Fotogalerie XLII. Nepomucký trojúhelník – červenec 2023

Fotogalerie XLII. Nepomucký trojúhelník – červenec 2023

Moje fotogalerie z letošního ročníku road racingových závodů v Nepomuku.

Zdroj: Vlastní

Závody v Nepomuku mají dlouholetou tradici, však se letos jel již 42. ročník Nepomuckého trojúhelníku. V posledních letech se jejich termín – poslední víkend v červenci – bohužel kryje se závody mistrovství světa Superbike v Mostě. Oba dva závodní podniky mám ráda a navíc, když už se v Brně nejezdí MotoGP, tak je Most dobrou náhradou. Nicméně volba padla na Nepomuk, čemuž se někteří divili. Mám tu totiž osobní zájmy v týmu sidecar, takže volba byla jasná. Navíc jsem v neděli slavila narozeniny, což je v prostředí road racingu vždy větší zážitek. Slavilo se prakticky celý víkend a všem ještě jednou moc děkuji za hezkou oslavu a přáníčka.

I když se závodí o prázdninách a dalo by se říct, že je to záruka hezkého počasí, opak je pravdou. Nepomuk jako by byl nějaký zakletý a v posledních letech je tu počasí nic moc. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy déšť střídal sluníčko a po intenzivní sprše se vše začalo rychle odpařovat a usychat, až na místa v lese a ve stínech samozřejmě. První sobotní tréninky se odjely na suchu, ale pak sprchlo a jelo se na vodě či usychající trati. Horší bylo nedělní probuzení. V jednu chvíli ani nebylo vidět na protější stany, jaká se přihnala průtrž. Depo tradičně sídlící na sportovišti mělo rázem vodní příkop v podobě běžeckého oválu a my, co jsme naštěstí parkovali na vedlejším parkovišti, jsme na tom byli o něco líp. Vodu se podařilo odvést pryč, a tak se se zpožděním závody rozjely. Kvůli zdržení musely být zrušeny vložené jízdy a závody zkráceny na 15 minut. Na trati bylo také hodně vody a nepomáhalo tomu další postupné pršení. Vždy to na chvíli odešlo, aby přišel další mrak. Tímto bych chtěla poděkovat všem pořadatelům, kteří to nevzdali a snažili se i přes tyto obtíže závody odjet. I já už byla skeptická a šla hned ráno vrátit vestu, protože situace nebyla dobrá a po špatných zkušenostech už v dešti stejně nerada fotím. S týmem jsme začali balit a že uvidíme. No nakonec i oni se zúčastnili svého závodu a odvezli si pěkné výsledky, na rychlost 4. místo a na pravidelnost 5. místo.

Dva roky jsem v Nepomuku osobně nebyla, takže to byl pěkný návrat. Díky všem, co se postarali o další závodní víkend a i těm, kteří dali přednost závodům na přírodních okruzích. Nyní už se chystám na další závody – Českou Tourist Trophy a IRRC v Hořicích.

Fotogalerie