Big Shock Racing se chystá na Baja Poland a už připravuje další tour „Posedlí Dakarem“

Big Shock Racing se chystá na Baja Poland a už připravuje další tour „Posedlí Dakarem“

Martin Macík v kamionu prožene osobáky na Baja Poland, Jan Brabec uvězněn v tělocvičně. Posedlost Dakarem se vrací…    

Martin Macík v kamionu prožene osobáky na Baja Poland, Jan Brabec uvězněn v tělocvičně. Posedlost Dakarem se vrací…    

Zdroj: TZ

Posádka dakarského týmu Big Shock Racing ve složení Macík, Tomášek, Švanda se osvědčila už ve Španělsku, když vyhrála závod Baja Aragon. Teď se čeští závodníci těší na Baja Poland, rallye Světového poháru cross country, která startuje 29. srpna. V kabině žlutého kamionu Iveco, pojmenovaného Karel, zřejmě bude veselo. Nový dakarský speciál, vyrobený v sedlčanských dílnách, si to tentokrát rozdá s osobními automobily. Karel totiž bude jediným kamionem ve startovním poli.

V Polsku bude chybět jen motocyklista Jan Brabec, který momentálně dostává zabrat na specializované pražské klinice, kde v přísném režimu nabírá formu po zranění z tuniských testů. Týmový rebel si vede statečně a plánuje, že do 14 dní naskočí na dakarskou motorku.

 Čas mezi závody, tréninky a prací v dílnách vyplňuje tým Big Shock Racing také organizováním 2. ročníku projektu Posedlí Dakarem, díky kterému se bezprostředně po návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii Martin MacíkJan Brabec opět potkají s fanoušky. Po loňském nečekaném úspěchu, kdy byly všechny sály beznadějně vyprodané ještě před začátkem Dakaru, proběhne příští ročník v devíti městech ČR a tour se zastaví také na Slovensku.

 

Macíkův kamion změří síly s osobními vozy 

“Baja Poland je další super trénink na Dakar. Najezdíme stovky kilometrů na rychlé, technické, písečné trati. Potřebujeme dál pracovat na Karlovi, hlavně na detailech tlumení, motoru a kabiny. Navíc nás baví honit se v kamionu s osobáky. Rádi bychom byli v TOP 10,“ říká Martin Macík. Nový mechanik David Švanda si dále ladí svá hejbátka v kabině, aby měl během jízdy dokonalý přehled o všech důležitých parametrech i kondici týmového kamionu. Pro navigátora Františka Tomáška je důležité zvyknout si na nový vůz a sladit se s Martinem a Davidem, i když navigace v Polsku pro něj bude spíš rutinní záležitostí. Posádka také očekává, že se podaří vyzkoušet výměnu pneumatiky v závodním tempu. „A hlavně se na nás v Polsku těší spousta fanoušků. A my na ně. Nejlepší je travnatá esíčková pasáž na konci trati, kde je pokaždé hromada diváků a všichni čekají, až kolem pojede náš kamion, největší auto závodu,“ doplňuje navigátor František Tomášek.  

Brabec tráví prázdniny v tělocvičně

Motocyklista týmu Big Shock Racing Jan Brabec kvůli zranění, které si pořídil při tréninku v Tunisu, ještě polskou rallye vynechá. Aby byl co nejdříve fit, svěřil se momentálně do šikovných rukou fyzioterapeutů na pražské klinice, kde se rychle dostává do formy. Ale tvrdá dřina je stále nezbytnou součástí léčby. Brabčák tráví v tělocvičně minimálně 4 hodiny každý den. Posilovací cviky střídají rotoped a fyzioterapii. „Jsem v Praze druhý týden a intenzivně makáme. Záda se spravila, prsty už jsou dobré, vrátila se mi do nich síla. Teď děláme na koleni a snažíme se odstranit bolesti v noze. Mám speciální dietu pro obnovení tkání, která by měla také pomoci. Za 14 dní už chci zkusit dakarskou motorku. Občas to bolí, ale fňukat nebudu. Fanoušci mě dost hecují a podporují, takže se nemůžu ulejvat. Mám tady z toho radost. Jde to dobrým směrem. Díky všem,“ vzkazuje Jan Brabec.

Klan Posedlých Dakarem se znovu sejde

A tým Big Shock Racing se, v čase mezi závody a vylepšováním kondice jezdců či závodních strojů, zaměstnává také přípravou 2. ročníku projektu Posedlí Dakarem. Série besed se rozjede hned po návratu Martina Macíka a Jana Brabce ze Saudské Arábie, v lednu a únoru 2020. Během předchozí tour byly všechny vstupenky beznadějně vyprodány dlouho před termíny akcí. Čerstvé zážitky, autentická videa promítaná na filmových plátnech nebo historky ze zákulisí nejnáročnějšího motoristického závodu okořeněné osobitým humorem obou českých závodníků, to vše čeká na fanoušky i v příštím roce. A k tomu několik novinek, aby dakarská setkání byla ještě zajímavější. „Už teď sbíráme materiály, točíme videa. Hlavně Brabčák už má slušnou zásobu extrémních zážitků. Fanoušci se mají na co těšit. A my také,“ říká Martin Macík, který na svých sociálních sítích už brzy ohlásí, ve kterých městech se dakarské večírky uskuteční a jak bude probíhat předprodej, jehož start je předběžně naplánován na září.

Video: Baja Aragon 2019