Filip Salač: „Na novou trať se těším“

Filip Salač: „Na novou trať se těším“

Filipa Salače čeká druhá Grand Prix letošní sezóny, která se koná na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině. Na této trati je český závodník poprvé, takže si bude muset co nejrychleji zvyknout na nové prostředí.

Filipa Salače čeká druhá Grand Prix letošní sezóny, která se koná na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině. Na této trati je český závodník poprvé, takže si bude muset co nejrychleji zvyknout na nové prostředí.

Zdroj: TZ

Letošní sezóna mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje o nadcházejícím víkendu Velkou cenou Argentiny, kde se jede na okruhu Termas de Río Hondo. S úplně novým prostředím se bude muset rychle seznámit Filip Salač, závodník ve třídě Moto3 v týmu Redox Prüstel GP.

Český jezdec je v šampionátu nováčkem a v Argentině nikdy předtím nezávodil ani netestoval. Kvůli tomu bude každá minuta strávená na trati důležitá pro rychlou adaptaci, učení se a také doladění co nejlepšího nastavení závodní KTM.

Mezi závody v Kataru a Argentině se Filip věnoval rekonvalescenci po těžkém pádu z Kataru a také tréninku na motokrosové motorce a v posilovně.

Filip Salač

Filip Salač

„Právě jsme přiletěli do Argentiny, kde vše připravujeme na závody. Na víkend se moc těším, protože to je pro mě všechno nové a hlavně mě čeká nová trať. Z toho důvodu vůbec nevím, jak na tom na začátku budu, ale to je stejné pro všechny nováčky. Od prvního tréninku do toho dám všechno a budu pracovat mnohem víc, než v Kataru. Myslím si, že bychom mohli zajet o něco lepší výsledek, než v Kataru, kde jsem neměl takové štěstí a měl pád. Pokud bych tam odjel kvalifikaci, mohlo to být lepší, ale nedá se nic dělat. Katar je za námi a nyní se chci soustředit na další závody. Na Argentinu se těším, takže držte palce mě i Kubovi Kornfeilovi. Všem moc děkuji za podporu a pomoc, že tu můžu být. Velké díky všem partnerům, panu Šťovíčkovi a rodině.“

Harmonogram třídy Moto3 Velké ceny Argentiny (časy uvedeny v SEČ):

Pátek 29. 3. 2019: 1. volný trénink (13:00 – 13:40), 2. volný trénink (17:15 – 17:55)

Sobota 30. 3. 2019: 3. volný trénink (13:00 – 13:40), kvalifikace (16:35 – 17:15 – 2 části)

Neděle 31. 3. 2019: Warm Up (14:40 – 15:00), závod (17:00)