MMČR – Miniracing 2020 míří na další závody do Mostu

MMČR – Miniracing 2020 míří na další závody do Mostu

Mezinárodní mistrovství České republiky – Miniracing o nadcházejícím víkendu čekají již třetí závody letošní sezóny. Tentokrát naše nejmladší závodníky přivítá Most.

Zdroj: TZ

Již třetí závody letošní sezóny čekají účastníky Mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing. Nyní je přivítá Polygon Most, který je již tradiční zastávkou tohoto seriálu. Závodit se bude v sobotu 4. 7. 2020, ale kdo chce, může za poplatek navíc využít volných pátečních tréninků.

Závodní trať je dlouhá 1 279 m a široká 4 m. Závodí se po směru hodinových ručiček a jezdce čeká 9 pravých a 8 levých zatáček. Opět se bude soutěžit ve třídách Yamaha PW 50, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Ohvale 110, Ohvale 160, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. Součástí programu jsou také ukázkové jízdy akademií, které jsou určeny pro děti do šesti let, které ještě nemohou mít závodní licenci.

Covid opatření

Stejně jako v předchozích závodech, stále platí hygienická opatření v souvislosti s výskytem viru Covid-19. Soutěžící, jezdci, jejich doprovod, činovníci, pořadatelé a ostatní personál jsou povinni dodržovat soubor hygienických opatření podle aktuálních předpisů Ministerstva zdravotnictví. Tato opatření budou vydána v prováděcím ustanovení.

Organizátoři dále apelují na prostudování a dodržování dokumentu „Covid opatření,“ zveřejněných na internetových stránkách šampionátu.

Pravidla pro závody v uzavřených areálech ZDE

Přihlášky do závodu

Přihlášky do závodu musí být provedeny elektronicky přes oficiální formulář zveřejněný na webu https://motojunior.cz/raceapplication/ nejpozději do středeční půlnoci před závodem. Pokud se jezdec přihlásí po uzávěrce, může se závodů zúčastnit, ale se zvýšeným startovným.

Zvláštní ustanovení

Kompletní znění zvláštních ustanovení s potřebnými informacemi k závodu naleznete zde:

Zvláštní ustanovení ZDE

Národní sportovní řády pro silniční závod motocyklů Miniracing

Pro letošní sezónu byly schváleny nové sportovní řády, jejichž kompletní znění naleznete zde:

Národní sportovní řády ZDE

Předběžný časový harmonogram víkendu

* Na okruhu je možné trénovat již v pátek 3. 7. 2020 od 9:00 za poplatek 1 300 Kč/den. Parkoviště bude otevřeno ve čtvrtek 2. 7. 2020 od 18:00.

Kompletní informace k závodnímu víkendu

Veškeré informace k závodům jsou k dispozici na internetových stránkách šampionátu:

motojunior.cz/news/most

motojunior.cz/zavody

Video z prvních závodů ve Vysokém Mýtě 2020 a z Mostu 2019

Pro připomenutí atmosféry přikládáme video z prvních závodů sezóny 2020 ve Vysokém Mýtě: 

a z loňských závodů v Mostě:

Změny v kalendáři závodů

Upozorňujeme na změnu termínů u příštích závodů v Chebu a prvních závodů na Slovakia ringu. V Chebu se pojede o víkend dřív od 10. do 11. července 2020, první závody na Slovakia ringu budou od 14. do 15. srpna 2020.

Aktualizovaný kalendář MMČR – Miniracing 2020