Karel Abraham vodil české motocyklové naděje

Karel Abraham vodil české motocyklové naděje

Během sváteční středy 8. května využil volného dne Karel Abraham, který spolu s dalšími českými mladíky zavítal na Slovensko, kde trénovali na Supermotu.

Během sváteční středy 8. května využil volného dne Karel Abraham, který spolu s dalšími českými mladíky zavítal na Slovensko, kde trénovali na Supermotu.

Zdroj: Pavel Carda st.

Volné pauzy mezi závody mistrovství světa silničních motocyklů využil k dobrému tréninku Karel Abraham, kterého na závodní trati doplnili další mladí čeští závodníci a naděje budoucnosti naší silnice, jenž také měli volno mezi svými závody. Trénink proběhl na Slovensku na kartingové dráze v Trebaticích. Předpověď počasí vypadala dobře a to se nakonec potvrdilo, takže si všichni mohli užít pěkný tréninkový den na Supermotech, které k přípravám využívá téměř každý závodník.

Tréninku se zúčastnili mladé naděje české silnice David Kubáň, jezdec IDM 300, který sedlal Supermoto Kawasaki 450, Petr Svoboda, závodník rakouského a českého mistrovství v Supermoto, jenž má Husqvarnu 450, Patrik Carda, jezdec Junior Cupu ADAC KTM, který vyrazil s KTM 450 a Petr Pelech, který také závodí v ADAC Junor Cupu a ten trénoval na Hondě 150. Hlavní hvězdou byl pochopitelně jezdec MotoGP Karel Abraham, který si sem přivezl svou Husqvarnu 450 Supermoto. Díky tomu se tak mohli jezdci porovnat nejen ve svých výkonech, ale bylo zajímavé sledovat i různé stroje na trati.

Během tréninku se soustředili hlavně na krátké závody na pět kol několikrát po sobě. Klukům, včetně Karla Abrahama, určitě nechyběla dravost, což dokonce zaujalo natolik, že se tu sešlo několik diváků. Všechny rozjížďky samozřejmě vyhrál Karel Abraham, ale za ním se kluci dobře prostřídali. Trénink navštívil i prezident slovenské motocyklové federace Miloš Baláž, syn slavného závodníka. S tréninkem byli všichni velice spokojeni a díky Karlovi se posunuli dál, protože to, co Abája předváděl, bylo jako z jiného světa.