Letos se v Hořicích závodit nebude

Letos se v Hořicích závodit nebude

Automoto klub v AČR Hořice oznámil, že odložené květnové závody 300 zatáček Gustava Havla neuspořádá ani v náhradním srpnovém termínu.

Zdroj: AMK Hořice

Dnes přišla velice smutná zpráva pro všechny milovníky motocyklových závodů v Hořicích. Letos se v Hořicích v Podkrkonoší závodit nebude. Samozřejmě, že to mrzí nejen fanoušky, ale i závodníky, pro které to mohly být jedny z mála závodů, které se letos u nás odjedou. Kvůli pandemii koronaviru musely být závody 300 zatáček Gustava Havla z květnového termínu odloženy. Náhradním termínem byl datum srpnové české Tourist Trophy a závodů IRRC. Během tohoto víkendu se měly odjet závody moderních tříd, závod pravidelnosti sajdkar a případně i volné závody IRRC.

Automoto klub Hořice se rozhodl z organizačních důvodů závody neuspořádat. Více napsali na svůj web:

Zrušení závodu 300 ZGH + IRRC původně plánovaného ve dnech 15. a 16. 8. 2020

„Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme nuceni zrušit plánovaný závod 300 zatáček Gustava Havla + IRRC, který se měl konat v náhradním termínu ve dnech 15. a 16. 8. 2020.

Podmínky, za kterých by bylo možné podnik uspořádat s přítomností diváků, jsou na hořickém přírodním okruhu nerealizovatelné, zejména v oblasti požadavků na divácké sektory a parkoviště závodních strojů (blíže viz příslušné materiály AČR ).

Rovněž nejistota spojená s finančním zajištěním celé sportovní akce je natolik veliká, že by se pouze zvýraznila velikost aktuální ztráty v hospodaření AMK Hořice, což by s velkou pravděpodobností znemožnilo uspořádat motocyklové závody v následujících letech.

Doufáme, že 58. ročník 300 Zatáček Gustava Havla a 29. ročník České Tourist Trophy + IRRC bude možné realizovat v roce 2021 a že se tak budeme moci všichni setkat v Hořicích v následujícím roce.“

Výbor AMK Hořice

Pro všechny členy AMK Hořice v AČR  se v sobotu 27. 6. 2020 od 17:00 v restauraci ATC bude konat členská schůze. Zde budou členové informováni předsedou, budou vysvětleny důvody zrušení závodů v roce 2020, bude probrán provoz Autokempu u Věže a samozřejmě nebude chybět diskuze.

Útěchou pro motocyklové fanoušky tak zůstává hořické museum CRR, které minulý týden představilo novou expozici. Více informací na webu: museumcrr.cz