Casey Stoner a Ducati rozvázali spolupráci

Casey Stoner a Ducati rozvázali spolupráci

Casey Stoner už nebude nadále testovacím jezdcem Ducati. Bývalý mistr světa pracoval na vývoji nejen Desmosedici GP, ale také Panigale V4.

Casey Stoner už nebude nadále testovacím jezdcem Ducati. Bývalý mistr světa pracoval na vývoji nejen Desmosedici GP, ale také Panigale V4.

Zdroj: Ducati

V roce 2016 zajásali všichni fanoušci Ducati, když se do barev italské továrny vrátil Casey Stoner. Australan sice už nezávodil, ale stal se testovacím jezdcem a důležitým článkem při vývoji speciálu pro královskou třídu MotoGP Desmosedici GP. Ta se díky práci v Ducati Corse nakonec stala jednou z nejsilnějších motorek na startovním roštu. Kromě vývoje v MotoGP se dvojnásobný mistr světa podílel i na vývoji Ducati Panigale V4, která nastartovala novou éru této produkční motorky. Samozřejmě, že byl Casey Stoner také ambasadorem značky a fanoušci ho mohli vidět i na akci World Ducati Week.

Casey Stoner

Casey Stoner

„Děkuji Ducati za skvělé vzpomínky a hlavně za podporu a nadšení fanoušků Ducati, když jsme spolu mohli sdílet vášeň pro závodění a motocyklismus, budu na to vždy vzpomínat. Během posledních tří let jsem si skutečně užíval svou práci s testovacím týmem, inženýry a techniky při práci na zlepšení balíčku Desmosedici GP. Upřímně, chci týmu popřát všechno nejlepší do jejich budoucího úsilí.“

Claudio Domenicali – výkonný ředitel Ducati

„Casey je a navždy zůstane v srdcích Ducatistů. Všichni mu chceme poděkovat za důležitou spolupráci, kterou nám nabídl v posledních třech letech. Díky jeho technickému přínosu a podnětů, naší práci a zpětné vazbě od továrních jezdců a Michele Pirra jsme mohli z Desmosedici GP vytvořit jednu z nejkonkurenceschopnějších motorek na startovním roštu Kromě toho byly velice precizní a užitečné jeho rady při vývoji našich produkčních strojů. Ducati a spousta jejích fanoušků mu upřímně děkují a přejí jemu i jeho rodině jen to nejlepší do klidné a šťastné budoucnosti.“