Úspěšný závěr sezóny pro FS12 Racing Team

Na okruhu ve Vysokém Mýtě letos na jaře začala a minulý víkend také skončila sezóna českého Miniracingu. Tým FS12 Racing má za sebou úspěšnou první sezónu v tomto šampionátu, když jezdci pravidelně bojovali o stupně vítězů a někteří si zajistil postup do finále FIM MiniGP ve Valencii.

Zdroj: Tisková zpráva, Foto: Dušan Belica

Letošní sezóna seriálu Miniracing ČR je u konce. Poslední závodní podnik se odjel minulý víkend na okruhu ve Vysokém Mýtě. Svou premiérovou sezónu zde také úspěšně dokončil tým FS12 Racing Team, který letos do šampionátu vstoupil velice dobře. Jezdci napříč všemi kubaturami předváděli pěkné a vyrovnané souboje s ostatními soupeři, nejednou si odvezli poháry za stupně vítězů a co víc, bojovali až do konce o účast ve finále FIM MiniGP ve Valencii. Šimon KučeříkViktor Čech to dokázali, takže je uvidíme v závodech pořádaných při MotoGP. Zde se také setkají se spolumajitelem týmu a mentorem jezdců – Filipem Salačem.

Michal Salač ml. – spoluzakladatel týmu a rider coach

„Ve Vysokém Mýtě to pro náš tým FS12 Racing Team byl poslední závod Miniracingu FIM MiniGP Czech 2024. Přivítalo nás zde příjemné počasí posledního letního víkendu tohoto roku. Od čtvrtka probíhala příprava a klukům se ve všech kategoriích dařilo.

Ve třídě FIM MiniGP 160, kde postupují první dva jezdci, a ve třídě 190, kde postupují první tři, k závodu ve španělské Valencii, jsme bojovali o postupy. Ve Valencii nás ve třídě MiniGP 160 bude reprezentovat náš teprve jedenáctiletý talentovaný pilot Šimon Kučeřík, který letos obsadil druhé místo celkově. Za celou letošní sezónu si zaslouží velkou pochvalu, protože nejenže postoupil a stal se vicemistrem, ale navíc startoval ve dvou kategoriích MiniGP 160 a od poloviny sezóny kvůli nízkému věku také ve třídě 190, což svědčí o jeho kvalitách a pevné vůli neustále se zlepšovat.

Další naši jezdci v této třídě, slovenští zástupci Šimon Urbančok a Tobias Král, si letos také vedli nad očekávání. Prvně jmenovaný se letos umístil na krásném čtvrtém místě. Rád bych vyzdvihl jeho výkonnostní růst během celé sezóny. Šimon k závodění přistupuje na svůj věk velmi profesionálně, závodění ho baví, naslouchá a snaží se postupnými kroky dostat k nejvyšším příčkám. Tobias letos skončil celkově pátý a také zaslouží velikou pochvalu. V loňské sezóně ještě jezdil kategorii Minibike Junior B a letos rovnou naskočil do třídy FIM MiniGP 160. Za mě Tobi udělal obrovský krok dopředu. Je ještě na čem pracovat, ale nic není hned a věřím, že v příští sezóně s tímto tempem může pomýšlet na nejvyšší příčky.

Ve třídě FIM MiniGP 190 jsme měli hned tři zástupce: Viktora Čecha, který dokončil na celkovém druhém místě a zajistil si postup na finálový závod ve Valencii. V závodech pak obsadil třetí a druhé místo. Náš další zástupce v této třídě byl Adam Vyskočil, který skončil letos celkově čtvrtý. Je to velmi rychlý talentovaný jezdec a do budoucna věřím, že o něm ještě uslyšíme. Nicméně na výsledku letošní sezóny a celkovým umístěním se do jisté míry podepsala psychika a špatné starty. V této velice vyrovnané třídě stodevadesátek je klíčem k úspěchu i dobrá kvalifikace a dobrý start. Není snadné předjíždět, ale Adam má určitě co nabídnout a nemá se za co stydět. I jemu patří uznání. Během závodních víkendů pracoval na 110 %. Šance na postup tu do posledních závodů byla, ale bohužel po chybě a pádu v prvním závodě v Mýtě se tato naděje rozplynula. Během víkendu pracoval na maximum a patřil mezi nejrychlejší jezdce a udělal co se dalo – i to jsou závody.

Šíma Kučeřík si v Mýtě dojel v prvním závodě zaslouženě pro druhé místo a v druhé jízdě obsadil 5.místo. Ve stodevadesátkách jel, jak jsem zmínil, až od poloviny sezóny kvůli věku a hned patřil k nejrychlejším v této třídě.

Ve třídě Ohvale 110 máme slovenského talentovaného jezdce Alexe Betáka, který obsadil celkově třetí místo. V Mýtě si v kvalifikaci vyjel pole position a v obou závodech pak dojel dvakrát druhý s minimální ztrátou na prvního, kde o umístění rozhodl start. Alex zajel velice pěkně a s časy, které zajížděl v závodě, by se vešel do první pětky ve třídě stošedesátek, takže to byl velmi pěkný výkon.

Náš nejmladší zástupce Patrik Stránský, účastník kategorie Minibike Junior A, se umístil na celkovém 4.místě. Pro Patrika to byla první závodní sezóna a závod od závodu se neustále zlepšoval. A my jako tým ho do budoucna podpoříme v jeho růstu. Je důležité, že ho závody baví a věříme, že z něho může vyrůst kvalitní závodník.

Závěrem bych dodal, že to byla první sezóna našeho nově vzniklého týmu a za sebe mohu říct, že vše fungovalo na jedničku. Máme určité věci, které chceme vylepšit, ale celkově jsme s průběhem letošní sezóny velice spokojení a máme do budoucna na čem stavět. Dále bych rád poděkoval našim partnerům za podporu, bez které by se to neobešlo, rodičům jezdců a jezdcům za reprezentaci, našim mechanikům a všem co nám fandí. Děkujeme.“

Jezdci týmu FS12 Racing Team a jejich výsledky ze závěrečného podniku ve Vysokém Mýtě a celkové výsledky sezóny:

#83 Patrik Stránský (CZ) – Minimoto Junior A – 2. + 2. místo / v sezóně 4. místo

#100 Alex Beták (SK) – Ohvale 110 – 2.+ 2. místo / v sezóně 3. místo

#16 Tobias Král‘ (SK) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 5. + 5. místo / v sezóně 5. místo

#99 Šimon Urbančok (SK) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 4. + 4. místo / v sezóně 4. místo

#100 Šimon Kučeřík (CZ) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 3. + 2. místo / v sezóně 2. místo

#2 Viktor Čech (CZ) – Ohvale 190 (FIM MiniGP) – 3. + 2. místo / v sezóně 2. místo

#79 Adam Vyskočil (CZ) – Ohvale 190 (FIM MiniGP) – DNF + 3. místo / v sezóně 4. místo