Číslo 69 bude při GP Americas vyřazeno ze závodů Grand Prix

Číslo 69 bude při GP Americas vyřazeno ze závodů Grand Prix

V poctě Nickymu Haydenovi bude jeho závodní číslo 69 při Velké ceně Ameriky na okruhu COTA vyřazeno ze závodů Grand Prix.

V poctě Nickymu Haydenovi bude jeho závodní číslo 69 při Velké ceně Ameriky na okruhu COTA vyřazeno ze závodů Grand Prix.

Zdroj: MotoGP

Závodní číslo Nickyho Haydena69 – který nás opustil v roce 2017 při tragické nehodě, bude vyřazeno ze závodů Grand Prix. To ve vzpomínce a poctě jezdci MotoGP, který v mistrovství světa silničních motocyklů zažil skvělou kariéru včetně zisku titulu mistra světa a byl velkou osobností i mimo závodní okruh. Slavnostní akt se uskuteční při Red Bull Grand Prix Americas na okruhu COTA v Austinu.

První Nickyho úspěch přišel v roce 2003, kdy byl nováčkem a získal umístění na stupních vítězů. První vítězství přišlo o dva roky později a v následující sezóně v roce 2006 se stal mistrem světa. Jeho začátky byly na dirt tracku, odkud si do silničních závodů přinesl vášeň pro tento sport, lidskost a talent, kdy se z národního jezdce stala hvězda mezinárodní. Z paddocku GP odešel na konci roku 2015, kdy byl rovnou uveden do síně legend a poté závodil v mistrovství světa Superbiků. Nyní bude jeho číslo 69 navždy spojeno s „Kentucky Kidem“ a nikdo další ho nebude moci používat.

Nicky Hayden

Earl Hayden – otec Nickyho Haydena

„Je to pro nás velká pocta, že se Nickyho číslo 69 v Austinu vyřadí z Grand Prix závodů. Je velice povzbuzující, že se to stane při americkém závodě, protože tyto závody pro Nickyho hodně znamenaly a každý rok se na ně hodně těšil. Pro mě osobně to bude velice speciální akce, protože 69 bylo moje číslo, když jsem závod a byl jsem velice hrdý na to, že se stejným číslem Nicky závodil celou svoji kariéru. Za celou naši rodinu chci hlavně poděkovat Dorně za uctění Nickyho tímto speciálním způsobem, stejně tak za spoustu dalších gest, které udělali pro naši podporu v tak těžkých časech.“

Carmelo Ezpeleta – výkonný ředitel Dorna Sports

„Jsem hrdý, že můžeme oznámit, že číslo 69 vyřadíme ze závodů Grand Prix. Nicky Hayden byl jednou z největších osobností tohoto paddocku a skvělým příkladem jezdce na trati i mimo ní. Je mi velkou ctí pojistit jeho dědictví tím, že číslo 69 zůstane synonymem legendy a mistra.“