Casey Stoner a Ducati rozvázali spolupráci

Casey Stoner už nebude nadále testovacím jezdcem Ducati. Bývalý mistr světa pracoval na vývoji nejen Desmosedici GP, ale také Panigale V4.

Zdroj: Ducati

V roce 2016 zajásali všichni fanoušci Ducati, když se do barev italské továrny vrátil Casey Stoner. Australan sice už nezávodil, ale stal se testovacím jezdcem a důležitým článkem při vývoji speciálu pro královskou třídu MotoGP Desmosedici GP. Ta se díky práci v Ducati Corse nakonec stala jednou z nejsilnějších motorek na startovním roštu. Kromě vývoje v MotoGP se dvojnásobný mistr světa podílel i na vývoji Ducati Panigale V4, která nastartovala novou éru této produkční motorky. Samozřejmě, že byl Casey Stoner také ambasadorem značky a fanoušci ho mohli vidět i na akci World Ducati Week.

Casey Stoner

Casey Stoner

„Děkuji Ducati za skvělé vzpomínky a hlavně za podporu a nadšení fanoušků Ducati, když jsme spolu mohli sdílet vášeň pro závodění a motocyklismus, budu na to vždy vzpomínat. Během posledních tří let jsem si skutečně užíval svou práci s testovacím týmem, inženýry a techniky při práci na zlepšení balíčku Desmosedici GP. Upřímně, chci týmu popřát všechno nejlepší do jejich budoucího úsilí.“

Claudio Domenicali – výkonný ředitel Ducati

„Casey je a navždy zůstane v srdcích Ducatistů. Všichni mu chceme poděkovat za důležitou spolupráci, kterou nám nabídl v posledních třech letech. Díky jeho technickému přínosu a podnětů, naší práci a zpětné vazbě od továrních jezdců a Michele Pirra jsme mohli z Desmosedici GP vytvořit jednu z nejkonkurenceschopnějších motorek na startovním roštu Kromě toho byly velice precizní a užitečné jeho rady při vývoji našich produkčních strojů. Ducati a spousta jejích fanoušků mu upřímně děkují a přejí jemu i jeho rodině jen to nejlepší do klidné a šťastné budoucnosti.“

Autor příspěvku: Eva

Už pár let se pohybuji v motocyklovém prostředí jako redaktorka, která přináší aktuální informace ze závodního dění různých šampionátů, ale zajímám se také o novinky motorek a vše, co je spojeno s jednou stopou.