Předposlední závody MMČR Miniracing se odjely v Třinci

Třinecký okruh hostil další závody letošní sezóny mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing, kdy šlo zároveň o předposlední podnik tohoto roku.

Zdroj: TZ, Foto: Lukáš Mikulenka

Letošní sezóna mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing míří ke svému konci. Druhý zářijový víkend se jelo na okruhu Steelring v Třinci a deváté závody roku 2019 byly vypsány pro všechny třídy v seriálu, tedy MMČR Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Minimotard, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP a mezinárodní přebor ČR ve třídě Mini GP O. Součástí programu byly i ukázkové jízdy Akademií. Pro třídy Mini GP a Jawa 50 šlo o poslední závody roku.

Jak bývá zvykem, třinecký okruh byl velice dobře připravený, poskytl skvělé zázemí a standardní je také obětavá práce pořadatelů. Bohužel k Třinci také patří nepříznivé počasí a to se podepsalo na programu i tentokrát. Po dojetí všech prvních jízd se jury závodu rozhodla, že z důvodu velkého časového skluzu a velmi nebezpečných podmínek na trati způsobených počasím druhé závodní jízdy ruší.

Minimoto Junior A

Trojice jezdců Vít Bromovský, Nikolas Zanin a Roman Durdis si letos přivlastnila pozice na stupních vítězů ve třídě Minimoto Junior A a nebylo tomu jinak ani v Třinci. Staronovým mistrem České republiky se stal Vít Bromovský. O místech za ním ale stále není rozhodnuto a při posledních závodech v Českých Budějovicích se bude bojovat o titul vicemistra. Nikolas Zanin má před Romanem Durdisem náskok pouhých deseti bodů a to slibuje zajímavou bitvu.

Minimoto Junior B

Suverénním mistrem České republiky v kategorii Minimoto Junior B se stal Adam Vyskočil, který ani v Třinci před sebe nikoho nepustil. Deváté narozeniny oslavil vítězstvím a titulem, což je skvělý dárek, ke kterému gratulujeme. Jan Verner dojel tradičně druhý a pokud mu forma vydrží, zajistí si při posledních závodech titul vicemistra. Příjemným překvapením byl bronz pro Adama Milana Crháka, který jel svůj první závod v sezóně.

Senior Open 50

Ani v Třinci nebyl Tomáš Zdařil z třídy Senior Open 50 k poražení. S absolutním počtem bodů má proto bez pochyb zajištěn titul s obrovským náskokem. Na stupních vítězů ho doplnili Petr Bican a Pavel Veselý.

Mini GP Stock

Závod Mini GP Stock byl obrovským dramatem hned od samotného začátku. Před závodem začalo pršet a proto musel být závod odložen, aby mechanici stihli přezout pneumatiky. Hned na začátku závodu měl na mokré trati těžký pád Matyáš Eliáš a závod musel být zastaven. Jezdec byl ošetřen, ale naštěstí byl pouze otřesen. Po několika minutách byl ve zrychlené startovní proceduře závod opět odstartován. Výborný výkon na mokru předváděl Daniel Tureček, kterého pronásledovali Jan Skoupý a Eduard Dobrovodský. Po dalším těžkém pádu musel být závod předčasně ukončen, ale naštěstí byli všichni závodníci v pořádku a tři jmenovaní si v tomto pořadí došli pro ceny.

Mini GP Open

Třída Mini GP Open slibovala obrovský boj o titul mezi Michalem Prokešem a Jakubem Gureckým, ale vše nakonec dopadlo úplně jinak. Michal Prokeš, který od prvního závodu držel v šampionátu první místo, měl v dopoledním tréninku pád. Při něm si velmi nešťastně poranil prst a závody pro něj skončily. V kvalifikaci naopak Jakub Gurecký zadřel motor a pro jeho motocykl závody skončily také. Michalové Prokešové (otec a syn) se rozhodli Jakubovi zapůjčit vlastní stroj, aby mohl závodit. Tím se připravili o titul mistra České republiky, neboť Jakubovi k zisku titulu stačilo třetí místo, na kterém dojel. Pánové Prokešové si zaslouží uznání! Samotný závod ovládl Marek Kindermann stylem start-cíl. Pro stříbro si dojel Vojtěch Vyzíbla, což byl jeho nejlepší výkon v sezóně. V poháru Ohvale, který se jede jako součást Mini GP Open, zvítězil Mário Zajac před Davidem Ouředníčkem a Jiřím Suchánkem.

Mini GP O

Lídr a celkový vítěz pohárové třídy Mini GP O Lukáš Kubík se tentokrát musel sklonit před slovenským závodníkem Brunem Kissem, který závod vyhrál. Ladislav Veverka dojel třetí. Čtvrté místo určitě potěšilo Ditu Štipčákovou, které zisk třinácti bodů stačil k uhájení celkového druhého místa v MPČR.

Jawa 50 RS a Jawa 50 GP

Titul v kategorii Jawa 50 RS opět uhájil Miloslav Vlček i přes to, že na něj ke konci sezóny dotíral Radek Krpec. Míla titul potvrdil třineckým vítězstvím. Druhý v závodě – David Frydrych – si tímto umístěním vybojoval třetí místo v MMČR. Jindřich Ulčák potvrdil, že mu konec sezony náramně vychází. Opět porazil Lukáše a Petra Plíškovi, kteří obsadili stupně vítězů za Jindrou ve třídě Jawa GP.

Minimotard

Třída Minimotard má v této sezóně slabé jezdecké obsazení a v Třinci bodovali jen tři jezdci v pořadí Adam Havlín, Matúš Kotteš a Jindřich Škopek.

Kompletní průběžné výsledky

V tabulce je uveden zelený sloupec, kde jsou sečteny výsledky závodů, které se oficiálně počítají do MMČR a MPČR. U MMČR se započítávají výsledky těch závodů, kde jelo pět a více závodníků.

Aleš Eder – člen komise SZM za Miniracing

„Mrzí mě, že si s námi počasí v Třinci pokaždé takhle zahrává, ale to k závodění patří a nedá se s tím nic dělat. Velmi oceňuji rozhodnutí jury o ukončení podniku, neboť trať byla vážně nebezpečná. V závodě třídy Stock jsme viděli pády, které na závodech vidět vážně nechceme a nebylo by moudré za těchto podmínek riskovat zdraví závodníků ještě jednou.“

Poslední závody MMČR – Miniracing se pojedou 5. 10. 2019 v Českých Budějovicích. Zde se představí třídy Minimoto Junior, Senior Open a Akademie.