Filip Salač: „Nová trať se mi líbí, ale je těžká na naučení“

Filip Salač: „Nová trať se mi líbí, ale je těžká na naučení“

V Argentině se dnes rozjela druhá Grand Prix letošní sezóny a Filip Salač tak poprvé vyzkoušel trať okruhu Termas de Río Hondo během prvních volných tréninků.

V Argentině se dnes rozjela druhá Grand Prix letošní sezóny a Filip Salač tak poprvé vyzkoušel trať okruhu Termas de Río Hondo během prvních volných tréninků.

Zdroj: TZ

Velká cena Argentiny dnes odstartovala prvními volnými tréninky a na okruh Termas de Río Hondo poprvé vyrazil český závodník Filip Salač. Filip na této trati nikdy předtím nejezdil, takže se potřeboval okruh dlouhý 4,8 km co nejrychleji naučit. Zlepšování se projevilo při každém výjezdu na trať, kdy český závodník neustále zrychloval.

Filip maximálně využíval čas na trati a patřil k nejaktivnějším jezdcům ve startovním poli třídy Moto3. Na konci prvního volného tréninku v posledním 17. kole zajel čas 1:53,075. Oproti úvodním kolům se postupně zlepšil o tři vteřiny a obsadil 26. místo. Bohužel se během dne potýkal se zavírajícím se předkem a na závěr kvůli problémům s elektronikou nemohl zajet poslední rychlá kola. Nakonec skončil s časem 1:52,080 na 27. místě se ztrátou 2,188 vteřiny na prvního Johna McPhee.

Filip Salač

„Trať se mi od prvního volného tréninku líbí. Jede se mi na ní dobře, ale je těžká na naučení se stopy kvůli tomu, jak je široká a rychlá. Samozřejmě, že mám rezervy jak při výjezdech ze zatáček, tak při brzdění. V prvním volném tréninku jsme se snažili nastavit motorku, ale moc se nám to nedařilo, protože i ve druhém volném tréninku přetrvávaly problémy s přední částí motorky. Pořád se mi to zavíralo při brzdění. Když jsme ke konci tréninku nasadili nové pneumatiky, tak jsem objel jedno rychlé kolo a poté mi začala motorka zhasínat a musel jsem zajet do boxů. Byla to elektronická chyba, kterou se nám snad podařilo vyřešit. Uvidíme zítra. Jsem celkem zklamaný z pozice. Mrzí mě, že se mi vypínala motorka, protože si myslím, že bych ve druhém nebo třetím kole se skupinou rychlých jezdců jel mnohem rychleji. Byly to zatím volné tréninky, takže mám šanci zítra. Děkuji všem, co mě podporují a dál mi držte palce.“

Další harmonogram třídy Moto3 Velké ceny Argentiny (časy uvedeny v SEČ):

Sobota 30. 3. 2019: 3. volný trénink (13:00 – 13:40), kvalifikace (16:35 – 17:15 – 2 části)

Neděle 31. 3. 2019: Warm Up (14:40 – 15:00), závod (17:00)