Graziano Rossi: „Vale může závodit do 46“

Graziano Rossi: „Vale může závodit do 46“

Otec Valentina Rossiho Graziano promluvil pro italský Corriere Della Sera o svém synovi, který o víkendu oslaví jubilejní 40. narozeniny.

Otec Valentina Rossiho Graziano promluvil pro italský Corriere Della Sera o svém synovi, který o víkendu oslaví jubilejní 40. narozeniny.

Zdroj: MotoGP, Monster Yamaha MotoGP

Graziano Rossi, otec devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho, promluvil pro italskou publikaci Corriere Della Sera o svém synovi, který stále pokračuje v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. I přes to, že jsou závody na vrcholu velice náročné, Vale se tu drží, i když v sobotu 16. února oslaví 40. narozeniny.

Graziano Rossi, který je bývalým závodníkem ze 70. a 80. let, pověděl, že Valentino zažil několik dobrých let a věří, že může závodit dál. Podle něj může „jezdit až do 46 let.“ To by byl pohádkový konec příběhu „The Doctora“ vzhledem k jeho závodnímu číslu 46, které měl na svých motorkách celou svoji sezónu.

Konkurence v MotoGP je každý rok velice vysoká a k tomu Graziano pověděl: „Valentino se vrátí ve velice dobré formě, protože touha zůstat mladý se vás drží v každém věku. Oproti ostatním to vypadá, že byl schopný zabrzdit zub času.“

„Stejně jako před deseti lety je stále na svém vrcholu. Užívá si adrenalin z jízdy na motorce a zůstává před ostatními jezdci. Zažívá satisfakci, když jde spát a řekne si „dnes jsem udělal to nejlepší, co jsem mohl.“ Loni nevyhrál, ale má potenciál vyhrát znovu. To, že nevyhrál je proto, že Yamaha šla špatným směrem,“ dodal Graziano Rossi.

Valentino a Graziano Rossi

Valentino Rossi je stálicí depa MotoGP, zažil toho spoustu a při představení týmu Monster Energy Yamaha zavzpomínal na svůj poslední titul: „Rok 2009 byl skvělý. Celou sezónu jsem bojoval se svým týmovým kolegou a nakonec jsem byl schopný vyhrát šampionát. Na tuhle sezónu mám skvělé vzpomínky. Od té chvíle se změnila spousta věcí a zároveň nic. MotoGP se jako sport hodně změnilo. Úroveň je nyní vyšší a všichni pracují více, než před deseti lety. Z druhého pohledu od týmu se nezměnilo nic. Cítím se tam pořád stejně a s Yamahou už jsem dlouhou dobu a to více, než deset let, už od doby, co jsem byl mladý. Vždycky jsem tam měl skvělý pocit a myslím si, že atmosféra v týmu je důležitá pro dosažení dobrých výsledků.“

Vale dál mluvil o plánech pro letošní sezónu a také své motivaci. „Musíme dál tvrdě pracovat, protože hlavně v poslední době udělali naši soupeři dobrý pokrok. V tuhle chvíli si myslím, že jsou v MotoGP klíčové pneumatiky. Pořád se snažíme pracovat na tom, abychom pneumatiky pošetřili, takže v pátek pořád začínáte v hlavě s tím, abyste co nejvíce pošetřili pneumatiky. Je to těžká práce, protože je velice precizní. Můžete udělat rozdíl díky svému jízdnímu stylu, ale ve stejnou chvíli musíte tvrdě pracovat s inženýry. Myslím, že tohle je cíl pro tuto sezónu, pokud se budeme snažit vyhrát. Pocit, jaký mám, když jedu na motorce a hlavně chuť vítězství, to, co cítíte po dobrém víkendu, po vítězství nebo umístění na stupních vítězů je to, pro co jsem závodil. Tohle je moje hlavní motivace.“