FS12 Racing Team hodnotí druhé závody v Chebu

Předposlední závody letošní sezóny seriálu Miniracing ČR se odjely na okruhu v Chebu, kde se letos jelo již podruhé. Tentokrát však panovalo mnohem lepší počasí a všichni si závody užili. Jezdci týmu FS12 Racing Team předvedli další dobré výkony a tým je spokojen.

Zdroj: Tisková zpráva, Foto: Dušan Belica

Letošní sezóna šampionátu Miniracing ČR se blíží do svého konce. O uplynulém víkendu se odjely předposlední závody tohoto roku. Tentokrát opět zavítali na okruh v Chebu, kde se jelo letos již v červnu. Nyní však nepršelo a všichni si užili hezké počasí. Jezdci týmu FS12 Racing Team potvrdili svou dobrou formu a stále se pohybují mezi nejlepšími, navíc se neustále zlepšují. Někteří opět vystoupali na stupně vítězů. Nyní už se vše připravuje na poslední závody sezóny ve Vysokém Mýtě, kde se také rozhodne, kdo se zúčastní finále MiniGP ve Valencii.

Michal Salač ml. – spoluzakladatel týmu a rider coach

„V Chebu bylo tentokrát dobré počasí, takže jsme si závody naplno užili na suchu. Začal bych u minibiků, kde máme nejmladšího člena týmu Patrika Stránského. Ten se v kvalifikacích umístil na 7. místě a v závodech dojel čtvrtý. U Patrika je během celé sezóny vidět pěkný progres a věřím tomu, že se i v dalších závodech bude dále zlepšovat. Ve třídě Ohvale 110 se nám dařilo nejlépe, protože náš slovenský zástupce Alex Beták vyjel pole position. V obou závodech předvedl pěkný výkon, dojel vždy na bednu. Ve druhém závodě udělal velký progres a bojoval o vítězství. Nakonec to stačilo na druhé místo, ale i tak si zaslouží pochvalu za perfektní výkon.

Ve třídě Ohvale 160 zajel v kvalifikacích nejlépe Šíma Kučeřík, který skončil druhý, za sebou se pak seřadili na čtvrté a páté místo Šimon Urbančok a Tobias Král. V závodech vyhrál Olaf Kozlowski, který v prvním závodě vyhrál stylem start – cíl. Šíma Kučeřík jel hned za ním, dělal, co mohl a jel až za limitem motorky, což jsme všichni viděli poté na datech. Bohužel to nestačilo, ale zaslouží si pochvalu a uznání, jak z motorky dostává absolutní maximum. Tobias odstartoval před svým krajanem, a nakonec si ho hlídal až do konce závodu a dojel před ním. Oba dva kluci udělali od prvního Chebu velký progres, zlepšili si časy. Je vidět, že jdeme správným směrem a kluci odvádí dobrou práci. Ve druhém závodě to dopadlo podobně, jako v tom prvním. Šíma Kučeřík opět předvedl skvělý výkon, ale pořád nám na Olafa něco chybělo. Předvedl perfektní výkon a nemá se za co stydět. Druhý Šimon s Tobiasem si tentokrát prohodili pozice a celkově to byla pěkná podívaná.

Ve třídě Ohvale 190 máme také tři zástupce. Viktor Čech v kvalifikacích skončil třetí, za ním skončil čtvrtý Adam Vyskočil a vedle něj se do druhé řady postavil pátý Šíma Kučeřík, který právě jezdí dvě třídy. Opět ho musím pochválit, jezdí dvě kategorie, přesedá z jedné motorky na druhou, jede čtyři závody za den a k tomu tréninky, takže si zaslouží uznání. Zajel velice dobré časy. První závod ovládl Roman Durdis, za ním dojel Viktor Čech. Následně jsme potřebovali, aby se Adam Vyskočil dostal před maďarského jezdce Tamase Lukacse Adam udělal na začátku závodu chybu, propadl se na páté místo, ale poté zabojoval a nakonec předjel dva jezdce a hlavně zmiňovaného Tamase, takže splnil cíl a zaslouží si pochvalu. Na šestém místě dojel Šíma Kučeřík, pro kterého je to náročné. Zajel velice pěkně. Ve druhém závodě vyhrál zase Roman ve stylu start – cíl s velkým náskokem, takže mu patří velká gratulace, byl to skvělý výkon. Na druhém místě dojel tentokrát maďarský jezdec a třetí Viktor Čech. Bohužel Adam Vyskočil dojel až čtvrtý, takže nám maďarský závodník trochu odskočil bodově. To je důležité sledovat kvůli postupu do finále ve Valencii. Kvůli tomu budeme muset bojovat až do posledního závodu ve Vysokém Mýtě. Bude to velice zajímavé a hlavně napínavé. Jinak to byl od Adama dobrý výkon a zajížděl dobré časy. Oproti minulému víkendu v Chebu se zlepšil o 1,5 vteřiny, takže je to velice dobrý progres. Navíc zajížděl stabilní časy celý závod. Šíma opět dojel šestý, ale patří mu pochvala za celý víkend.

Na závěr musím pochválit celý tým a všem poděkovat za skvělou práci, kterou odvedli. Také týmu kolem Davida Kučeříka, který s Kájou chystá všechny týmové motorky. Dělají skvělou práci. Dále díky všem tátům od kluků, všem partnerům a těm, co nám fandí a drží palce. Moc si této podpory vážíme. Nyní už se těšíme na poslední závody ve Vysokém Mýtě.“

Další a zároveň poslední závody českého Miniracingu se pojedou ve Vysokém Mýtě 20. – 21. 9. 2024.

Jezdci týmu FS12 Racing Team a jejich výsledky z druhého podniku v Chebu:

#83 Patrik Stránský (CZ) – Minimoto Junior A – 4. + 4. místo / celkově 4. místo / průběžně v sezóně 4. místo

#100 Alex Beták (SK) – Ohvale 110 – 3.+ 2. místo / celkově 2. místo / průběžně v sezóně 3. místo

#16 Tobias Král‘ (SK) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 4. + 5. místo / celkově 5. místo / průběžně v sezóně 5. místo

#99 Šimon Urbančok (SK) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 5. + 4. místo /celkově 4. místo / průběžně v sezóně 4. místo

#100 Šimon Kučeřík (CZ) – Ohvale 160 (FIM MiniGP) – 2. + 2. místo / celkově 2. místo / průběžně v sezóně 2. místo

#2 Viktor Čech (CZ) – Ohvale 190 (FIM MiniGP) – 2. + 3. místo / celkově 2. místo / průběžně v sezóně 2. místo

#79 Adam Vyskočil (CZ) – Ohvale 190 (FIM MiniGP) – 3. + 4. místo / celkově 4. místo / průběžně v sezóně 4. místo