Kůta Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu se rozjede v Dalečíně

Kůta Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu se rozjede v Dalečíně

Na trati v Dalečíně se tento víkend rozjede letošní sezóna Kůta Mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu.

Zdroj: TZ AČR

O víkendu na trati v Dalečíně startuje úvodním závodem Kůta Mezinárodní mistrovství v motokrosu 2020. Výhodná poloha, zkušenost českých pořadatelů a rozvolněná opatření kvůli koronaviru lákají do České republiky zvučná jména světového motokrosu. Hlásí se tovární týmy, na trati v Dalečíně by se měli objevit Tom Vialle, vedoucí jezdec MX2, ale také například Jago Geerts, Max Nagl, Liam Everts, nebo Rene Hofer.

„Mezi prvními v Evropě startujeme domácí šampionát, v ostatních zemích zatím stojí. Jezdci potřebují někde trénovat na mistrovství světa a začínají se nám registrovat. V České republice se navíc mohou pořádat závody i s diváky, takže šampionát bude mít tu pravou atmosféru. Pro fanoušky motokrosu půjde o mimořádně atraktivní podívanou,“ dodal Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Do Dalečína kromě jezdců světové úrovně zavítá i předseda Komise motokrosu Mezinárodní motocyklové federace FIM Antonio Alia Portela. „Legendární trať otevře tento víkend Mistrovství České republiky v motokrosu. K velké radosti jezdců, týmů a fanoušků, dlouhé čekání je konečně pryč! Může to vypadat jako ´návrat ke starým časům,´ ale nemylme se, nebude to jako obvykle. Vzhledem k pandemii koronaviru bude událost probíhat za přísných a omezujících podmínek. Klobouk dolů před pořadateli, kteří tuto výzvu přijali. Všichni už se nemůžeme dočkat a přejeme pořadatelům bezpečnou a úspěšnou akci.“

Samozřejmě budou zavedena příslušná opatření, která zajistí bezpečný průběh závodu a budou zahrnovat následující klíčové body:

  • Diváci nebudou vpuštění do depa.
  • Jezdci budou omezeni počtem osob v jejich týmu. Budou mít k dispozici omezené množství vstupů, které si mohou zakoupit za sníženou cenu.
  • Diváci budou vpouštěni do areálu v rámci samostatných vchodů / parkovišť a budou mít přístup k samostatným toaletám a občerstvením.
  • Divácké sektory budou omezeny na 1000 osob na jeden sektor. Každý sektor bude označen jiným barevným náramkem, bude vydán při vstupu.
  • Diváci musí po celou dobu závodu zůstat ve svém určeném sektoru.
  • Jezdci musí již před příjezdem vyplnit své administrativní / technické ověřovací karty a používat vždy své vlastní pero. Příslušné karty budou k dispozici online předem.
  • Roušky se musí používat v souladu s nejnovějšími pokyny ministerstva zdravotnictví.
  • Dezinfekční přípravky budou k dispozici na mnoha místech po celém areálu.
  • Další informace na: https://bit.ly/Dalecin