Jorge Lorenzo vynechá MotoGP testy v Sepangu

Jorge Lorenzo vynechá MotoGP testy v Sepangu

Jorge Lorenzo má za sebou úspěšnou operaci zraněného zápěstí, ale spolu s týmem se domluvili, že vynechá únorové testy v Sepangu, aby se mohl plně zotavit.

Zdroj: Repsol Honda

Španěl Jorge Lorenzo má za sebou úspěšnou operaci zlomeného levého zápěstí, které si o víkendu poranil při tréninku v Itálii. Nikde zatím nebylo uvedeno, jak ke zranění došlo a o jaký trénink šlo, tým Repsol Honda jen uvedl, že šlo o jízdu v okolí Verony v Itálii. Po několika vyšetřeních bylo rozhodnuto, že musí v pondělí na operaci. Ta byla úspěšná a během ní dostal jezdec MotoGP do ruky titanový šroub, navíc byla provedena technikou s co nejmenším zásahem, aby se rána rychleji hojila a mohlo se co nejdříve začít s rekonvalescencí. Po operaci musel pětinásobný mistr světa zůstat 24 hodin v nemocnici na pozorování a za čtyři dny od zákroku může začít s fyzioterapií.

Jorge Lorenzo

Kvůli typu zranění se Jorge Lorenzo spolu s týmem Repsol Honda domluvil, že se nezúčastní oficiálního testu MotoGP v Sepangu. Ten se koná od 6. do 8. února, takže už nezbývá moc času na plné uzdravení. Honda i Jorge mají za cíl se plně zotavit a zúčastnit až dalšího testu v Kataru, který proběhne od 23. do 25. února. Když vezmeme v potaz, že i Marc Marquez se stále zotavuje po prosincové operaci ramene a Cal Crutchlow neseděl na motorce od zranění v Austrálii, má Honda jediného zdravého jezdce Takaaki Nakagamiho. Právě Cal se chce v Sepangu poprvé vrátit do sedla své motorky a vyzkoušet, jak na tom bude jeho zraněný kotník.

Kromě toho se nyní naplno připravují na oficiální představení týmu v Madridu, kde oslaví 25leté výročí týmu. To proběhne ve středu 23. února od 10:30 a živý přenos můžete sledovat na oficiálním YouTube kanálu týmu.

Video: Živý přenos z přestavení týmu Repsol Honda