle, než se začne znovu závodit. Při registraci musíte mít zadané číslo vaší platební karty a jakmile toto období pomine a začne se závodit, strhne se už normální poplatek za videopass, tak je potřeba si to případně hlídat.

Nejlepší obrázek

MotoGP nedávno na svých sociálních sítích oslovilo fanoušky, aby ukázali svou kreativitu a s hashtagem #MotoGPArt vkládali na sociální sítě své obrázky na téma MotoGP. Ty nejlepší byly zveřejněny na webu. https://www.motogp.com/en/news/2020/03/23/motogp-fans-best-artwork/328476