Místo závodů bude v Hořicích párty

Místo závodů bude v Hořicích párty

Museum CRR se rozhodlo místo zrušených závodů v Hořicích uspořádat alespoň párty, při které se do Hořic sjede spousta jezdců na autogramiádu, posezení a závody na pitbicích.

Zdroj: Museum CRR

Letošní závody v Hořicích v Podkrkonoší musely být kvůli koronaviru zrušeny. Původní květnové závody 300 zatáček se měly odjet v odloženém srpnovém termínu místo České Tourist Trophy. I tyto závody byly nakonec zrušeny, ale v Hořicích si pro všechny jezdce a fanoušky chystají malou „cenu útěchy.“ Na srpen Museum CRR plánuje Road Racing Free Party Hořice 2020.

V sobotu 22. 8. 2020 Hořice opět ožijí motorkami a dýchne na nás závodní atmosféra tohoto legendárního okruhu. Pozvání na akci přijalo čtyřicet závodníků napříč třídami a kategoriemi. Akce je pojata bez závazných pravidel, aby si ji mohli všichni maximálně užít a došlo k příjemnému setkání jezdců a fanoušků, tak jak to bývá při závodech.

Časový harmonogram*:

  • 10:00: focení závodníků u startovací věže (budou připraveni v depu v kempu U Věže)
  • 10:30: spanilá jízda za doprovodu PČR a MP po okruhu, v plánu jsou dvě kola v maximální rychlosti 60 km/h (rychlost udá policie, která průvod povede)
  • 11:00: příjezd na nádvoří Musea CRR – zde proběhne autogramiáda, prohlídka expozice musea a další promo akce
  • 12:00: společný odjezd po okruhu do kempu U Věže, kde si jezdci uloží své stroje
  • 13:00: přesun na náměstí a závody Pitbike Race (v režii Pierra Coppy). Na náměstí bude improvizovaný okruh a od 10:00 bude k dispozici pro veřejnost. Po příjezdu jezdců bude možné si zazávodit i s nimi, případně jet pod jejich dohledem (bude fungovat minibus z kempu).
  • 16:00: předpokládaný konec a pokračování na nádvoří zámku – Musea Czech Road Racing – posezení se závodníky a doprovodný program na téma motocyklů a závodů (doprovodný program bude později upřesněn, ale měl by pokračovat až do nočních hodin)

*Program se může měnit dle podmínek. V plánu je i několik překvapení, která jsou zatím v jednání.

Celá akce je pojata jako odpočinkové setkání všech lidí „opojených vůní benzínu.“ Všichni jste srdečně zváni. Pořadatelé, tedy Museum Czech Road Racing Hořice, bude striktně požadovat dodržení kázně, hlavně při jízdě po okruhu. Přestože bude vše v součinnosti s PČR a MP, žádají jezdce o klidnou a bezpečnou jízdu bez předjíždění atd. Kdo nestihne plánovaný společný odjezd z depa, tak sám nepojede.

Požadavek AMK Hořice: Po příjezdu do depa parkujte pouze vzadu za věží v tzv třešňovce (nikde jinde, pouze tam). Bohužel odpadá i původně plánovaný doprovodný program v kempu. Kdo chce, může se samozřejmě z náměstí přemístit do kempu, kde to ale již nebude součástí akce Road Racing Free Party Hořice 2020. Tato akce bude probíhat do nočních hodin na nádvoří zámku. Vše s tématikou motocyklových závodů, promítaní zajímavých videí i posezení s hudbou apod.

Případní zájemci o ubytování v kempu U Věže mohou kontaktovat recepci 725 016 710 nebo mailem info@kempuveze.cz.

Takže si pište do diářů 22. 8. 2020, kdy se sejdeme v Hořicích.