Karel Abraham podepsal na dva roky u týmu Avintia Racing

Karel Abraham podepsal na dva roky u týmu Avintia Racing

Tým Reale Avintia Racing dnes oznámil, že podepsali dvouletou smlouvu s Karlem Abrahamem. Český závodník tak nadále zůstává v šampionátu MotoGP.

Tým Reale Avintia Racing dnes oznámil, že podepsali dvouletou smlouvu s Karlem Abrahamem. Český závodník tak nadále zůstává v šampionátu MotoGP.

Zdroj: Reale Avintia Racing

Tým Reale Avintia Racing s radostí oznamuje, že dosáhl dohody na dvouletou smlouvu s Karlem Abrahamem, takže českého 28letého závodníka uvidíme v šampionátu MotoGP i v sezónách 2019 a 2020.

Karel Abraham debutoval v mistrovství světa silničních motocyklů v roce 2005 ve třídě 125 ccm a po dvou sezónách přešel do střední třídy 250 ccm. V roce 2010 byla tato kategorie změněna na třídu Moto2, ve které v ten rok prožil silnou sezónu. Tu završil pódiovým umístěním v Japonsku a vítězstvím ve Valencii. Do MotoGP vstoupil v roce 2011 s Ducati a odjel tu pět sezón. Poté měl roční angažmá ve WSBK a do královské třídy se vrátil v roce 2017. Po návratu zažil největší úspěch v Argentině, kde startoval z první řady. Díky těmto zkušenostem dosáhl na dohodu s týmem, který mu pro příští sezónu poskytne Ducati Desmosedici GP18, takže očekává, že se bude pohybovat více vpředu.

Karel Abraham

„Jsem velice rád, že budu pokračovat v příštím roce v MotoGP a rád bych poděkoval za tuto příležitost týmu Reale Avintia Racing. Podepsali jsme v Silverstone, protože pro mě bylo důležité doladit každý detail smlouvy, hlavně v otázce toho, abych dostal konkurenceschopnou motorku. Za to musím také poděkovat za velkou pomoc od Luigiho Dall’Igny a Paola Ciabattiho z továrny Ducati. Důležitou věcí je to, že půjde o Ducati GP18 s nejnovější specifikací, která má v této sezóně dobré výsledky. Díky tomu věřím, že budeme schopni dosáhnout na opravdu dobré výsledky, takže už se na příští sezónu hodně těším.“

Raúl Romero – výkonný ředitel Esponsorama

„Jsem velice rád, že se k našemu týmu připojí Karel Abraham. Je to velký pracant, vyhrál v Moto2 a má spoustu zkušeností v MotoGP a s Ducati. Myslím, že s lepším materiálem a s prací celého týmu může Karel v příštím roce ukázat svůj pravý potenciál. Jsem také rád, že budeme v příštích dvou sezónách pokračovat s Ducati.“