Filip Salač po pátečních trénincích v Kataru

Filip Salač po pátečních trénincích v Kataru

Filip Salač hodnotí páteční volné tréninky v Kataru, kterými začala první Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů.

Filip Salač hodnotí páteční volné tréninky v Kataru, kterými začala první Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů.

Zdroj: TZ, Foto: MotoGP.com

Letošní sezóna mistrovství světa silničních motocyklů se dnes rozjela na okruhu Losail v Kataru. Grand Prix se tentokrát týká jen tříd Moto3 a Moto2, ale z českého pohledu máme co sledovat. Filip Salač, který je jediným naším závodníkem v mistrovství, dnes dobře zahájil sezónu a navázal na výborné výkony v předsezónních testech.

V prvním volném tréninku se jezdec týmu Rivacold Snipers držel mezi nejlepšími. Výsledkem byl čas na kolo 2:05,964, se kterým obsadil 6. místo. Během odpoledne se svou Hondou čas zlepšil na 2:05,765, což ale nestačilo na ostatní a je z toho 19. příčka, hlavně z důvodu, že se mu nepodařilo zlepšit čas v závěru tréninku. Zítra program pokračuje třetím volným tréninkem a kvalifikací, kde bude Filip Salač usilovat o postup do druhé části a zajetí co nejlepší pozice na startovním roštu.

Filip Salač na tiskové konferenci

Filip Salač

„Hned od začátku prvního volného tréninku se mi jelo skvěle. V prvním kole jsem hned zajel čas 2:07, což byl skvělý čas. Poté mi ale vůbec nefungovaly pneumatiky, protože jsme zvolili ty nejhorší, abychom měli na čem jezdit zítra pro boj ve druhé části kvalifikace. První volný trénink jsme moc neřešili, ale na závěr jsem na stejných pneumatikách zajel šestý čas. S tím jsem byl spokojený. Do druhého volného tréninku jsem také vstoupil docela silně, ale kvůli provozu na trati jsem nemohl využít nové pneumatiky pro zajetí rychlého kola. Poté jsem vyjel na použitých pneumatikách a moje závodní tempo bylo docela dobré, což dokazují časy. Na konci jsme s týmem udělali taktickou chybu a s novými pneumatikami jsem musel zajet sám rychlé kolo. Nezrychlil jsem, protože jsem udělal chybu ve čtvrté zatáčce, kterou jsem přebrzdil. Mrzí mě to, ale z jednoho špatného tréninku se svět nezboří. Víme, že jsme silní, navíc zítra můžeme nasadit dobré pneumatiky a zajet dobrý čas. Děkuji všem za podporu.“

Další program Grand Prix Kataru pro třídu Moto3 (časy uvedeny v SEČ):

Sobota 7. 3. 2020

10:55 – 11:35 – 3. volný trénink

15:05 – 15:20 – 1. část kvalifikace

15:30 – 15:45 – 2. část kvalifikace

Neděle 8. 3. 2020

11:10 – 11:30 – Warm Up

14:20 – závod