Jakub Kornfeil: „Zítra musíme máknout“

Jakub Kornfeil: „Zítra musíme máknout“

Kuba Kornfeil má za sebou kvalifikaci, ve které skončil sice na 11. místě, ale do závodu odstartuje až ze zadních pozic. Jak dnešek hodnotí?

Kuba Kornfeil má za sebou kvalifikaci, ve které skončil sice na 11. místě, ale do závodu odstartuje až ze zadních pozic. Jak dnešek hodnotí?

Zdroj: TZ, MotoGP

V holandském Assenu byly dnes na programu tréninky a kvalifikace, ve kterých jsme mohli sledovat i českého závodníka Jakuba Kornfeila. Kuba během odpoledne zajel 11. místo s časem 1:43,030 a ztrátou 0,991 s, ale do zítřejšího závodu bude muset odstartovat až z 23. místa. To kvůli penalizaci, kterou dostal po včerejším druhém volném tréninku.

Jakub Kornfeil

CZ: „Dnešek byl pro nás docela těžký, protože pořád nemůžeme vychytat nastavení motorky.Včera jsme měli pár problémů, na které jsme se chtěli zaměřit. Pořád to ale není ono, ba naopak. I tak se v kvalifikaci podařilo zajet jedenácté místo, což není špatné. V porovnání s volnými tréninky je to ale někde jinde, takže do zítra musíme máknout, protože při momentální konstalaci by vzdálenost závodu byla extrémně složitá. Vše procházíme krůček po krůčku znova, takže věřím, že nejdeme ten správný recept. Závod budu mít bohužel ještě těžší kvůli penalizaci, která mě odsouvá až na 23. místo. Nevím, co k tomu říct. Někdy je to prostě ne úplně spravedlivé, ale to se nedá nic dělat. Jdeme do toho naplno a uvidíme. Držte palce!“

EN: “It’s been a difficult day for us. We still couldn’t find the right way for perfect setup. We finished yesterday with some feedback and work to do to improve. However, we still miss something. At the end of the day, 11th place in the qualifying isn’t that bad. Compared to free practices, we’re still little bit behind. Anyways, we will try to go through data step by step again to make the race distance the easiest possible. It won’t be easy because the penalty demotes me down to 23rd on the grid but we’ll definitely try our very best.“